Zwyczaje związane z lustrem w domu zmarłego

Kategorie: 

Źródło: tg

Jednym z częstych zwyczajów po śmierci człowieka jest obracanie lustra do ściany, a nawet wynoszenia go z pokoju, z uwagi na fakt, że może dojść do powielenia odbicia zmarłego i stworzenia niebezpieczeństwa tzw. otwartego lustra, czyli powielenia zgonów w danym domu.

 

 

Według dawnych przekonań, dusza zmarłej osoby może wejść w lustro i utknąć w nim, jak w pułapce. A jeśli takie zwierciadło ktoś odziedziczy w spadku lub otrzyma w darze, to należy spodziewać się najprawdopodobniej wielu kłopotów. Zazwyczaj takie lustro można łatwo rozpoznać. Jest ono zimne w dotyku zanim zgaśnie płomień świecy, stawianej przy umierającym człowieku. W takich przypadkach trudno wyzbyć się klątwy, a duchowe oczyszczenie jest raczej mało skuteczne. Wówczas jest tylko jedno rozwiązanie – rozbicie przedmiotu i uwolnienie duszy.

 

W Serbii jest taki zwyczaj, że po śmierci członka rodziny w danym domu nikt z bliskich nie może spojrzeć w lustro, i aby zapobiec katastrofie Serbowie wykorzystują koty… Zwierzę stawiane jest przed zwierciadłem zaraz po odejściu człowieka, jako pierwsze, aby ujrzeć siebie w celu zgarnięcia niepożądanych uroków. Wraz z niebezpieczeństwem powtórzenia śmierci wielu ludzi boi się, że umarli powrócą do domu, który opuścili, przez obraz odbity w lustrze.

 

Wielu starszych ludzi uważa, że lustro to drzwi do podziemi, przez które przechodzi dusza. Niektórzy sa przekonani, że zmarli mogą mieć wpływ na życie innej osoby i wciągają żywych do miejsc im nieznanych. Inni twierdzą, że silne pragnienie życia wśród zmarłych może zachęcać ich do wycieczek do świata żywych. Otwiera się więc możliwość przenikania duchów do naszej rzeczywistości. Istnieje wiele hipotez na ten temat. Niektórzy mistycy twierdzą, że przez lustro obserwują nas ci, którzy odeszli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Pewnego dnia idąc brzegiem

Pewnego dnia idąc brzegiem rzeki zobaczyłem porozrzucane tafle jakis starych luster...a że akurat kilka godzin wczesniej podjadłem nieco grochu...postanowiłem na jednej z nich postawić "klocka"...a druga tafle tak ustawić aby widzieć jak on wychodzi.Niestety tafla na której wylądował klocek...pękła.Czy w takim wypadku...też bedzie 7 lat nieśczenść?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Cabaj

Wierzysz w takie ludowe

Wierzysz w takie ludowe przesądy?stłukłem kilka w ciagu paru lat...i nic.Chyba że..............dziś nie bylo kloca.Czyżby to bylo pierwsze niestrzenście?A "duchów"jak nie było...tak dalej nie ma.

Portret użytkownika b@ron

a skąd... ja tak na jajca,

a skąd... ja tak na jajca, przesądy to dla naiwnych, no ale mam koleżankę, co jak jechała do pracy i czarny kot jej droge przebiegł, to zawróciła i zgłosiła urlop na telefon (fakt autentyczny, dacie wiarę Biggrin ) co najśmieśniejsze, to bez obciachu o tym opowiada i zdziwiona że ją wyśmiewają ... no cóż poradzić...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Sio

Cabaj - duchy potrzebują

Cabaj - duchy potrzebują dobrego towarzystwa aby coś od nich wziąść. Trochę energii - jak ktoś jest pozytywny to przyjdą - wezmą i odejdą, czasami jednak komuś zaszkodzą. Od ciebie nic nie mogą wziąść a nawet unikają ciebie także się nie martw. One się boją, że jak cię spotkają to się zepsują jeszcze bardziej

Portret użytkownika Homo sapiens

Przesądy i inne zabobony są

Przesądy i inne zabobony są domeną elity NWO, to wiedzą wszyscy interesujący się członkami tajnych bractw USA i UE oraz Rosji ! Właśnie pojawiła się informacja, że Clinton Hilary jest kierowana przez mentora który oficjalnie wyznaje Lucyfera ! JNie dziwi fakt, że i Clintonówna chce zabijania nienarodzonych dzieci oraz by rządy przejęło imperium gejowskie, starowane przez lucyferian ! Pamiętajmy że jednyną obroną i nadzieją na zwycięstwo jest Chrystus Zbawiciel, Jezus razem z Duchem Świętym oraz Maryją dziewicą są naszą obroną i dają nam szansę na duchową obronę przez złem NWO !

http://www.infowars.com/ben-carson-hillarys-mentor-supported-lucifer/

[...]Jakże spadł z nieba Lucifer [Jutrzenka], który rano wschodził ? Rzucony został na ziemią ( Iz 14, 12). To on spadł z nieba, on był pieczęcią podobieństwa, wieńcem chwały, jego wykarmiono w raju rozkoszy (Por. Ezech 28, 12). Powiedziano, że wszyscy oni spadli z nieba, a nie - że zstąpili. Natomiast mój Pan zstąpił z nieba, a Ten, który zstąpił, jest Synem Człowieczym (Porównaj Jan 3, 13). Inaczej rzecz się ma z szatanem: szatan nie zstąpił z nieba, bo gdyby zstąpił, nie stałoby mu się nic złego. Posłuchaj, co mówi Jezus: "Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica" - (Łk 10, 18): „spadającego", a nie „zstępującego". Wszelako nie tylko Zbawiciel zstąpił z nieba: codziennie wielka rzesza zstępuje i wstępuje na Syna Człowieczego. Ujrzycie bowiem niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego (Jan 1, 51). Ty również masz czekać na swoje wstąpienie. Podnieś się tylko z upadku i posłuchaj: Powstań, Jerozolimo (Iz 51, 17) ze swego upadku, miej nadzieję, że wstąpisz do nieba, i strzeż się, żeby ci nie powiedziano: Czyż nie powstanie to, co upada? Czyż nie zawróci ten, kto błądzi ?(Jr 8, 4)[...] - Cytat z Ojca Kościoła, II wiek naszej ery, zawierający sporą liczbę objaśnionych tajemnic, już wtedy chrześcijanie wiedzieli, lub byli świadomi tego co przekazuje dopiero teraz ufologia XX/XXI wieku - końca czasów.

http://popotopie.blogspot.com/2016/02/strzez-sie-i-pilnuj-swojej-duszy.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Israfel

Czy przeprowadzono badania

Czy przeprowadzono badania jak bardzo pogarsza się egzystencja kotów w Serbii po śmierci któregoś z domowników? Może powinno się tym zająć Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Smile ?

Strony

Skomentuj