W Egipcie znaleziono zatopione mityczne miasto

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wydawałoby się, że Egipt jest pełen piasku i tylko w nim warto szukać skarbów. Nowe tajemnice odkrywa Nil – rzeka, która była niegdyś sercem dawnej cywilizacji. W swoim ogromnym korycie skryła ona całe miasto, które uznawano dotychczas za mityczne.

 

 

 

Rzecz idzie o sam Herakleion, nazwany na cześć jednego z najsłynniejszych bohaterów starożytności. Francuski archeolog, który poświęcił swoje życie poszukiwaniu miasta w Delcie Nilu, w końcu znalazł to, czego szukał.

 

Dobrze zachowana część miasta leży na dnie rzeki. Ostała się tam wspaniała świątynia, a także rzeźby i wiele obelisków, które nie były narażone na działanie czynników atmosferycznych. Pokrywają je jasne znaki, których egiptolodzy jeszcze nie rozszyfrowali.

 

Odkrycie w wodach Nilu zatopionego miasta Herakleion, które, choć małe, uważano jednak za kolebkę uczonych i mędrców. Badacze dowodzą, że nowe zapisy i artefakty mogą znacząco uzupełnić aktualną wiedzę o starożytnej cywilizacji egipskiej.

 
Thonis - Herakleion (egipska i grecka nazwy starożytnego miasta), niedaleko Aleksandrii, którego ruiny znajdują się w zatoce Abu Kir, leży obecnie 2,5 km od wybrzeża i 10 m pod powierzchnią wody. Jego legendarne początki sięgają 12 wieku p. n. e. Znaczenie Herakleion wzrosło szczególnie w ostatnich dniach faraonów - późnego okresu, kiedy był to główny port Egiptu w handlu międzynarodowym i miejsce poboru podatków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zLo3000

"Herakleion, nazwany na cześć

"Herakleion, nazwany na cześć jednego z najsłynniejszych bohaterów starożytności."\

ja pier*** ale z****eś tak dobry temat - nie czytam dalej ani słowa przecież hera to grecka bogini, macocha mieszańca niejakiego herkulesa (połboga, giganta, itp.)  a za mieszanie się z ludzkimi kobietami Bóg (ten prawdziwy) zesłał na ziemię potop

Skomentuj