Naukowcy udowodnili, że noszący imiona biblijne są długowieczni i raczej mądrzy

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Michigan w poważnych opracowaniach naukowych dowiedli, że imię człowieka ma wpływ na jego życie. Okazuje się, że ludzie, którzy mają imiona biblijne są długowieczni i odnoszą liczne sukcesy na swojej życiowej drodze, informuje Oane.ws.

 

 

Eksperci byli poważnie zainteresowani wpływem imienia na życie człowieka. W trakcie badań zgromadzono informacje na temat 3 mln osób. Zbierano dane dotyczące dat urodzeń, a pozyskany materiał odnoszono do imion współczesnych i dawnych.

 

Zidentyfikowano najczęściej nadawane imiona, gwarantujące długowieczność i sukces. Były to: Mojżesz, Dawid, Eliasz, Maria, Anna. Naukowcy odnotowali wiele osiągnięć w karierze osób naznaczonych tymi „nazwami”. Jak można wyjaśnić to zjawisko? Być może wynika to z powodu dyskryminacji. Ludzie ze starodawnymi imionami są przez to ambitniejsi, dążą do rozwoju zawodowego oraz trudniej im zaszkodzić oraz złamać psychicznie.

 

Dlatego naukowcy zalecają, aby dzieciom nadawać zwyczajowe, normalne imiona, a nie starać się imponować „tfałenowemu” otoczeniu i aplikować swoim pociechom nazwy typu Brajan, Ken, Dżesika, Kodomiusz i inne wynalazki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika w.k.

Poważnie? Znajomy Dawid 2

Poważnie? Znajomy Dawid 2 lata temu umarł na misji, miał 37 lat, Józef-mąż koleżanki niecałe 45 lat i już dawno kwiatki na nim rosną, Maria - kuzynka, zmarła bardzo młodo, Daniela - siostra moja, żyła pół roku, Jan - następny młody, Magdalena - też, ...cóż mogę tak wymieniać jeszcze długo. Głupszego artykułu dawno nie czytałam.

Sednem sprawy z imionami w Biblii jest to, że Bóg nadawał swoim wybranym nowe imiona i wtedy one coś konkretnego oznaczały i osoby te miały do spełnienia określone zadanie, misję. Sam fakt posiadania biblijnego imienia nikomu długowieczności nie zapewnia.

Portret użytkownika Furael

Do autora:

Do autora:

W artykule są wymienione imona sukcesu to:

Jakim cudem ludzie o imieniu "Maria" osiągali większe sukcesy jak to imię nie jest biblijne? Nigdzie w bibli nie wystepuje to imię.

 

Portret użytkownika Sio

Coś w tym musi być.Na Holborn

Coś w tym musi być.Na Holborn w Londynie często widywałem takich w myckach i posiadających imiona z biblii. Wszyscy handlowali diamentami i obrabiali gojów z gotówki. Mądryś boś bogaty i masz imię z biblii

Portret użytkownika Homo sapiens

O imionach Yody, księżniczi

O imionach Yody, księżniczi Lei piszę w artykule pt.: "Hinduskie elementy dżedaizmu - rzeczywistość bardziej niezwykła od fikcji"

"Piąty w kolejności guru Ardżan zainicjował na środku jeziora Amritsar, budowę Złotej Świątyni, z wejściem z czterech stron, co jest symbolem tego, iż Świątynia jest otwarta dla ludzi wszystkich wyznań, ras, oraz klas społecznych, co może być rozumiane jako przygotowaniem do jednej światowej religii mocy "Sithów". "Dżedaizm" jest oparty na pojęciu Jedi (Dżedai), zaczerpniętym z Gwiezdnych Wojen."

http://popotopie.blogspot.com/2017/01/hinduskie-elementy-dzedaizmu.html

Świętowid-Światowid, cztery strony świata, tak jak hinduskie wierzenia Sikhów...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj