Rozpoczęły się poszukiwania meteorytu, który spadł na Ziemię w osiemnastym wieku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Krasnojarsku zebrała się międzynarodowa ekipa, kierowana przez prof. Holgera Pedersena z Uniwersytetu w Kopenhadze, której celem jest znalezienie meteorytu. Obiekt, zwany „pallasowe żelazo”, spadł na Ziemię w osiemnastym wieku, podaje kanał telewizyjny Jenisej.

 

 

 

 

„Mamy teraz nowe metody, aby potwierdzić, gdzie znajduje się meteoryt. Wiemy, że to był duży obiekt, który uległ częściowemu zniszczeniu w atmosferze lub rozpadł się na kilka kawałków. Jest bardzo prawdopodobne, że uda nam się go odnaleźć”  - powiedział Pedersen.

 

Naukowcy z Danii i Rosji w tym tygodniu będą penetrować Masyw Nemir przy użyciu profesjonalnego sprzętu, w tym wykrywaczy metali. Pobiorą też próbki gleby do badań.

W osiemnastym wieku w rejonie Tajgi Nowoselowskiego na Górze Nemir odnotowano upadek meteorytu. Kilka lat później o zdarzeniu dowiedział się Niemiec Peter Pallas, który podróżował na Syberię. Naukowiec znalazł 19 kilogramowy fragment obiektu i wysłał go do Sankt – Petersburga. W latach 1976 – 1979 próbowano ustalić dokładne współrzędne upadku przedmiotowego ciała niebieskiego, ale bez powodzenia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj