Archeolodzy odkryli wadę w jednym z cudów świata

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jedyne ocalały pomnik z siedmiu cudów starożytnego świata - Wielka Piramida w Gizie, nie jest idealna. Nowe badanie wykryło błąd twórców piramidy, podaje portal Naked Science.

 

 

Według Naked Science o błędzie w piramidzie Cheopsa poinformował dyrektor Stowarzyszenia Badań nad Starożytnym Egiptem (AERA), archeolog Mark Lehner i jego kolega inżynier Glen Dash z Research Foundation. Przypomnijmy, AERA bada piramidy Cheopsa od 30 lat. Piramida Cheopsa (Chufu) jest częścią kompleksu zabytków na płaskowyżu Giza na przedmieściach Kairu i jest jedynym pomnikiem zaliczanym do siedmiu cudów świata.

 

Podczas badań piramidy Cheopsa twórcy popełnili błąd w trakcie jej budowy. Podstawę piramidy zbudowano trochę krzywo, pozostawiając zachodni bok obiektu dłuższy od wschodniego. Obliczyć to było dość trudno, ponieważ wierzchołek piramidy został utracony, w wyniku czego jego wysokość została zmniejszona, przypuszczalnie z 146,7 m do 137,3 m. 

 

„Jakie były prawdziwe wymiary piramidy? Archeolodzy, inżynierowie i mistycy poszukiwali odpowiedzi na to pytanie od stuleci"- powiedział Glen Dash. W badaniu on i jego koledzy odkryli ślady lokalizacji wapiennego „pokrycia", które obejmowało w tamtych czasach piramidę, chociaż kamienie zostały z niego usunięte przed wieloma wiekami. Potem wykorzystano metody statystycznej analizy regresji liniowej w celu ustalenia długości.

 

W rezultacie naukowcy odkryli, że początkowo zachodnia strona piramidy była 14,1 cm dłuższa niż wschodnia. Jednak naukowcy nie uważają tej wady za krytyczną - w tam tych czasach, według archeologów, to była „niesamowita dokładność".

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Jest prawdopodobne, że

Jest prawdopodobne, że piramidy są dziełem cywilizacji Viman, a wiemy że ta mogła prowadzić wojny z użyciem rakiet zdalnie sterowanych !

Jeżeli chcielibyśmy przyjąć, iż są to pozostałości hinduskich wojen w Ameryce, to należy wziąść pod rozwagę możliwość, że w przedpotopowym świecie były one standardowym wyposażeniem starożytnej armii i w tej części globu.

Jalapa, perła wśród meksykańskich miast, położona jest w odległości ok. dwóch godzin jazdy od Veracruz (gdzie w roku 1519 wylądował hiszpański konkwistador Hernan Cortes). Muzeum w Jalapa jest bez wątpienia drugim, po muzeum w Mexico City, cieszącym się sławą muzeum meksykańskim. W odróżnieniu jednak od muzeum w Mexico City, w którym wystawiane są eksponaty z różnych regionów kraju, w Jalapa obejrzeć można jedynie przedmioty pochodzenia lokalnego - w większości Olmeckie. Muzeum może się pochwalić kilkoma olbrzymimi kamiennymi głowami oraz innymi kamiennymi rzeźbami, ułożonymi w efektowną, nowatorską wystawę. W jego posiadaniu znajdują się również mniejsze przedmioty - wśród nich, umieszczone w specjalnych gablotach, przedmioty, które uważa się za „zabawki” Olmeków. Są to, między innymi, zwierzęta na kółkach - co ewidentnie przeczy powszechnemu przekonaniu, iż ludy Mezoameryki (i Ameryki w ogóle) nie znały koła.

 

W tejże gablocie znajdowały się również gliniane słonie. Jednak oficjele z tegoż  muzeum  usuneli je w obawie przed trudnymi pytaniami ludzi zaznajomionych z  ideą, iż  oficjalna archeologia jest tubą propagandy ewolucjonistycznej, lub po prostu boi się stawić czoło odkryciom niezależnej części naukowców. (Poniższe trzy zdjęcia przedstawiają słonie z Ameryki południowej, są to pozostałości przedpotopowej cywilizacji, dla której słonie były czymś powszednim w sensie ich istnienia jako elementu otaczającej przyrody). Więcej na stronie skąd pochodzi kompilacja zdjęć z lejami po zastosowaniu rakiet Viman

http://popotopie.blogspot.com/2013/08/interpretacje-satelitarne-coraz-wiecej.html

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Często fenomenalnie

Często fenomenalnie przedstawiasz najbardziej prawdopodobną historięziemi, ale zapaskudzasz to  wszystko swoją pierdzieloną wiarą w kozła... Czynisz w ten sposób zło, bo wielu prawych ludzi na słowo Jezus, czy Bóg dostaje drgawek obrzydzenia... i ma rację bo twój jezus i maryja w zestawieni "chrześcijaństwo" to diaboliczna obrzydliwość..

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Żartyżartami

Żartyżartami,ztymwydłużeniemziemskiegoroku,ale zdumionyjestempoziomemintelektualnymniektórychczytających...teróżnicewdługościachboków występująnawszystkichbokachpiramidyimieszcząsięwdopuszczalnejtolerancjiwykonastwabudowli...Niejest to żadnawada,czy błąd...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Dawid156

Twórcy piramidy popełnili

Twórcy piramidy popełnili błąd przy budowie.Czyli rozumiem że nasi dzielni naukowcy czy archeolodzy odkryli plany budowy Wielkiej Piramidy i stwierdzili że nie było ndzoru na budowie.Prawdopodobnie była to tzw zmiana istotna i konieczne będzie opracowanie nowego projektu i uzgodnienie go w wydziale architektury i Urbanistyki w Urzędzie Miasta Kairu.

A tak serio trzeba być wyjatkowo zarozumiałym aby stwierdzić ,że budowniczowie Wielkiej Piramidy popełnili bład.Jest to jedyna przedpotopowa budowla ( oprócz Sfinksa) która dotrwała do naszych czasów!!!!

Portret użytkownika KoFiPL

Popierwsze nie Cheopsa ani

Po pierwsze: nie Cheopsa ani Chufu tylko Khufu... Po drugie jak mają ponad 71 tysięcy lat to co się dziwić ?

"Piramidy w Egipcie zbudowała cywilizacja z konstalacji Oriona 71 344 p.n.e. !!! ((Lektor PL).mp4" taki film jest na YT czy chomiku nie pamiętam, mam go w kompie Smile

Portret użytkownika tomasz26

to nie cud ,tylko pozaziemska

to nie cud ,tylko pozaziemska technologia ,do której mieszana masa rasa ludzka jeszcze nie dorosła..zbyt dożo emocji zbyt mało rozumu...dopóty ludzkość nie postawi na swiadomośc i rozum nie odstawi na bok polityków i religii dalej będzie drepcąc od wojny do wojny . recepta ..system monetarny do likwidacji ,politycy usunięci,religie rozwiane ..przebudowany system wartości i modelu społecznego.. kontrola przyrostu gatunku ludzkiego wedle modelu galaktycznych pryncypiów. i świetlistego rozwoju , przebudowany model nauczania i rozwoju itp...wiem ze to nie stanie się samoistnie musi dojść do bardzo traumatycznych dla wielu rzeczy żeby ludzie pod naciskiem sił i energii ich otaczających to zrozumieli

Strony

Skomentuj