W Indiach urodziły się różnopłciowe bliźnięta syjamskie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Indiach urodziły się bliźniaki, których wszystkie najważniejsze narządy są zrośnięte ze sobą. Dzieci mają jedno ciało, ale dwie głowy, dwie nogi i dwie pary rąk, przy czym noworodki mają także różną płeć.

 

 

Prawdopodobieństwo urodzenia takich bliźniąt to jeden przypadek na 200 tys. Stan dzieci, które przyszły na świat, jest stabilny. Są one pod nadzorem lekarzy ze szpitala w Sadar. Co do zasady, bliźnięta syjamskie są zazwyczaj tej samej płci.

 

Prawdopodobieństwo przeżycia pary urodzonych bliźniąt szacuje się w przedziale pomiędzy 5% i 25%. Ich rodzice twierdzą, że „szczęśliwa” mama regularnie przechodziła wszystkie niezbędne badania, w tym USG. W czasie trwania ciąży nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

 

Warto zauważyć, że 24-letnia Shivrayo Devi jest matką dwóch innych dzieci i nie miała pojęcia, że spodziewa się bliźniąt. Według naukowców, około 25% różnopłciowych bliźniąt syjamskich nie przeżywa dłużej niż jeden dzień, a 40 - 60% rodzi się martwe.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dobrzy lekarze

Bardzo wykwalifikowany musiał

Bardzo wykwalifikowany musiał być lekarz robiący usg skoro nie zauważył braku odpowiedniej ilości nóg, mocnego zniekształcenia ciała itp. Poza tym ciekawe które z nich będzie chciało zmienić płeć lub z powodu nieodpowiedniego wyglądu popełni samobójstwo. Która część organizmu obumrze z tego powodu oraz faktu, że bliźnięa są dwujajowe, skoro nawet płeć jest różna - z powodu przeciwciał jednego przeciw drugiemu.

Portret użytkownika trzcina_1

talin przestań pisać o

talin przestań pisać o ludzkiej tragedi... nie mogę czytać tych tragicznych artów...

pisz coś w stylu o jedzeniu trawy przez wiernych w afryce to jest przynajmniej wesołe i nie powoduje traumy...

Skomentuj