Tajemnicze proroctwo o przyszłości Turcji

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Szokującą sensacją stało się proroctwo starca Paisiusa Atosa o przyszłości napiętych stosunków między Federacją Rosyjską i Turcją. Święty przepowiedział wojnę w Turcji i rychły upadek państwa. Co więcej, w szczególności opisał rolę Rosji w tym procesie i następstwa tych zdarzeń.

 

Ostatnio, jak grom z jasnego nieba, na Rosjan spadły wiadomości o pogorszenia stosunków między Moskwą a Ankarą. Nie mogliśmy sobie tego wyobrazić nawet w najgorszym koszmarze, że tak bliski i przyjazny kraj, strąci Rosjanom samolot.

„Myślę, że nie będzie to długo trwało. Rosja zajmie się Turcją i Turcja zniknie z mapy. Jedna trzecia Turków to chrześcijanie, jedna trzecia umrze, a reszta trafi do Mezopotamii" – prorokuje starzec Paisius Atos.

Paisius Atos to mnich żyjący niegdyś w klasztorze na świętej górze Athos (ośrodek życia duchowego i centrum klasztorów prawosławnych). Kobietom nie wolno nawet postawić stopy na tym greckim półwyspie. Paisius przebywał tam od 1994 roku, a w 2015 roku został kanonizowany. Jest także powszechnie czczony w Rosji.

Prorokowanie przyszłości Paisius rozpoczął ćwierć wieku temu, ale wtedy mało kto zwracał uwagę na jego wypowiedzi. Wydawały się zbyt dziwne. Jednak wydaje się, że nadszedł czas, aby dokładnie zapoznać się z dorobkiem świętego starca.

W styczniu 2016 roku okazało się, że Turcja uznała obszar Góra Athos za terytorium swoich ćwiczeń wojskowych. Żegluga powietrzna w tej części Morza Egejskiego jest zabroniona dla Turków przez cały rok. Grecja uznała działania Ankary za prowokację i nie wiadomo, co będzie dalej.

Św. Paisius przewiduje, że wojna wyzwoli Turcję i będzie trwać przez dwa i pół roku, aż w końcu Konstantynopol z jego głównym kościołem św. Zofii (pierwotnie Katedra Patriarchalna, później meczet, a obecnie muzeum architektury bizantyjskiej) - zostaną zwrócone chrześcijanom.

I nie tylko tą globalną zmianę przewidziano na Athos…

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz,  kiedy w 2011 roku udał się na prywatną wizytę na Athos, nie miał pojęcia, co usłyszy od świętych starców. Duchowni ostrzegli go wtedy, że utrzyma się u władzy tylko wówczas, jeśli okaże szczerą skruchę. W przeciwnym razie miał stracić swoje stanowisko, a kraj załamać się w chaosie i wojnie domowej. Zaraz po wizycie na górze Athos Janukowycz wydawał się słuchać rad mnichów – częściej brał udział w nabożeństwach i więcej się modlił, ale to nie wystarczyło i przepowiednie z Athos się ziściły.

Janukowycz wielokrotnie spotkał się z prawosławnym mnichem Jonaszem z Odessy. Był to jego ojciec duchowny, który miał skierować ukraińskiego przywódcę na właściwą drogę. Imię bardzo czczonego Jonasza Ignatenko wpisano w historię Świętego Klasztoru NMP w Odessie, jako pobożnego sługi. Starzec, zdaniem świadków, spełnił wszystkie wyzwania stojące przed nim z poszanowaniem dla innych.

Jonasz przewidział na przykład, że dni dolara są policzone. Amerykańska waluta będzie bezwartościowa, choć miało to być zjawisko przejściowe. W odniesieniu do separacji i konfliktu na Ukrainie Jonasz powiedział, że ta wojna jest duchowa, a jej celem jest oddzielenie Ukrainy od Rosji i zniszczenie ortodoksyjnej wiary.

