Sensacja naukowa: Astronomowie potwierdzili, że Nibiru rzeczywiście istnieje!!!

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W związku z sensacyjnym oświadczeniem naukowców z CALTECH, dowodzących, że w naszym Układzie Słonecznym znajduje się dziewiąta planeta, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to równoznaczne z oficjalnym ogłoszeniem istnienia mitycznej Nibiru zwanej też planetą X. Niemal wszystko co wiedzieliśmy o tej planecie z przekazów sumeryjskich potwierdziło się.

 

Sceptycy od dawna wyśmiewali tych, którzy twierdzili, że w Układzie Słonecznym mogą istnieć nieznane jeszcze planety. Wydawało im się, że to oczywiste, iż nasz poziom rozwoju nowoczesnej astronomii jest już tak zaawansowany, że nie ma mowy, aby ludzkość nie zauważyła jakichś dużych ciał niebieskich znajdujących się relatywnie blisko Ziemi. Okazuje się, że to założenie było błędne i pojawiły się mocne dowody potwierdzające istnienie nowej planety na skraju naszego systemu.

[ibimage==26214==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Sumeryjska tablica opowiadająca o Nibiru i Annunaki

To odkrycie z pewnością ucieszy zwolenników teorii o Nibiru, czyli mitycznej planecie o ekstremalnie wydłużonej orbicie, którą opisują sumeryjskie teksty. Wszystko wskazuje na to, że planeta ta znajduje się daleko poza orbitą Neptuna, nawet 200 razy dalej niż odległośc z Ziemi do Słońca. Obiekt o wydłużonej eliptycznej orbicie i o masie nawet dziesięciokrotnie większej od Ziemi to idealne wyjaśnienie dla wielu anomalii astronomicznych zanotowanych w odległej części Układu Słonecznego zwanej pasem Kuipera.

[ibimage==26215==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Rzekoma orbita odkrytej planety - źródło: Caltech

Pierwszym, który wspominał o tajemniczej planecie na skraju Układu Słonecznego był znany badacz i pisarz Zecharia Sitchin. Twierdził on wprost, że w tekstach cywilizacji sumeryjskiej wymieniona jest dodatkowa, nieznana dotychczas planeta o nazwie NIbiru. Jest to rzekomo ciało niebieskie, które funkcjonuje tam pod symbolem skrzydlatego dysku.

[ibimage==26218==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zecharia Stichin - źrodło: wikipedia.org

Według Sitchina, teksty sumeryjskie zawierają też informacje o tajemniczych mieszkańcach Nibiru, tak zwanych Anunnaki i ich zaawansowanej cywilizacji. Według starożytnych legend, tajemnicza planeta pojawia się regularnie co 3600 lat kiedy to przelatuje między Marsem, a Jowiszem, wzbudzając spore zamieszanie w naszej części przestrzeni kosmicznej. Sumerowie twierdzili, że planeta ta porusza się po wydłużonej orbicie. Gdy Nibiru znajduje się najbliżej Ziemi, Anunnaki zwykle schodzą na Ziemię i kontaktują się z ludźmi.

 

W sumeryjskich tekstach można też znaleźć liczne ilustracje zarówno planety jak i istot ją zamieszkujących, których wizerunek bardzo przypomina wyobrażenie aniołów. Jak twierdzi Stichin udało mu się wyczytać w sumeryjskicch źródłach, że około 420 tysięcy lat temu atmosfera planety Nibiru zaczęła się pogarszać. Rzekomo jedynym sposobem przeciwdziałania temu było wprowadzenie do atmosfery jonów złota. Bardzo przypomina to postulowaną obecnie metodę przeciwdziałania globalnemu ociepleniu zwaną SRM - Solar Radiation Management. Jedyna różnica polega na tym, że SRM zakłada schładzanie Ziemi poprzez rozpylanie cząsteczek siarki, które mają odbijać promieniowanie słoneczne. Nie wiadomo jaki skutek miałoby miec rozpylanie na Nibiru cząsteczek złota.

 

Według sumeryjskich ksiąg, władca z Nibiru o imieniu Allalu (swoją drogą zadziwiające podobieństwo do nazwy boga islamistów - Allahu) zorganizował wyprawę w kosmos w celu uzyskania tego metalu szlachetnego na innej planecie, ponieważ nie było wystarczających zasobów na samym Nibiru. Wszystko wskazuje na to, że Ziemia stała się najbardziej odpowiednim miejscem do pozyskania potrzebnego złota. Allau został zapamiętany jako pierwszy król Annunaki, który dotarł na naszą planetę.

