W Afryce urodziło się dziecko z czterema nogami

Kategorie: 

Źródło: https://www.naij.com/1027967-woman-gives-birth-baby-4-legs-hospital.html

Anomalia wyszła na jaw dopiero po narodzinach. W jednym ze szpitali w zachodniej części Mozambiku przyszło na świat dziecko z czterema nogami. Teraz lekarze określają, czy jest możliwe przeprowadzenie bezpiecznej operacji w celu usunięcia ekstra – kończyn bez nadmiernego zagrożenia dla życia i zdrowia noworodka. Media donoszą, że są to drugie narodziny dziecka z odchyleniem w tej samej prowincji Mozambiku w ciągu ostatniego miesiąca.

 

 

Dziecko z czterema nogami urodził się w prowincji Manica. Nie podano na razie, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. Poinformowano, że ciąża kobiety przebiegała bez komplikacji, a eksperci nie wiedzieli o dodatkowych nogach. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zaburzeń jest wersja, że dodatkowe kończyny należą do brata bliźniaka, który nie rozwijała się właściwie.

 

Warto zauważyć, że mniej niż miesiąc temu w tej samej prowincji urodziło się dziecko z trzema nogami. Częste występowanie tych epizodów wiązać należy z faktem, że w Mozambiku nie można dowiedzieć się z wyprzedzeniem o anomaliach w czasie trwania ciąży z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu w szpitalach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Skomentuj