Podczas ostatniego "krwawego Księżyca" nasz satelita zetknął się z dziwnym obiektem

Kategorie: 

Źródło:

Poniższe zdjęcia wykonane podczas zjawiska krwawego księżyca z dnia 29 września 2015 pokazują niesamowite obrazy dziwnego obiektu w okolicy ziemskiego satelity. Autor fotografii,  spostrzegł, że poza księżycowym krajobrazem, w okolicy znajduje się bliżej nieokreślony podłużny obiekt.

 

Obiekt nie był widoczny gołym okiem i został dostrzeżony tylko dzięki ustawieniu aparatu na statywie na niemalże całą noc. Dopiero następnego dnia po przejrzeniu wszystkich zdjęć na komputerze, anonimowy autor fotografii znalazł dziwną białą plamę, w pobliżu księżyca. Sprawa ta została wtedy zgłoszona do organizacji MUFON gdzie otrzymała numer 80045. Głównie dlatego, dopiero teraz ujrzała ona światło dzienne.

Oczywiście interpretacja tego typu fotografii nigdy nie należy do prostych i przyjemnych zajęć. Warto zauważyć, że przy zwyczajowej obserwacji obiektów kosmicznych nie mamy wrażenia głębi co sprawia że obiekty oddalone od siebie o wiele lat świetlnych wydają się leżeć blisko siebie. Równie dobrze mogła to być asteroida, która przelatywała akurat pomiędzy Ziemią a księżycem chociaż kilka elementów jej lotu skłania do refleksji.

Przykładowo, na dostępnych nam 3 zdjęciach widać wyraźnie że porusza się ona po zakrzywionej orbicie. Co więcej, kształt tej rzekomej asteroidy jest nadzwyczajnie podłużny co mimo iż nie jest niespotykane, sugeruje że mamy doczynienia z jakimś rodzajem satelity. Nie można powiedzieć wiele więcej bazując na kilku zdjęciach, ale bez wątpienia obserwacja ta jest warta uwagi.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj