Brytyjczyk znalazł w lesie „pierścień Robin Hooda”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brytyjczyk znalazł w lesie „pierścień Robin Hooda”, którego wartość szacuje się na 90 tys. dolarów.

 

 

34-letni Mark Thompson z Wielkiej Brytanii znalazł złoty pierścionek z szafirem, używając wykrywacza metali. Zdaniem ekspertów, czternastowieczna ozdoba może kosztować około 90 tysięcy dolarów, informuje portal Daily Mail.

 

Las Sherwood stał się sławny dzięki legendzie o Robin Hoodzie, czyli o złodzieju, który zabierał bogatym i dawał biednym. Obecnie zabytek z wizerunkiem Jezusa Chrystusa z jednej strony i Matki Boskiej z drugiej jest badany w British Museum przez ekspertów.

 

Wstępnie przyjęto, że ozdoba z klejnotem może pochodzić z grobu byłego duchownego Williama Whittlesey, który zmarł w 1374 roku.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika biedulka

Znalazłem w podobny sposób

Znalazłem w podobny sposób diament  z pierscienia oprawionego srebrem o wadze 15 karatów ze skazą wewnątrz w postaci pęknięcia  odbijające światło (okazuje wszystkie cechy t.j. światło, twardość, każde najtwardsze szkła rysuje). Kamień stary z okresu szlifowania owalnych diamentów. Jednak w naszym kraju nie wiadomo co z nim zrobić, nawet 10 % jest wątpliwe. Trzymam dla potomnych może coś w tym naszym  kraju, w tym zakresie się zmieni na normalne. Dla ciekawych diament umieściłem w avatarze na wadze jubilerskiej:).

Portret użytkownika Cabaj

Widać na tym grawerunku...że

Widać na tym grawerunku...że sie spasł...bo bandzioł wystaje...nawet "teke"wygrawerowali he he...a na baniaku co to jest...dymion na wino?.....eeee widać że uszczelka niedopasowana bo uwiera i trza se ręką popuszczać...a i "banan"tak jakby odwrócony...czyli dobrze nie jest. Szkoda że z drugiej strony mało widoczne...coś widać że jeszcze ciekawszego artyste tam wyskrobano.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj