Dziwne miraże pojawiły się na niebie nad Zagrzebiem

Kategorie: 

Źródło: Internet

W Zagrzebiu na niebie w chmurach, widziano dziwny miraż przedstawiający jakieś budynki.  Wieżowce pojawiły się ponad chmurami.

 

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 2016 roku. Na niebie nad stolicą Chorwacji, nagle pojawił się dziwny rozmyty budynek, a potem kolejne.

 

Zwrócono uwagę, że podobne dziwne zjawisko miało miejsce w ubiegłym roku, w mieście Foshan, w prowincji Guangdong w Chinach. Już wtedy zastanawiano się czy to optyka, czy jakieś projekcie z innych wszechświatów? Nie można też wykluczyć, że prawda jest nieco bardziej prozaiczna. To tajemnicze zjawisko w chmurach to tak zwany 'Miraż'.

Miraż z Chin

Jest to złudzenie optyczne, które mogą być widoczne na lądzie i na morzu. Dochodzi do niego wtedy, gdy promienie świetlne przechodzą przez warstwy powietrza o różnych temperaturach. Czasami odbicie optyczne i inwersja mogą powodować soczewkowanie, co powoduje upiorne obrazy odległych obiektów w chmurach lub powyżej nich.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika angelus maximus rex3

Ta ostatnia fotografia

Ta ostatnia fotografia przedstawia w mirażu to miasto nad którym sie pojawiło, tylko, że budynki bardziej rozbudowane... Te dwie wieże  w mieście i takie same w mirażu, tyle, że z tylną rozbudową... Albo to obrazy alernatywnej rzeczywistości, albo z przyszłości, albo.... Blue Beam...

Portret użytkownika nwanne11000

Tez o tym pomyslalem..  bez

Tez o tym pomyslalem..  bez powodu tego nie rozsiewaja a i gdzies czytalem ze w planach maja robic jakies projekcje na niebiecos w stylu (oglupienia ludzi,stworzenie falszywego boga,falszywe objawienie,zastraszenie itp.)Kto wie czy nie trafiles w samą dziesiątke ... !

brawo ..

Portret użytkownika oskar

 W kielcach to sie

 W kielcach to sie  zadomowili , czasami od tego  spac sie chce , boli glowa , trudno sie oddycha , podobno tez to jest szkodliwe dla gleby i ziemi , zatruwajom jak sie da , wiedzom ze duzo czasu juz im nie pozostalo !!!

Strony

Skomentuj