Spójrzcie na swoje ręce, a dowiecie się wiele o sobie

Kategorie: 

vmirechudes.com

Odciski palców są nie tylko wyjątkowe i niepowtarzalne. Mogą też wiele powiedzieć o charakterze i potencjale intelektualnym człowieka.

 

 

Odciskami palców zajmuje się specjalna nauka - dermatoglifika. Wiadomo, że przy skrzyżowaniu psychologii i kryminologii, odciski palców wyjaśniają psychologiczny portret przestępcy. Za oficjalny początek badań linii papilarnych uznaje się rok 1892, kiedy jeden z genialnych biologów - kuzyn Sir Charlesa Darwina, Sir Francis Galton wydał monumentalne dzieło o odciskach palców i ich stosunku do osobistych cech danego człowieka.

 

Wszystkie odciski palców są unikalne, ale typologicznie można podzielić je na trzy kategorie: fale, zawijane loki i pętle. Ogólnie rzecz biorąc, u ludzi występują dwa lub nawet trzy rodzaje druków, rzadko - jeden.

 

„Fala” to najczęściej występujący wzór w naszych szerokościach geograficznych. Ludzie z tym liniami mają zazwyczaj spokojny temperament i zrównoważoną psychikę. W szkołach większość z nich jest „średnio silna”. Zwykle czekają na gwiazdkę z nieba. Nie angażują się w wątpliwe przygody. Nie mają problemów w kontaktach z ludźmi, ale nie są duszą towarzystwa i koncentrują się na rodzinie. Właściciele fal najczęściej pracują w sektorze usług. Jest wśród nich wielu stylistów, fryzjerów, wizażystów i wizażystek, kwiaciarek, ilustratorów, cukierników, projektantów wnętrz i cukierników.

 

Niuanse:

 

 • Jeśli „fale” znajdują się na palcu wskazującym, człowiek jest bardzo towarzyski i łatwo dostępny.
 • Jeśli „fal” jest więcej na palcach prawej dłoni niż na lewej, człowiek jest bardzo porywczy, ale łatwo przebacza innym. Z kolei przeciwwaga „fal” z lewej strony mówi, że osobnik obraża się o byle drobiazg i trudno wybacza występki.
 • „Fale” na kciuku wskazują, że człowiek jest namolny i głuchy na argumenty z zewnątrz.
 • „Fale” na palcu wskazującym oznaczają nadmierną emocjonalność i wrażliwą naturę.
 • Jeśli „fale” znajdują się na palcu wskazującym, to człowiek jest bardzo odpowiedzialny i lojalny. Nigdy nie zostawia przyjaciela w kłopocie i robi wszystko, co możliwe, aby wykonać zadanie. Dla przełożonych taki pracownik to skarb!

 

Wzór „pętli” jest bardziej powszechny w Europie Środkowej. Właściciele „pętli” są dość otwarci, pewni siebie. Dla nichważna jest kariera i samorozwój. Lubią wyrażać siebie, nawet jeśli nie przynosi to konkretnych korzyści materialnych. Przewaga tego wzoru na opuszkach palców sugeruje rozwój inteligencji i skłonności do pracy umysłowej. Osoby o strukturze pętli przede wszystkim biorą udział w najbardziej ambitnych projektach i lubią ryzyko. Łatwo podejmują decyzję, np. o otwarciu własnej firmy. Są bardzo energiczni, wydajni i kreatywni.

 

Niuanse:

 • Jeśli „pętla" znajduje się na palcu wskazującym, jesteś doskonałym graczem zespołowym. Nie rwiesz się do bycia liderem, ale świetnie dogadujesz się ze współpracownikami, przyjaciółmi i krewnymi.
 • „Pętle” na środkowym palcu wskazują na silną zależność od opinii ludzi. Nawet jeśli na zewnątrz tego nie demonstrujesz, to w głębi duszy, martwisz się, że ktoś myśli o twoich nastrojach.
 • „Pętla” na małym palcu mówi nam o dobrym zdrowiu. Co ciekawe, statystyki pokazały, że ludzie ci mieli dość bolesne dzieciństwo, ale dają sobie radę w dorosłym życiu i praktycznie nie zapadają na poważne choroby.
 • Jeśli „pętla" występują na więcej niż ośmiu palcach, to uwielbiamy marzyć i fantazjować. Tacy ludzie chodzą z „głową w chmurach", albo w bardziej zaawansowanych przypadkach – „nie są z tego świata".

