Człowiek z połową ciała

Kategorie: 

Źródło: youtube.com
Za jedną z najsłynniejszych osób, która urodziła się z poważną wadą ciała, uchodził Nick Vujicic. Zasłynął jako postać bez rąk i nóg, która dzięki sile ducha była w stanie żyć pełnią życia, a nawet stał się człowiekiem sukcesu.

 
 
 
 
Jednakże w świecie są inne przykłady mocy ducha. Bardzo silny organizm ma 35-letni Kenny Easterday, który urodził się z rzadką chorobą (sakralna agenezja), co uniemożliwiło mu normalny rozwój kręgosłupa. Kenny’mu amputowano nogi, gdy miał sześć miesięcy, a część piszczeli została wykorzystana na odbudowę i wzmocnienie jego pleców. Później Kenny’mu zaproponowano użycie protez, ale ten ich nienawidził i wolał używać do poruszania się swoich rąk lub deskorolki.
 
 
 
Wada Kenny’ego  nie jest związana z chorobą genetyczną lub zakaźną. Doszło niegdyś po prostu do uszkodzenia płodu w macicy i jego dolna część ciała nie rozwijała się właściwie. Chłopak przystosował się jednak do trudnego położenia i korzysta z pełni życia, choć stracił nogi w bardzo młodym wieku.
 
 
 
Wydaje się, że brak tak dużej części ciała, to powód do zmartwień. Nic jednak bardziej mylnego. Wszystkie narządy wewnętrzne są u tego chłopaka są sprawne. On nawet nauczył się pływać i czynnie uprawia sport, a szczególnie lubi bilard i kręgle. Kenny chętnie chodzi po sklepach wraz ze swoją obecną żoną i jej córką, którą umiłował, ale marzy o własnym dziecku.
 
 
 
Istnieją inne osoby o podobnej anomalii dolnej części ciała. Niektórych z nich lekarze nie mogli uratować, albo oni nie żyli zbyt długo. Często wykorzystywano ich, jako osoby pracujące z magami do tworzenia iluzji przy piłowaniu człowieka. Kenny jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że nie ma nóg. Jego osobliwością jest to, że znalazł siłę, aby żyć w swoim położeniu tak jak chce i robić to, na co ma ochotę.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj