W Indiach urodziła się syrena

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

22-letnia mieszkanka indyjskiego miasta Saharanpur (Uttar Pradesh) urodziła dziecko z rzadką mutacją zwaną sirenomelią, lepiej znaną jako syndrom syreny. Niestety, noworodek ze skrzyżowanymi nogami pożył tylko około 10 minut.

 

 

 

„W naszej praktyce mamy do czynienia rożnymi zaburzeniami rozwoju płodu, ale z zespołem syrenki zetknęłam się po raz pierwszy. Organizm dziecka przypominał ciało ryby. Zrośnięte nogi i górna część ciała stanowiły jedną całość. Noworodek posiadał normalnie funkcjonujące ręce, które ze względu na dolne kończyny, przypominały raczej płetwy”- mówi ginekolog Aria Vandana.

 

Dziecko, według opublikowanych informacji, zmarło z powodu niewydolności nerek. Należy zauważyć, że matka nie uskarżała się na nic do trzydziestego tygodnia ciąży i wydawało się, że wszystko przebiega normalnie. Anomalny rozwój kończyn dolnych i związane z tym faktem wady narządów wewnętrznych, stwierdzono bardzo późno, kiedy kobieta podała się badaniu USG, którego wcześniej unikała.

 

Występowanie sirenomelii może mieć podłoże genetyczne. Nieprawidłowości płodu mogą wiązać się także z przyjmowaniem jakiś leków przez matkę. Niektórzy lekarze podejrzewają, że kobieta być może choruje na cukrzycę.
 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cezary

--- >>niektóre wpisy wymagają

--- >>niektóre wpisy wymagają niezwykłego poziomu głópoty piszacych . >>

Zastanawiam sie czy by noworodek przeżył , jak by go umieścili w małym basenie z wodą . Czy byłby wtanie oddychać pod wodą . To że syreny czasami przebywaja na lądzie  to nie znaczy że nie są przystosowane do oddychania pod wodą . 

 

 

Skomentuj