 

Im więcej na palcach „zawijanych loków", to mózg ma wyższy potencjał. Dziesięć palców z tym wzorem to „pieczęcie geniuszy”. Wzór ten występuje niezwykle rzadko i niemal zawsze u naukowców, genialnych wynalazców i odkrywców. Występowanie „zawijaków” sugeruje wysoce rozwiniętą zdolność logicznego myślenia, analizowania, dobre umiejętności językowe i matematyczne. Tacy ludzie łatwo uczą się kilku języków, a w wieku dorosłym mogą dramatycznie zmienić ścieżkę kariery i zawód w celu poszukiwania bardziej interesującej pracy. Jedyną rzeczą, na którą są oni obojętni, to bogactwo.

Niuanse:

 

 • „Loki” na dużych palcach mówią o chęci dominacji. Taka osoba nie jest w stanie pracować w zupełnej uległości, potrzebuje przestrzeni dla indywidualnych projektów i dbałości o jej idee. Procedury są dla niej najgorszą karą.
 • Jeśli „zawijane loki" znajdują się na wszystkich palcach (z wyjątkiem kciuków), mamy do czynienia z osobą niestabilną psychologicznie. Tacy ludzie kochają nienawidzić. Tacy ludzie mogą radykalnie zmienić swoją pozycję w ciągu kilku minut, ponieważ pojawiają się nowe argumenty i fakty.
 • „Loki” na palcu wskazującym oznaczają, że dana osoba z sukcesem może robić sto rzeczy na raz. Z drugiej strony zdarza się jednak, że ma problemy z koncentracją. Aby odnieść sukces, potrzebuje jasnego harmonogramu oraz procesu organizacji.
 • „Loki” na małych palcach wskazują niezdecydowanie i wewnętrzną izolację człowieka. Tacy ludzie są nieufni, rzadko mają bliskich przyjaciół i wolą spędzać czas samotnie. Ale jeśli ktoś zdobędzie ich zaufanie, zyska oddanego przyjaciela.
   

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika skidoo23

Dzień dobry,Byłbym

Dzień dobry,Byłbym zobowiązany jakby ktoś oświecił mnie skąd Rosjanie na tym dziwacznym blogu wzieli takie rewelacje? Zdążyłem się zorientować, że Galton (swoją drogą dzięki za przypomnienie nazwiska bo na co dzień korzystam z jego odkryć Lol sklasyfikował nie trzy tylko osiem typów linii papilarnych: "1: plain arch, 2: tented arch, 3: simple loop, 4: central pocket loop, 5: double loop, 6: lateral pocket loop, 7: plain whorl, and 8: accidental" (wikipedia) i zrobił to na potrzeby identyfikacji ludzi. Powiązanie ich z cechami psychologicznymi to jakaś totalna bzdura. Warto rzucić okiem na stronę poświęconą temu geniuszowi galton.org. ​Natomiast sama koncepcja przypomina teorię konstytucji ciała Kretschmera (wikipedia) - tam też jest trochę krytyki na temat tej teorii. Tym czasem dla wszystkich, którzy na prawdę chcą się dowiedzieć czegoś o sobie na podstawie swoich dłoni proponuję "digit ratio" - bardzo dobrze przebadana współczsna koncepcja. Pozdrawiam,skidoo23

Portret użytkownika Darth Coder

Krótki komentarz: według mnie

Krótki komentarz: według mnie powyższy tekst to totalne androny.A teraz moja interpretacja:1) Fale - tu możliwości jest kilka. Np. żeglarz, radioamator lub fizyk.2) Loki - kręcone włosy lub zainteresowanie mitologią skandynawską.3) Pętle - skłonności samobójcze tudzież niewątpliwy talent programistyczny.

Portret użytkownika Klara

Zestawienie nie uwzględnia

Zestawienie nie uwzględnia wszystkich typów odcisków palców, np. kółek. A przy okazji polecam pozycję, która jest poświęcona diagnozom medycznym na podstawie linii i kształtu dłoni.

Strony

Skomentuj