Tajemniczy klaun terroryzuje mieszkańców amerykańskiego miasta Green Bay

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na początku poprzedniego tygodnia, mieszkańcy Green Bay w stanie Wisconsin doświadczyli po raz pierwszy dość niepokojącego zdarzenia. Na ulicach ich miasta pojawiła się tajemnicza wędrująca postać, przebrana w kostium klowna. Problem polegał jednak na tym, że charakteryzacja postaci ubranej w kostium, wyglądała jakby wyszła wprost z dziecięcych koszmarów.

 

Klaun został dostrzeżony przez kilkudziesięciu mieszkańców Green Bay gdy w kompletnej ciszy wędrował przez miasto w zabrudzonym stroju, trzymając w ręce cztery czarne balony. Większość obserwacji tej postaci miało miejsce późno w nocy lub we wczesnych godzinach porannych, co jeszcze bardziej dokładało się do aury tajemniczości całego tego zdarzenia. Obserwacje tej postaci miały mieć miejsce kilka razy, a ostatnia z nich została umiejscowiona na 6 sierpnia.

Zdjęcia klauna zostały udostępnione w sieci i stały się istym viralem. Co więcej ktoś stworzył nawet fanpage na cześć klauna, gdzie został on okrzyknięty imieniem Gags. Przez nieco ponad tydzień kilka fotografii przerażającego klauna zostało udostępnionych prawie dziesięć tysięcy razy.

Oczywiście obawy lokalnych mieszkańców są zrozumiałe i najprawdopodobniej każdy z nas czułby się nieswojo, lub nawet wezwał władze do zatrzymania "szaleńca" w kostiumie klowna. Nie inaczej było tym razem jednakże Departament Policji w Green Bay jest niemal bezsilny. Kapitan Kevin Warych z Departamentu Policji Green Bay stwierdził, że:

Bycie przerażającym nie jest wystarczającą podstawą prawną, aby aresztować tego klauna. Każdy może chodzić chodnikiem ubrany jak chce, tak długo, jak znajduje się w miejscu, w którym zgodnie z prawem może być i nie w takim, które podlega zamknięciu na noc jak chociażby park.

Motywy klauna i jego prawdziwa tożsamość pozostaje tajemnicą. Wielu mieszkańców Green Bay oraz internautów zaczęło spekulować nad tym jakie rodzaje mrocznych sił mogą być odpowiedzialne za "występ" Gagsa.  Oczywiście większość komentarzy na temat klauna na Facebooku spekuluje, że Gags może być po prostu chwytem reklamowym lub zwykłym performencem artystycznym.

Obie te wersje narazie zdają się najbardziej prawdopodobne, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnio znalezione konto na Instagramie nazwane gagstheclown. Na ten moment nikt nie przyznał się do jego autorstwa choć porównując postać z obu fotografii prezentuje się ono autentycznie. Niestety rozwiązanie tajemnicy Gags-a zajmie jeszcze troche czasu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj