Cały ten świat...

Image

pixabay.com

Człowiek samozwańczo mianował się najinteligentniejszą istotą na ziemi, a nawet część ludzi twierdzi, że w całym kosmosie, bo wierzą, że życie istnieje tylko na ziemi, wszystko to jest zupełnie nielogiczne, bo żadne stworzenie nie czyni sobie tyle złego, co właśnie człowiek...

 

Dzięki temu, co nazywamy inteligencją, ludzkość wprawdzie się rozwinęła ale nawet nie wiemy od jakiego poziomu żeśmy startowali, mnie osobiście bynajmniej nie przekonuje, że pochodzimy od małpy i nasza inteligencja wyewoluowała ...ech, no jak coś takiego może wymyślić człowiek który się ma za inteligentnego? :)

 

Prawdą jest, że ani nie znamy historii naszego powstania, ani nie wiemy dokąd zmierzamy, czyli czy po śmierci będziemy mieć jakąś rolę, czy zapanuje nicość … faktem jest że istniejemy fizycznie i posiadamy świadomość ale to wiemy z teraźniejszości.

 

Cofając się w przeszłość wymyślamy przeróżne bajki, byleby tylko przed samym sobą udowodnić że … wiemy , jednak wiemy tyle samo co na początku, a nawet mniej, bo z zapisków sprzed wieków, które raz po raz odkrywamy, dowiadujemy się wszystkiego na podstawie pisma czy rysunków, które ktoś musiał odszyfrować … ech, szyfrant taki musiał być niezwykle zdolny, skoro język którego nie znał wcale „rozgryzł” na dobre :D .

 

Ciekawiej jest jeszcze z tłumaczeniem rysunków, bo do dziś wielu myśli że po ziemi chodzili ludzie z głowami ptaków czy zwierząt... bo tak jest narysowane. Nie mogę zrozumieć, dlaczego „tłumacz” nie wziął pod uwagę, że rysunek osobnika dużo większego od pozostałych ludzi i na dodatek z głową np. lwa, mógł być zwykłym przedstawieniem osoby o wysokim statusie społecznym, a więc wcale nie chodziło autorowi o wzrost... a głowa lwa, mogła świadczyć o cechach charakteru... waleczny, agresywny, i co tak komu jeszcze do głowy przychodzi.

 

Tak więc historię starożytną napisaliśmy sobie sami a istnieją tacy, którzy już nawet piszą w przód co się wydarzy, człowiek od wieków zatracił się w tej rzeczywistości i nigdy zapewne nie pozna swojej historii prawdziwej, a jedynie tą którą uczą w szkole, czyli tą, którą ktoś komuś przekazał i ten następny następnemu... itd... w efekcie końcowym z 20% wiadomości pozostaje „prawdą” a w tych 20% „prawdy” nie wiadomo ile jest faktycznej prawdy dobrze „odszyfrowanej”

 

Trudno powiedzieć, kiedy człowiek pojmie, że stoi w miejscu, czyli będzie żył według ogólnie przyjętych schematów świata, tj. narodziny-nauka (programowanie)-praca-śmierć … chciałbym wam napisać, jeszcze co potem, ale dalej to już tylko gdybania których nikt wiarygodny nie potwierdzi.

 

Należy też podkreślić, że świat, to nie tylko ziemia, to cały kosmos, ale gdzie nam tam do kosmosu, skoro o ziemi tak mało wiemy...

 

Ot dlaczego więc obdarzony inteligencją, czuję się w tym temacie taki głupi?

 

 

Ocena:
Brak ocen

Bywam tu od jakiegoś czasu, i niestety mogę stwierdzić że artykuły są połowicznie beznadziejne, połowicznie, bo temat jaki poruszają jest ciekawy, nawet bardzo interesujący, być może nawet prawdziwy, ale sposób w jaki są przedstawiony daje dużo do życzenia, choćby język, nie wiem może kiepska interpretacja tłumacza google, nie wnikam. Stwierdzenie "żeśmy startowali" mnie rozwaliło, a nie można było "startowaliśmy"...? Po drugie interpretacja tych artykułów przez "pseudonaukowców" pozwala nieźle się uśmiać, a z tego co widzę są to stali bywalcy i ciągle uparcie wierzą w swoją prawdę :) dla mnie trochę śmieszne bo człowiek jest istotą inteligentną i powinien akceptować zmiany, w miarę poszerzania swojej wiedzy, a nie być przybity gwoździem do swojej być może głupiej ideologii. Nie chcę i nie mam zamiaru nikogo tu obrażać, to po prostu moje przemyślenia, które mam nadzieję wpłyną chociaż w minimalnym stopniu na poziom tej stronki. Pozdrawiam zarówno autorów jak i komentujących.

0
0

To taki komputerek za 50zł,a gdzie ikonki?pofruneły do galaktyki pędzoncego jeża?wklejasz fotke ryby piły w formie skrzeku,i pewnie zaraz napiszesz że to twarz która chce cie porwać.

0
0

Dodane przez sandrax (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

No nie wiem czy to ryba piła zmienia się w taki kształt,do tego pływa 1200 metrów pod wodą,ja znam jedno wytłumaczenie tam się chowają obiekty ufo,dobre miejsce na chowanie się  ale mieli pecha i przypadkowo jakiś statek podwodny ich namierzył,przeczuwałem od dawna że tam mają swoje norki do chowania http://www.fotosik.pl/zdjecie/f9f84ee7e5897815

0
0

Dodane przez b@ron w odpowiedzi na

Może i kiepsko,ale lepiej od udawania kogoś dorosłego,jak w przypadku słoneczka.Modłów i tak nikt nie słucha,bo kto miał by to robić,wytwór jakiś starych posklejanych bajkowych wierzeń?Poza tym samo robienie z ludzi tzw świętych poprzez innych ludzi,to coś nie halo jest chyba.

0
0

Dodane przez sandrax (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

w zasadzie to piszesz podobnie jak i ja myślę, oczywiście co do tych wierzeń i klepań regułek których nawet większość nie rozumie, jednak to nagminne "dokuczanie " zibiemu jest z deczka dziecinne... nikt z nas wszystkich rozumów nie pozjadał i każdy z nas może się mylić i wierzyć w "swoją prawdę"

0
0

Człowiek nie znajduje sie na szczycie drabiny rozwojowej, a tylko taką role sobie sam przypisuje, ze szkoda dla siebie  i  dla wszechświata.

0
0