Dinozaury mogły przetrwać do czasów obecnych

Kategorie: 

cryptomundo.com

Ludzi zawsze intrygowały istoty mieszkające na naszej planecie przed pojawieniem się człowieka. Nowoczesna nauka nauczyła się tworzyć odpowiednie periodyzacje i rozgraniczać czasy istnienia gatunków. Co jednak, jeśli przyjmowana za aksjomat teza jakoby człowiek rozumny nie mógł współistnieć z dinozaurami jest fałszywa?

 

Istnieje wiele przykładów prehistorycznych istot, które w formie niewiele zmienionej istniały od wielu milionów lat. Dobrym przykładem takich zwierząt są krokodyle lub rekiny. Niektórzy wręcz twierdzą, że wiele gatunków dinozaurów występowało jeszcze długo i być może istnieje do dzisiaj. Często, jako dowód, że tak było podawany jest fakt istnienia tak wielu podań ludowych o smokach. Nawet w naszym słowiańskim kraju istnieją legendy o smokach. Czy wyobrażenie smoka to nie jest wyobrażenie dinozaura? Podobieństwo jest zdumiewające.

[ibimage==11566==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Często twierdzi się, że słynne potwory z jezior to w istocie plezjozaury, które przetrwały w czeluściach niektórych jezior jak to z Loch Ness czy z jezior Alaski. To interesująca hipoteza, ale zawsze pozostaną pytania o to jak te zwierzęta się rozmnażają a jeśli przyjmiemy, że to pozostałości tego uważanego za wymarły gatunku dinozaura żyjącego w środowisku wodnym to można stwierdzić, że osobników musi być więcej niż jeden.

[ibimage==11574==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Plezjozaur - Foto: parkjurajski.net

Bardzo ciekawa historia, która może być sklasyfikowana, jako dowód na istnienie dinozaurów w naszych czasach jest istota zwana Mokele-Mbembe. Jest to potwór afrykański, który widywany bywa w dorzeczu rzeki Kongo. Pierwsze obserwacje Mokele-Mbembe pochodzą z XVII wieku. Ta nazwa oznacza kogoś, kto stopuje przepływ rzek. Mit o wielkim gadzie przekazywały sobie w ustnych opowieściach zamieszkujące w obszarze Kongo plemiona. Są nawet opisy ataków na te istoty wykonywanych przez rdzennych mieszkańców.

[ibimage==11582==Oryginalny==none==self==null]

Mokele-Mbembe - foto:naturalplane.blogspot.com

Powszechnie uważa się, że istota widywana w Afryce może być potomkiem gatunku dinozaura, zauropoda. Co ciekawe są też udokumentowane przekazy o obserwacjach Mokele-Mbembe dokonanych nawet przez białych ludzi eksplorujących tamte regiony czarnego lądu lub operujących tam europejskich misjonarzy. Opisy najczęściej przedstawiają to zwierzę, jako duży osobnik o długiej szyi i małej głowie. Trzeba przyznać, że ten opis pasuje do zauropoda.

[ibimage==11589==Oryginalny==none==self==null]

Zauropod - foto:dinoidakos.w.interia.pl

Te zwierzęta powinny wyginąć kilkadziesiąt milionów lat temu, więc nowoczesna nauka zamiast zbadać te doniesienia wrzuciła je do worka o nazwie kryptozoologia. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj