Tajemniczy tatuaż na egipskiej mumii postawił przed naukowcami duży znak zapytania

Kategorie: 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=cbCwfPKcw7Y

W egipskiej miejscowości Deir el-Medina naukowcy odkryli niezwykły grób z mumią kobiety, której ciało pokryte jest inskrypcjami o nieznanej treści. Archeolodzy i inni eksperci ustalili, że ciało należy do kapłanki egipskiej bogini nieba, kobiecości i miłości (Hathor). Niezidentyfikowane tatuaże najprawdopodobniej mają znaczenie religijne.

 

 

 

Jeśli spojrzeć na tę kobietę pod różnymi kątami, można zobaczyć dwie pary oczu bogów, którzy uważnie obserwują otoczenie. Tatuaże musiały być nanoszone przez długi czas i prawdopodobnie nie odbywało się to całkiem bezboleśnie dla ich właścicielki. 

 

„Kobieta, która doświadczyła tak wiele męki podczas powstawanie napisów, musiała wierzyć w ich magiczne właściwości" - powiedziała Ann Austin z Uniwersytetu w Stanford.

 

Znalezione rysunki mogą być jednym z najstarszych przypadków sztuki malowania na ciele, chociaż odkrycia dokonano zupełnie przypadkowo. Naukowcy dokładnie badali mumie, które zostały znaleziony przez archeologów z Francji w XIX wieku w niewielkiej odległości od słynnej Doliny Królów Egipskich.

 

Patrząc na resztki mumii, a raczej jej ciało, Ann Austin znalazła na szyi linie. Początkowo badaczka myślała, że rysunek został naniesiony na ciało po procesie mumifikacji. Skany wykazały jednak, że skóra mumii jest udekorowana ogromną liczbą tatuaży (ponad 30). Każdy z nich przedstawia inny obrazek.

 

Naukowcy twierdzą, że dane te mogą być odzwierciedleniem statusu społecznego kobiety, która prawdopodobnie była kapłanką egipskiej bogini Hathor.
 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

tusz to sie dzis nazywa

tusz to sie dzis nazywa potocznie bo nazwa "barwnik organiczny wiazacy kolagen" takim tuszem malowano na kamieniach pradawne rysunki dzieki ktorym poznalismy kulture ludzi pierwotnych wiemy takze o brutalnej rasie 6-o palczasnych istot ktora mordowala nasz gatunek. nawet w pierdlu "tusz" robi sie samemu z sadzy gabkowej i soku cytrynowego.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Zastanawiales sie kiedys skad

Zastanawiales sie kiedys skad wzielo sie przywitanie z podaniem reki ?

Dlaczego indianie mowiąc howgk pokazywali ręke a nie ja podawali ?

To jest prastara regula z bezpiecznej odleglosci pokazywano dlon zeby udowodnic ze owych 6-u palców nie ma. ok 4 tys lat temu po globie biegala rasa ktora dysponowala o wiele wieksza sila niz my i podobno rownie byla 2u krotnie wieksza. Nienawidzila naszej rasy i traktowala ja jak "dziecko muchomora." w przekazach majow sa wzmianki o tym ze w ciagu zaledwie 2 pokolen ilosc ziemian ( homo sapiens) zmniejszyla sie o 55% z powodu polowan tejze rasy. Sa plemiona ktore do dzis twierdza ze majowie znikneli wlasnie przez ta rase.

 

http://beforeitsnews.com/paranormal/2015/01/giants-with-six-fingers-and-six-toes-2482174.html

Myślę, więc jestem...

Skomentuj