W Meksyku znaleziono szkielet inkrustowany kamieniami w zębach

Kategorie: 

Źródło: http://svopi.ru/nauka/112323

Archeolodzy w Meksyku odkryli niedaleko ruin Teotihuacan szkielet kobiety z wyższych sfer, w której zębach inkrustowano minerały. Wiek znalezionych szczątków szacuje się na około 1600 lat.

 

 

W chwili śmierci niewiasta miała około 35-40 lat. Według Narodowego Instytutu Antropologii i Historii, w grobie znaleziono również garnki. Czaszka zmarłej miała wydłużony kształt. Zwykle z takimi deformacjami spotykano się w południowej części Mezoameryki, ale nigdy w regionie Środkowym, gdzie specjaliści pozbierali kości.

 

Zniekształconym szczątkom ludzkim, znalezionym w Teotihuacan, nadano nazwę „kobieta Tlaylotlakana" (termin pochodzi od obszaru, na którym spoczywały kości). Charakterystyczną cechą nieboszczki jest obecność dwóch okrągłych pirytów, montowanych w górnych siekaczach. Może to oznaczać, że kobieta była „obca” w Teotihuacan. Podobnych technik używali Majowie w obszarach w południowym Meksyku i Ameryce Środkowej. Eksperci wykryli także u niewiasty protezy dolnych zębów, które zostały wykonane z zielonego serpentynu.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

w dzisiejszych czasach,

w dzisiejszych czasach, niezłe jajca wychodzą na jaw... 1600 lat temu, kobitka zrobiła sobie kamienne ząbki Smile i pirytowe plomby, ciekawe czy jej to refundowali? Smile a dziś słaba porcelana nierefundowana i refundowane szare plomby...ależ ten świat się stacza...

Głosuj przeciw
-50

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika malkontent

Co to są "kamienie w zębach"?

Co to są "kamienie w zębach"?
Szukałem w googlu, ale nic o tym nie ma... Wink

 
Kolejny raz pytam: czy ktoś na tym portalu, choćby rzuca okiem na tekst zanim kliknie "Opublikuj"? Zaczynam nabierać pewności, że tutaj, teksty to tylko pretekst żeby można było wyświetlić kolejne reklamy, a czytelników ma się głęboko w dupie.

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

islamsaka dzicz do dziś

islamsaka dzicz do dziś inkrustuje kamieniami kobiety, na odstępstwa od szariatu rutynowo stosowana jest cegła w zęby...

Głosuj przeciw
-66

Skomentuj