Sylwetka anioła pojawiła się na drzwiach cerkwi w małej rosyjskiej wsi

Kategorie: 

Źródło: https://31tv.ru/novosti/chudo-siluet-angela-proyavilsya-na-dveryah-yuzhnouralskogo-hrama-foto-24-10-2016-143340.html

We wsi Anennskowo (org. Анненского) niedaleko rosyjskiego miasta Kartali w regionie czelabińskim zaobserwowane niesamowite zjawisko. Prawdopodobnie mamy do czynienia z cudem religijnym. Mieszkańcy mówią, że na drzwiach miejscowej cerkwi pw. św. Kosmy i Damiana objawiła się tajemnicza sylwetka, przypominający anioła. Jako pierwsi dostrzegli to wierni, którzy przybyli na poranne nabożeństwo.

 

 

Wieść o cudzie szybko rozeszła wśród mieszkańców. Wielu uważa, że to konkretny znak od Boga. Nikt z parafian nie umie racjonalnie wytłumaczyć pojawienia się dziwnego kształtu na drzwiach świątyni. Może to dobry omen, świadczący o tym, że w miejscowości dzieje się dobrze lub ostrzeżenie o zbliżających się kłopotach. Prawdę mówiąc, w obecnej sytuacji geopolitycznej, wielu przychyla się do tej drugiej opcji.

 

Są i tacy, którzy uważają, że anioł nie mógł pojawić się w Anennskowie bez pomocy zwykłych śmiertelników i stoi za tym jakiś rosyjski dowcipniś. Sceptycy tłumaczą, że przyszedł pierwszy jesienny chłód i puściły uszczelki, które ułożone są w kształcie anioła o nieproporcjonalnie dużej głowie. Wierzący nie przyjmują takiego punktu widzenia do wiadomości. Z kolei duchowni nie chcą komentować sprawy, bo to zbyt duża odpowiedzialność.

 

Może winowajcą rzeczywiście jest uszczelka, ale z drugiej strony po co wyprowadzać kogoś z błędu? Małą cerkiew pw. św. Kosmy i Damiana wybudowano w Annensku z darowizn mieszkańców wsi. Jesienią ubiegłego roku obiekt został konsekrowany. Prawosławni w okolicy wierzą bowiem, że to miejsce szczególne. Wcześniej stała tam piękniejsza i bardziej okazała świątynia, którą zniszczono podczas rewolucji bolszewickiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika KrólMałpaEnpa

Poprostu jakiś spocony menel

Poprostu jakiś spocony menel szedł i obalił sie na te wrota (pewnie pomylił TYPOWO gdzie mieszka). No i odbiła się jego spotniała ,zawilgła podobizna. Oto i czarodziejskie i magiczne wyjaśnienie tej sprawy.

 

Pozdrawiam Zbyszek

Portret użytkownika Cabaj

Kogoś naszła chyba ochota w

Kogoś naszła chyba ochota w zimną noc.Pochwycił...wraz z propozycją nie do odzrzucenia z lekka utytą...napaloną czerwoną...wysmaganą wiatrem wieśniaczke...w pijackim amoku dociskając do drzwi...wychędorzył znienacka...doprowadzając do przegrzania kilku elementów i zaparowała część blachy...ot i cały "anioł"

Portret użytkownika eat

 Tallin, tyś jest jak oddech

 Tallin, tyś jest jak oddech czystego powietrza w brudnym dymie nic nie znaczących informacji. Twoje artykuły? wstawki? tłumaczenia? wyrywają dosłownie z klapek ( u Bacy sa to tzw. słowianki ( japonki z biedronki). Oczekiwał bym wiecej i wiecej. 

Strony

Skomentuj