Naukowcy zaobserwowali dziwny obiekt tuż za orbitą Neptuna

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Odkryto dziwny obiekt znajdujący się poza orbitą Neptuna, który stanowi niezwykłą zagadkę. Jego dość unikatowa orbita, oraz zachowanie zwróciły uwagę specjalistów, którzy nadal nie są jeszcze w stanie wyjaśnić, czym on tak naprawde jest.

 

Wśród interesujących dziwactw nowego obiektu, naukowcy podkreślają, że porusza się on w górę, pod nachyleniem około 110 stopni w stosunku do płaszczyzny układu słonecznego. Poza tym, obiekt obraca się wokół Słońca, ale w odwrotnym kierunku niż większość ciał Układu Słonecznego. Co ciekawe, obiekt znajduje się tylko nieco dalej niż Neptun, a za każdym razem, gdy przechodzi przez nasz układ słoneczny porusza się dalej w górę.

Jak wyjaśniają naukowcy, jedną z głównych cech systemu planetarnego jest to, że krąży po relatywnie płaskiej powierzchni. W związku z tym obiekt przemieszczający się po tak dziwnej orbicie jest doprawdy anomalią. Niejako dla uczczenia tego znaleziska eksperci nazwali obiekt "Niku", po chińskim określeniu "buntowniczy". Oczywiście skonstruowano już możliwe wyjaśnienie tego fenomenu.

Jak powszechnie wiadomo obiekty w naszym Układzie Słonecznym, które nie biegną wzdłuż płaszczyzny orbity lub lecą w przeciwnym kierunku, w pewnym momencie swojego istnienia musiały być strącone z kursu przez coś innego. Matthew Holman pracownik Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics i jeden z naukowców, którzy pomogli odnaleźć Niku powiedział:

"Znalezisko to sugeruje, że w zewnętrznej części Układu Słonecznego dzieje się dużo więcej niż jesteśmy świadomi."

Warto w tym momencie wspomnieć, że zgodnie ze znanymi tłumaczeniami  starożytnych sumeryjskich tekstów wykonanymi przez Zecharia Sitchina, legendarna planeta "Marduk" (sumeryjskie "Nibiru") i jej księżyce, w trakcie swojego wejścia do Układu Słonecznego również poruszała się po odwrotnej do wszystkich planet orbicie.

W sumeryjskich tekstach można też znaleźć liczne ilustracje zarówno planety jak i istot ją zamieszkujących, których wizerunek bardzo przypomina dzisiejsze wyobrażenie aniołów. Jak twierdzi Stichin, udało mu się wyczytać w sumeryjskich źródłach, że około 420 tysięcy lat temu atmosfera planety Nibiru zaczęła się pogarszać. Nie wykluczone, że obiekt odkryty za Neptunem może być pozostałością ostatniej wizyty Nibiru w naszym Układzie Słonecznym, które następować mają co 3600 lat.

Oczywiście rolą naukowców jest zakładanie najbardziej prawdopodobnego rozwiązania tego problemu. Zgodnie z ich teorią, nowo odkryty obiekt może być częścią grupy obiektów krążących po bardzo pochyłej orbicie, która jest rezultatem wpływu nowej i jeszcze nie odnalezionej "dziewiątej planety". Oczywiście większość dowodów wskazuje na to, że znajduje się on zbyt blisko naszego układu słonecznego, aby mieścić się w domniemanej strefie wpływu grawitacji dziewiątej planety. Na nieco lepsze rozwiązanie tej zagadki, musimy więc poczekać co najmniej kilka miesięcy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika bobi

To wcale nie takie dziwne ze

To wcale nie takie dziwne ze krąży w przeciwnym kierunku. Venus też tak ma,
a to dlatego że kiedys była kometą i akurat wpadła do układu słonecznego i tam też została. A przy okazji namieszała strasznie Marsowi, bo po tym przelocie wszystkie oceany na Marsie wyparowały.

Portret użytkownika b@ron

gdyby w najbliższym czasie

gdyby w najbliższym czasie nibiru uderzyło w ziemię, ci co ocaleją zapewne usłyszeliby komunikat..."zgodnie z podejrzeniami naukowców nibiru odwiedza nas układ słoneczny siejąc spustoszenie" a część z ocalałych dalej wierzyłaby w to co "odkrywają" naukowcy...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Fiedos

A można by tak po Polsku? Ja

A można by tak po Polsku? Ja odwiedzam to forum od kilku lat i tylko odwiedziłem.  Widziałem wiele komentarzy twoich czy bacy,  ale już spadasz człowieku z poziomem,  bardzo.  Wysil się,  bo stajesz się nudny

Portret użytkownika b@ron

to miło, że odwiedzasz to

to miło, że odwiedzasz to forum od paru lat i miło że czytasz komentarze moje i bacy, ale jak chodzi o spełnianie twoich zachcianek, to na mnie nie licz... chyba że spytasz jeszcze bacę?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika KOlafiński

Najczęściej teorie

Najczęściej teorie najbardziej racjonalne okażą się prawdziwe. Po dokładniejszych ogledzinach nie będzie obiektu ani dziewiątej planety. Na dziewiątą planetę na razie jest za mało dowodów, układ planetoid jeszcze nic nie oznacza.

Pozdrawiam

<a href='http://eracen.pl'>Ogłoszenia</a>

 

Portret użytkownika D.O.A.

.... i co z tego że jako

.... i co z tego że jako autorzy tego portalu czy jak tę strone inaczej i dumnie nazwiecie, podajecie prawdę i z tego wszystkiego drwicie i kpicie na wszystkie możliwe sposoby a teraz widzicie na włsne gały niebieską Kczyne jak to przekazywali indianie z chameryki !!! Napiszę wprost i bez żadnych ogródek i możecie założyć mi wiecznego bana bo teraz przyszedł już taki czas że wy też już jesteście opieczętowani tak jak i ja jestem już opieczętowany, jak napisałem wam w porzednich 2 moich komentarzach dotyczących crop circle i pieczęci a ich nie zatwirdziliście do publikacji, bo troszke wam pocisnełem a zastanówcie się teraz jak ONi wam pocisną w tą waszą dume i nie tylko, ja do was nic nie mam ale ONi to mają i to bardzo dużo, z moich obliczeń wynika że ten cały syf na ziemi potrwa teraz już bardzo krótko a chodzi tu o tylko kilka lat od 3 do 5 maksymalnie bo w tym wszystkim chodzi o pewien układ planet i wtedy ONi będą mogli z wami zrobić poprostu wszystko co sobie tylko wymyślą a ich wyobrażnia jest niestety większa od kosmosu i ludzkiej głupoty razem wzięta !!! Nie chcę żebyście mi zarzucili że straszę was sądem ostatecznym i wiecznym piekłem ale to istnieje tak jak niebieska Kaczyna i Nibiru razem wzięte Wink  tak więc pozostaje wam teraz kupić tylko pampersy Wink pozdrawiam i do NiEDOZOBACZYSKA i pozdrówcie szanownego bace czy jak tam ta mała ku...wa ma na imię .  Wink

Strony

Skomentuj