Naukowcy odkryli przypadki pochówku w Stonehenge

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy zidentyfikowali 23 szkielety z grobu w słynnym Stonehenge. Ku ich zaskoczeniu, 14 szkieletów (stanowiących większość) należało do szlachetnych kobiet. To, zdaniem naukowców, świadczy o równouprawnieniu płci w neolicie.

 

O niesamowitym odkryciu donosi Discovery News. Stonehenge jest megalityczną strukturą z kamienia, położoną 130 km na zachód od stolicy Wielkiej Brytanii. Według uczonych, pod koniec IV i na początku III tysiąclecia chowano tu skremowane szczątki ludzi, którzy mieli wysoki status społeczny.

 

Tutaj, według naukowców znaleziono prawie 200 szkieletów o wadze 45 kg. Obecnie naukowcy zidentyfikowali tylko 23 szkielety. Ku ich zaskoczeniu, 14 z nich należy do kobiet, a tylko 9 – do mężczyzn. Według ekspertów, jest to wspaniały dowód na równość płci, która istniała w tamtym czasie.

„Podejmowano wiele prób, aby wyobrazić sobie, co się stało w Stonehenge. Poczyniono wiele rysunków historycznych lub rekonstrukcji filmowych dla telewizji. Prawie wszędzie widzimy mężczyzn. Wielu mężczyzn też zawsze dominuje nad kobietami, a kobiet w tych filmach, albo nie ma w ogóle, albo jest ich niewiele "- powiedział Mike Pitts, archeolog, ekspert w dziedzinie prehistorycznych zabytków w Wielkiej Brytanii.

Według Pittsa, dotychczas przyjęta idea statusu kobiet w okresie neolitu była prawdopodobnie nietrafiona, a dokonane odkrycie może zrewolucjonizować wiedzę o Stonehenge.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Dwie rzeczy warte zauważenia.

Dwie rzeczy warte zauważenia. 1. to, że u Ariów kobiety zawsze miały równe prawa. Dopiero żydo-chreścijaństwo pozbawiło je praw przynosząc semicki "model społeczny", czyli krótko mówiąc - dziki bajzel, gdzie kobieta nie ma żadnych praw. 2. to "uczeni" chrzanią coś o wieku Stonehenge i opowiadają, że ma to 3, a ostatnio 4,5 tys. lat, podczas gdy wystarczy na te ruiny spojrzeć, przyjrzeć się stanowi korozji tych kamieni, czy raczej prehistorycznego betonu i porównać je ze stanem korozji antycznego betonu, z którego zbudowana jest Wielka Piramida w Gizeh. I co widać? Widać jak na dłoni, że Stonehenge jest o wiele, wiele starsze niż ta piramida, która zresztą też nie została wybudowana w czasach, które się oficjalnie podaje, ale dużo, dużo wcześniej, przed tzw. potopem, czyli kataklizmem ogólnoświatowym, jaki miał miejsce ok. 12,5 tys. lat temu w związku z nagłym przesunieciem osi ziemskiem i nowym usytuowaniem biegunów geograficznych. Co do antycznego betonu, to sprawę materiału, z jakiego zbudowane są piramidy w Gizech, to sprawę definitywnie już wyjaśnił prof. Joseph Davidovitch z uUniwersytetu Miami. Wyjaśnił i co najważniejsze - udowodnił, również w sposób praktyczny, wytwarzając identyczne bloki z identycznego betonu, jak te w piramidach. Co do pochówków w Stonehenge i okolicach, to za 5, czy 8 tys. lat, jest bardzo możliwe, że zamożni ludzie będą sobie wykupywać miejsca na pochówek w ruinach Carrefoura, lub OBI, bo to były niegdyś miejsca święte bogini Waluty, ale czy to będzie świadczyło, że Carrefour został zbudowany w czasach ich pochówków???? Gdybym był "profesjonalnym" "uczonym" archeologiem, to odpowiedziałbym - zdecydowanie TAK, te ruiny pochodzą z ich czasów, bo tak są datowane pochówki. Świat jest zabawny.

Portret użytkownika maniek II

...wpisz fałszerstwo

...wpisz fałszerstwo Stonehenge - i Ci wyskoczy kupa linków...niestety nie moge wklejać linków - to zasługa tych ze...Stonehenge!...wuj z nimi...
Baca - słuszne uwagi!...:D

Portret użytkownika Lucifer

Stonehenge został wybudowany

Stonehenge został wybudowany w starożytności i jest kosmicznym zegarem wskazującym podobnie jak piramidy w Egipcie czas przyszłego kataklizmu o zasięgu globalnym czyli powtórka z biblijnego potopu. Globalna powódź jest cyklicznym zjawiskiem powtarzającym się co około 12960 lat a budowle (Zegary słoneczne) zostały wybudowane jako ostrzeżenie przez naszych stwórców.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

A gdzie wy byście kazali się

A gdzie wy byście kazali się pochować,jeśli bylibyście arystokracja plemienną a tam widzieliście ostatnio bogów,którzy obiecali powrócić a godnych tego ożywić i zabarać ze sobą ?.

Portret użytkownika ferdek

"14 z nich należy do kobiet,

"14 z nich należy do kobiet, a tylko 9 – do mężczyzn. Według ekspertów, jest to wspaniały dowód na równość płci, która istniała w tamtym czasie"  -
No faktycznie znalezienie większej liczby szkieletów to jest dowód na jakąś równość:)  .........chyba w jakiś mordach rytualnych. 

Strony

Skomentuj