Stephen Hawking ostrzega naukowców przed komunikacją z obcymi

Kategorie: 

Źródło: https://commons.wikimedia.org/

Świadomość, że możemy nie być sami we wszechświecie sprawiła, że naukowcy chcą badać różne sposoby komunikowania się z obcymi i wysyłają do nich sygnały z Ziemi. Stephen Hawking uważa jednak, że jest to bardzo ryzykowne, ponieważ nikt nie ma pojęcia, jak obcy zareagują.

 

Hawking stwierdził, że jeśli kosmici przybędą na Ziemię, ich lądowanie będzie prawdopodobnie wyglądać podobnie, jak kiedy Kolumb przybył do Ameryki, co nie skończyło się zbyt dobrze dla rdzennych Amerykanów.

 

Pomysł naukowców z Search for Extraterrestrial Intelligence Institute w Kalifornii wymaga potężnych radioteleskopów, które mają wysłać dane do pobliskich gwiazd i planet. Systemy gwiezdne znajdują się w odległości 20 lat świetlnych. Jak dodatkowo twierdzi David Brin z NASA, każdy kontakt z obcymi ma możliwość wpłynąć na całe ludzkie istnienie i powinien być przeprowadzony przy pełnej świadomości konsekwencji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ascendant_149

.. u dołu strony wybrałem

.. u dołu strony wybrałem "kaptcha" i wyszło, że jestem człowiekiem. Na szczęście jeszcze żyjemy w czasach, kiedy takie wyznanie nie jest przestępstwem. Ale kto wie jak długo tak będzie. Czy aby napewno można obronić się przed manipulacją. Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe, zwłaszcza kiedy działa sie w pojedynkę ale dopóki obowiązują jakiekolwiek zasady, których "przestrzega" strona atakująca to można mieć złudzenie poczucia bezpieczeństwa.

Portret użytkownika kuzYn

Świetny news, zmienił

Świetny news, zmienił radykalnie mój światopogląd w tej kwestii. I jaki krótki, czyta się go w 10 sek. Pewnie to I część. Baca powinien brać z Ciebie przykład, bo jego newsy czyta się godzinę.

 

btw: W telewizji trąbili już o tym co najmniej 99 razy. Biggrin

 

Portret użytkownika Grzegorz 123

Ten facet na wozku jest tylko

Ten facet na wozku jest tylko po to by wzbudzac litosc i przyjmowac tzw jego teorie bezkrytycznie. W rzeczywistosci facet jest nieswiadomy a wszystko co niby mowi jest redagowane przez specjalna grupe manipulatorow.

 

Portret użytkownika Sio

Baca twój koment znów za

Baca twój koment znów za długi. Mógłbyś go skrócić bo kuzyn będzie czytał pół dnia a ma wiele innych zajęć i studiów jak przyrządzić golonkę w inny sposób np.

Dwa zdania to za wiele.

Strony

Skomentuj