Fizycy mogli odkryć ślady nieznanej dotąd siły wpływającej na nasz świat

Kategorie: 

Internet

Naukowcy pracujący przy LHC mogli odkryć ślady cząsteczki, która nie pasuje do znanych nam praw fizyki. Jak się okazuje wyniki eksperymentów w Wielkim Zderzaczu Hadronów wskazują na istnienie piątej nieznanej siły wpływającej na nasz świat.

 

 

Korzystając z LHC badacze znaleźli wskazówkę na istnienie cząsteczki, która jest niemalże 6 razy cięższa niż wcześniej odkryty bozon cechujący Higgsa zwany przez niektórych Boską cząsteczką. Problem polega na tym, że nijak nie pasuje on do ogólnie przyjętego modelu fizyki molekularnej.

 

Fizycy sądzą, że może to być pierwszy przykład istnienia cząsteczki cięższej niż bozon Higgsa. Odkrycie nawet jednej tego typu cząstki może oznaczać diametralne zmiany w obecnie przyjętym modelu. Dzieje się tak, ponieważ sugeruje to istnieje całkowicie nowej grupy cząstek oraz wymusza na naukowcach uznanie istnienia nieznanego dotąd piątego oddziaływania fundamentalnego.

Graficzne przedstawienie Bozonu Higgsa

Obecnie nauka uznaje istnienie oddziaływania grawitacyjnego, elektromagnetycznego oraz silnego i słabego oddziaływania nuklearnego. Istnienie piątej nieznanej dotąd siły wywróciłoby do góry nogami cały standardowy model fizyki. Całość obserwowalnego wszechświata nie mogłaby już być oparta wyłącznie na "cząstkach fundamentalnych" ale musiałaby współgrać z tym nowym nieznanym oddziaływaniem.

 

Oczywiście naukowcy wstrzymują się jeszcze z oficjalnym ogłoszeniem swoich badań, a narazie potrzeba jeszcze wiele zderzeń by potwierdzić lub odrzucić tę teorię. Ogłoszono jednak, że ostateczne wyniki powinny być znane już latem tego roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika dedal64

 Problem polega na tym, że

 Problem polega na tym, że nijak nie pasuje on do ogólnie przyjętego modelu fizyki molekularnej.        >>>>>>>>>>>  i to jest właśnie problem współczesnej nauki. skoro czegoś nie można dopasować to chowa sie go głęboko w szufladzie . Starożytni wspominali o "eterze"  współczesna nauka pozbyła sie go , ale problem pozostał bo obliczenia sie nie zgadzają . Wiec wymyślono nam tzw STAŁE WSPÓŁCZYNNIKI . czyli dopasowano do istniejących teori przyjęte wzory.  wiec Tesla miał racje

Portret użytkownika Znawca

Mają nad sobą króla – anioła

Mają nad sobą króla – anioła Czeluści;  imię jego po hebrajsku: ABADDON,  a w greckim języku ma imię APOLLYON.” – Apokalipsa 9:11  W Starym Testamencie i innych pismach żydowskich nazwy „abaddon” używa się najczęściej na określenie świata podziemnego – otchłani piekielnej. Nazwa ta jest stosowana zamiennie do nazwy szeol, choć rzadziej. Według niektórych rabinów jest to najgłębsze miejsce w piekle. Abaddon to z jęz. hebrajskiego אֲבַדּוֹן awadon – niszczyciel, a z greckiego to: Apollyon, anioł zagłady opisany w Apokalipsie św. Jana (9,11), który jako anioł przepaści wyłania się z otchłani i niesie cierpienie tym, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach. Może mieć związek z „badaniami” w CERN…
 
Wieża Cern - symbolika CERN, potral do innych wymiarow ?

https://www.youtube.com/watch?v=TiKbE1Y5mDQ

 

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Wieża jako portal do innych

Wieża jako portal do innych wymiarów jest opisana w przypowieści o przewrotnych rolnikach.Znajduje sie ona w rejonie trójkąta bermudzkiego.A  tamci w CERN moga sobie zbudować portal w portkach jak im stanie jak wieża.

Portret użytkownika baca

patrząc na fotografię to nie

patrząc na fotografię to nie widać tam żadnych cząstek tylko Adolfa opartego o akcelaratora... chyba wysiadł z tej kapsuły po tym jak z innego wymiaru sprowadzili go przez ten portal... co prawda nie ma hełmu tylko żołty kask ale ta grzywka nie pozostawia złudzeń... proletariusze i koczownicy wszystkich krajów... zacznijcie się bać

Portret użytkownika Isabella

Tu jest info dlaczego gosc w

Tu jest info dlaczego gosc w USA zgwalcil mumie.
Wyslalam ten tekst pewnemu gosciowi a pozniej wydarzylo sie to  w USA.
Najprawdopodobniej byla to mumia ISIS
----------------------------------------------------------------------------------------
Isis najstarsza corka czasu, bogini Pani wszystkich krajow swiata.
Zona i siostra Ozyrysa. Ja przygotowuje z moim mezem -bratem czasy ostateczne
Isis
---------------------------------------------------------------------------------------
 
 

Portret użytkownika Kowalski

A Siuksowie mogli odkryć

A Siuksowie mogli odkryć Amerykę ale wyprzedzil ich kolumb czy inny odkrywca 
caly sens artykułu zawarty w słowie mogli 
kazdy cos mógł i nie jest to żadna informacja tylko wypełnianie miejsca literkami 

Portret użytkownika niezależny_badacz

"materia to informacja

"materia to informacja zapisana za pomocą światła"
zawsze pozostaje pytanie - co przetwarza tą infirmację o częstości THz  ?
odp: neurony
nie ma neuroów nie ma materii - lpgiczne, jest pustka... w głowie

Strony

Skomentuj