Stonehenge może być powiązane z Wielką Piramidą w Gizie

Kategorie: 

Stonehenge - Źródło: 123rf.com

Wielka Brytania, szczyt wzgórza, ogrom skalnych bloków. Innymi słowy Stonehenge w całej swojej majestatycznej odsłonie. Czym jest to jedno z najbardziej intrygujących miejsc na świecie? Uważa się, że kamienny krąg to tak naprawdę starożytny kalendarz albo też obserwatorium.

 

Archeolodzy utrzymują, że niebieskie kamienie, te znacznie mniejsze, tworzące podkowiasty łuk wewnątrz sławnych trylitów, czyli tych większych kamieni, zostały sprowadzone w roku 2700 p.n.e. Natomiast te większe, czyli owe monumentalne trylity sprowadzono mniej więcej w roku 2570 p.n.e. I ustawiono je wokół pierwszego mini kręgu.

 

Tutaj zachodzi pewna ważna zbieżność, a mianowicie około roku 2570 p.n.e. Faraon Chufu zakończył budowę wielkie piramidy w Gizie. Czy jest możliwe, że to nie był przypadek a celowe działanie? Czy Stonehenge i piramidę w Gizie łączy coś więcej niż tylko zbieżność dat? Ale to nie koniec idźmy, więc dalej w gąszcz legend i domysłów. Lokalizacja samego Stonehenge również wydaje się być nie przypadkowa, ponieważ słońce i księżyc wschodzą nad pięćdziesiątym pierwszym równoleżnikiem w nietypowy i wyjątkowy sposób, co więcej, wzdłuż tego samego stopnia szerokości geograficznej znajduje się na Wyspach Brytyjskich wiele neolitycznych konstrukcji. Na razie możemy jedną rzecz o Stonehenge powiedzieć, ta tajemnicza konstrukcja przez ponad 4500 lat skutecznie opierała się zewnętrznym wpływom wiatru, deszczu i czasu.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, przy opisywaniu fenomenu Stonehenge to fakt, że jeżeli spojrzymy z tego właśnie miejsca na północno wschodni horyzont to za pomocą odpowiedniego sprzętu, będziemy mogli dostrzec Jowisza, potem największego księżyca Saturna Tytana a na końcu samego Saturna. Wielu badaczy uważa, że ten szczegół łączy Stonehenge z wielką piramidą, w Gizie. A mianowicie kamienny blok odzwierciedla świątynie Ciemnego Słońca, natomiast piramida jest świątynią Słońca. Ta teoria, czy bardziej hipoteza nawiązuje do istnienia Nemezis, które ma być bliźniaczą gwiazdą towarzyszącą naszemu słońcu. Co ważne, jeżeli Nemezis znajdzie się w konkretnej odległości od naszego słońca, może wówczas dochodzić do niebezpiecznych reakcji wzajemnych a co za tym idzie, do ogromnych przemian na ziemi.

 

Idźmy dalej, cztery pierwotne kamienie-przystanki tworzące prostokąt okalający Stonehenge tworzyły ów figurę o bokach pozostających do siebie w stosunku 5 do 12. Teraz, jeżeli przez otrzymany prostokąt narysujemy przekątną, to wzór Pitagorasa pozwoli nam wyliczyć, że powstały trójkąt prostokątny ma proporcje 5 do 12 do 13.Otrzymaliśmy całkiem ciekawy trójkąt. Oczywiście nie bez powodu. Jeżeli ów trójkąt przeniesiemy na mapę Wielkiej Brytanii i zaczniemy rysowanie od Stonehenge oraz od tego, że dolną przyprostokątną narysujemy równolegle do równoleżnika wówczas okaże się, że kolejny wierzchołek trójkąta wskazuje lokalizację niebieskich kamieni w Walii, na wzgórzach Preseli. Co ważne lód z tamtych regionów znał dość wyrafinowaną matematykę. Była ona na tyle wyrafinowana, że wielu współczesnych badaczy uważa, iż starożytni mieli drobną pomoc z zewnątrz, mowa o istotach pozaziemskich. Jednak nie to jest najbardziej niesamowite. Jeżeli przedłużymy przeciwprostokątną to zobaczymy, że poprowadzi nas ona przez Egipt, deltę Nilu i zatrzyma się w Gizie. Czyli tam gdzie leży wielka piramida. Otrzymujemy kolejne ewidentne powiązanie Stonehenge i Wielkiej Piramidy w Gizie.

 

Pisząc o Stonehenge nie można bagatelizować i w żaden sposób ignorować tych powiązać, ostatecznie mamy dowód na wspólną relację po między dwoma starożytnymi budowlami, które do dziś stanowią esencje tajemnicy. Być może to nie jest przypadek, mało tego, być może istnieje więcej powiązać, które w rezultacie tworzą konkretny schemat? Być może starożytni wiedzieli coś, czego my jeszcze nie wiemy, starożytni również rozumieli, że w obliczu setek lat, a nawet tysiąc leci ciężko będzie przekazać przyszłym generacjom ludzkości przesłanie. Co więc zrobili? Wybudowali konkretne budowle w konkretnych miejscach po to, aby nas o czymś poinformować a może ostrzec? Jedno jest pewne, starożytny świat przemawia do nas po przez budowle z tamtego okresu. Przesłanie z przeszłości mające na celu ochronę przyszłości. Ostrzeżenie sięgające ponad czterech tysięcy lat wyłania się z za zasłony tajemnicy.

 

Więcej możecie przeczytać na www.tajemnice-swiata.pl

Tajemnice Świata

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Korba102

Stonehenge zostało

Stonehenge zostało przebudowane i nic nie ma wspólnego z piramidami Zostało to zrobione na zlecemie iluminatów masonów i rodziny królewskiej w celu dokonywania rytuałów 

Nie wierzę ponieważ BOGA niema, jestem słowianinem, a nie feudalnym niewolnikiem

Portret użytkownika baca

"za pomocą odpowiedniego

"za pomocą odpowiedniego sprzętu można dostrzec Jowisza"... z każdego miejsca które nie jest Stonhengiem... nawet z Papui Nowej Gwinei albo z Wąchocka... i tę informację można umieścic na portalu Jajemnice Świata he he - sorry ale tak się te logo moimi oczyma czyta i nie ma w tym nic jajemniczego Smile

Portret użytkownika Kolejnemorze

Kolejne serie wiadomości z

Kolejne serie wiadomości z serii " cos może z czymś "teraz ja napisze felieton: stomehenge może byc powiązane z rondem solidarności.zadziwiajacy jest fakt ze patrząc na nie z góry wyglądają nie jak identycznie. Byc może Polacy budujący rondo znali zagadki stonehenge i koniecznie budując cos musieli zostawić wskazówki i instrukcje obsługi czakramów i małe do merkaby.kolejny naukowiec twierdzi ze może to byc nawiązanie do głupoty bo przecież ona tez kołem sie toczy! A może jeże są kowalami i w nocy kują miecze które pózniej noszą na plecach bo może ogrzewa je stal damasceńska ale nie opisało tego jeszcze zadne, może skorumpowane wydawnictwo, któremu może zależeć zeby ludzie może byli głupi.a może to tylko bajania. Cała logika słowa może - wszystko może byc powiązane ze wszystkim a to nie informacja tylko wypełnianie stron pustym drukiem poraz 34082.moze czas poszukać kogoś kreatywnego 

Strony

Skomentuj