[ibimage==26216==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przybycie Annunaki na Ziemię według sumeryjskich legend

Od czasu gdy przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji Annunaki dotarli do Ziemi, rozpoczął się okres aktywnych kontaktów między naszymi planetami. Rozpoczęła się też eksploatacja stworzonych dla tego celu kopalń złota w miejscach takich jak południowa Afryka. Niektórzy twierdzą, że do dzisiaj można znaleźć miejsca gdzie przed tysiącami lat znajdowały się te kopalnie. Podobno właśnie wtedy miały też zostać zbudowane znane do dzisiaj tajemnicze kamienne kompleksy takie jak te w Baalbek, w Jerozolimie, w Egipcie i w amerykańskim Puma Punku.

[ibimage==26213==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przykład niezwykłej obróbki kamienia w Puma Punku

Teraz po ogłoszeniu, że oficjalnie potwierdzono istnienie dodatkowej planety o niezwykle wydłużonej orbicie wszystkie te opowieści nie wyglądają już tylko jak intrygująca sumeryjska mitologia. Być może to przypadek, że tyle informacji podanych przed tysiącami lat spełniło się. Teraz pozostaje kwestia potwierdzenia wizualnego tego matematycznie wyliczonego odkrycia. Jeśli okaże się, że rzeczywiście Nibiru widać pod postacią skrzydlatego dysku, to pozostanie tylko uznanie, że opowieści ze starożytnego Sumeru, to nie mity, a realne podania o zamierzchłej historii naszej planety.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika januszek

 Już od lat wielu,chociażby z

 Już od lat wielu,chociażby z obserwacji wielu teleskopów ale i satelit wyposażonych w odpowiedni sprzęt wiadomo że poza orbitą Plutona istnieje wiele obiektów i to o masie większej niż Jowisz.Tak że ciągle jest powielana ta sama "sensacja" ,co jest dowodem na to jak ludzie mają krótką pamięć i szukają wszędzie rozgłosu. Zacharia Sitchin nie był sumerologiem i jego tłumaczenia starych tabliczek klinowych nie przedstawiają większej wartości."Tłumaczył" tak aby mu pasowało do jego koncepcji.Na świecie jest zaledwie kilka osób potrafiących biegle tłumaczyć teksty sumeryjskie,tą wiedzę nabywa się latami poprzez obcowanie z opublikowanymi tekstami i kontakty z obiektami zachowanymi w muzeach,tak że całą jego koncepcję o Annunakich można spokojnie między bajki włożyć.Zaden z zachowanych starożytnych tekstów nie wspomina nawet o tym aby Nibiru było przez kogokolwiek zamieszkane.

Portret użytkownika januszek

 Nie znam języka

 Nie znam języka sumeryjskiego i nie potrafię tłumaczyć,zresztą gdzie to napisałem ?.Znam natomiast tłumaczenia z sumeryjskiego i nie ma tam mowy o jakichkolwiek mieszkańcach Nibiru.Sam zresztą możesz się z takimi tłumaczeniami zapoznać,jest trochę w internecie,trochę w różnych książkach o tej tematryce.Poszukaj,polecam.

Portret użytkownika vonteck

Mam nadzieję, że w końcu

Mam nadzieję, że w końcu ludzie otworzą oczy i przestaną się wyrzynać w imie krzyża czy półksiężyca czy innego systemu kontroli umysłu, tylko zdadzą sobie sprawę, że żyją wspólnie na jednej planecie o którą należy dbać, bo inaczej szybko ją wyeksploatujemy i skończymy jak dinozaury... a chyba nie o to chodzi w rozwoju cywilizacji, KOSMOS CZEKA!

Portret użytkownika Kosmozaur

Cześć, Dinozaury nie

Cześć,
Dinozaury nie wyginęły, tylko poleciały w Kosmos.
Te co nie chciały lecieć umarły na Ziemi, tylko ciężko to udowodnić Lol
Pozdrawiam,
Kosmozaur

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne.

Portret użytkownika KoFiPL

Niewiem czy się ze mnie

Niewiem czy się ze mnie wyśmiewasz czy drwisz ze mnie jak wszyscy co mnie zaminusowali, bo nie potrafią zaakceptowac okropnej prawdy - po prostu ta informacja jest taka, że nie każdy mózg potrafi przyjąć tę straszną apokalipsę do zrozumienia.. To jest  tak okropne i nie do pojęcia że aż ludzki mózg odrzuca tę informację - niestety to prawda która mi tez bardzo się nie podoba ale wole prawdę znać niż żyć w świecie kłamstwa i przemilczanej prawdy : (
A jeśli zrozumiałeś i nie drwisz to chciał bym takich ludzi jak ty znać i mieć jako przyjaciół.
Pozdrawiam serdecznie.

Strony

Skomentuj