„Ale Pan nie pozwoli na to” – mówił mnich.

Starzec Jonasz zmarł 18 grudnia 2012. W grudniu 2013 roku, w rok po jego śmierci, rozpoczęła się wojna domowa na Ukrainie…

W okresie istnienia ludzkości w banku wiedzy tajemnej zgromadzono tysiące przepowiedni. Niektórzy badacze teraz twierdzą, że wszystko, co zostało zapowiedziane przez proroków w minionym stuleciu, nie spełniło się nigdy. Inni uważają jednak, że jeszcze nie wolno zapominać o tych proroctwach. Proroctwo to tylko ostrzeżenie wypowiedziane ustami świętych mędrców i naukowcy mogą sobie to dowolnie badać lub komentować, a i tak każdy człowiek sam decyduje, jak odczytywać znaki.
 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika re1

[W międzyczasie bracia

[
W międzyczasie bracia monasteru Esfigmenu wystąpili z ostrzeżeniem w związku z próbami zasiania wśród ludności paniki i zafałszowania obrazu starca. Mnisi twierdzą, że starzec Paisjusz był zawsze przeciwny gromadzeniu produktów żywnościowych, wywołanym oczekiwaniami końca świata i mawiał: „Jeśli nagromadzę sobie żywności, zabiją mnie ci, którzy w czasie głodu nie będą jej mieli. A jeśli jej nie mam, to do przeżycia wystarczy mi jakieś ziele”.
W czasie swojego kolejnego posiedzenia atoska Epistasja (organ wykonawczy Świętego Kinotu – kolektywnego organu zarządzającego Górą Atos) wydała oświadczenie, że, jak do tej pory, ani jeden mnich ze świętej Góry Atos, mimo istniejącej na Atosie praktyki informowania o cudownych wydarzeniach kierownictwa danego monasteru, oraz samego Atosu, nie poinformował o podobnym cudzie.
Dziennikarze uważają, że w tym wypadku problem dotyczy świadomej próby zasiania paniki wśród ludności, aby odwrócić uwagę Greków od nabrzmiałych problemów ekonomicznych i skutków antykryzysowych kroków greckiego rządu.]
http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6393

Portret użytkownika jaa

skoro ten Janukowycz poszedł

skoro ten Janukowycz poszedł za radą tych mnichów i przegrał, to jakim cudem te "przepowiednie z Athos" się ziściły"? Może wiedzieli, że tak czy siak, to przegra. A, że przy okazji oni nabiorą znaczenia, bo on będzie się z nimi zadawał, to tylko taki drobny szczegół?

Portret użytkownika tomtom2

Też mi "szokująca sensacja".

Też mi "szokująca sensacja". Mieszkałem przez  rok w Grecji  i wiem że Turcy są dla nich odwiecznym wrogiem, podobnie jak Rosja dla Polski, więc jakich proroctw się spodziewałś od tego klechy Atosa Wink

Głosuj przeciw
-152
Portret użytkownika Diller

Cabaj moim zdaniem ma rację.

Cabaj moim zdaniem ma rację. To wszystko jest zaplanowane przez ludzi którzy rządzą tym światem. A niektórzy jak Pan o którym jest artykuł był może wtajemniczony bo miał kontakt z tymi ludźmi bądź był na jakimś wysoko postawionym stanowisku że znał te plany. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Portret użytkownika angelus maximus rex3

Zapoznaj sie [ciach] z

Zapoznaj sie [ciach] z badaniami genetycznymi społeczeństwa rosyjskiego. Słowianie to większość z halpogrupą  R1a1
 Powtarzasz żydowską propagandę odnośnie Słowian- ich odwiecznych wrogów??
 Otóż Zydzi twierdzą, że kraina pomiedzy Odrą a Bugiem to ich pradawna ojczyzna jeszcze przed plemionami polskimi..
Tak to bydło uczą w szkołach w Izraelu

Strony

Skomentuj