W Serbii znaleziono zwoje z demonicznymi przekleństwami sprzed 2 tys. lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W północno - wschodniej Serbii archeolodzy odkryli dziwne zwoje, wykonany ze srebra i złota. Według informacji ze strony Radio Sarejevo, znaleziska dokonano w pobliżu szczątków osób pochowanych prawie 2 tys. lat temu.

 

 

 

Napisy zawierają kilka imion demonów, które są związane z wierzeniami na terenie dzisiejszej Syrii.

 

„Alfabet grecki, to jest to, co wiemy. A język aramejski – to bliskowschodnia zagadka dla nas" - powiedział kierownik badań Miomir Korac z Instytutu Archeologii w Belgradzie.

 

 

„Odczytaliśmy imiona niektórych demonów, które są związane z terytorium współczesnej Syrii" - dodał członek zespołu Ilya Danković. „Są to pierwsze medaliki tego typu, które znaleziono w Serbii. Są one podobne do tych, które znajdują się w innych krajach. Opisy zawierają zaklęcia miłosne, jak i groźne klątwy np. niech twoje ciało będzie martwe i ciężkie, jak ołów”.

 

Zwój znajdował się w małym ołowianym amulecie, zdobionym dekoracyjnymi symbolami. Grób został znaleziony w pobliżu miasta Kostolac, na którego terytorium w I - VI w. p. n. e. zlokalizowane było rzymskie miasto Viminacium. Wykopaliska prowadzone są w miejscu, gdzie wkrótce ma być rozbudowywana elektrownia węglowa. Na terenie przyszłej inwestycji może znajdować się jeszcze 10 tys. grobów sprzed 2 tys. lat.

 
„To było w zwyczaju, że czyniono magię i zakopywano osobę, która zmarła gwałtowną śmiercią. Panowało przekonanie, że jej dusza nie zaznaje spokoju i uruchamiano niektóre demony i bogów, aby przekazać im swoje życzenia” - stwierdził Danković.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Zastanawia mnie dlaczego

Zastanawia mnie dlaczego autor tej odkrytej wiedzy nie przytacza zaklęć miłosnych ale właśnie groźne klątwy! Może chce się nas wszystkich pozbyć z tego portalu. Ludzie mają dziwne myśli.

Skomentuj