Wielkie piramidy mogły zostać zbudowane jako schrony przed cyklicznym deszczem meteorów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Profesor matematyki i astronomii na Uniwersytecie w Cardiff Chandra Wickramasinghe, uważa, że ​​wielkie piramidy w Egipcie zostały zbudowane nadludzkim wysiłkiem, nie po to, aby je podziwiano czy chowano w nich mumie faraonów. Twierdzi on, że piramidy miały na celu oprzeć się atakowi asteroidy z kosmosu i uratować niektórych ludzi. 

 

Naukowcy od dawna zwracali uwagę na setki pięknych zielonych kamieni, tak zwanego "libijskiego szkła" rozsianych po pustyniach Afryki Północnej. Emitują one tajemniczą poświatę i mają zaokrąglony kształt, podobny do szkła i odbijają światło. Zostały one odnalezione na libijskiej pustyni w 1972 roku i do dzisiaj nie wiadomo nic o aby występowały gdzie indziej.

 

Takie szklane kamienie mogą się tworzyć, gdy dochodzi przy wystawieniu piasku na działanie wysokich temperatur. Podobne szkliwo, zwane trynitytem, tworzyło się na przykład w czasie prowadzonych na pustyniach prób broni jądrowej. Naukowcy nie wiedzą co spowodowało stopienie afrykańskiej pustyni, ale Chandra Wickramasinghe sugeruje, że było to ciepło pochodzące z kosmosu i te szklane kamienie powstały, gdy asteroida, meteoryt lub fragment komety uderzył w Ziemię. 

Zdaniem naukowca, można to traktować jako poszlakę wskazującą na to, że piramidy mogły powstać w celu ochrony przed atakami z kosmosu. Faraonowie budowali dla siebie i swojej świty luksusowe schrony znane dzisiaj jako piramidy. Gdyby przyjąć taką hipotezę można za jej pomocą wyjaśnić, dlaczego piramidy są tak ogromnych rozmiarów, dlaczego zostały zlokalizowane na uboczu i dlaczego mają tak wyjątkowy kształt, a także puste przestrzenie wewnętrzne. 

 

Zgodnie z hipotezą profesora Wickramasinghe, Ziemia, regularnie co 1500 lat, zostaje zbombardowana z kosmosu za pomocą niewielkich meteorów, które są zbyt małe, aby wywołać wielką katastrofę, ale mogą być zdolne do wywołania na przykład zmian klimatycznych na dużym obszarze. Egipcjanie mogli o tym wiedzieć i z pewnością znajdowali na pustyni te dziwne kamienie. Najwyraźniej znali też ich pochodzenie i wiedzieli, że powstały w wyniku czegoś strasznego, co przybyło z kosmosu. Używali tych zielonych kamieni w rytualnej biżuterii, której noszenie miało zabezpieczyć przed przyszłymi katastrofami. 

Kontrowersyjna teoria zakłada, że piramidy mają kształt, który doskonale rozprasza falę uderzeniową, taką jakiej można by się spodziewać po eksplozji w atmosferze meteorów. Coś takiego nastąpiło ostatnio w lutym 2013 roku w Rosji nad Czelabińskiem. Wickramasinghe uważa, że deszcz meteorów, który odpowiada za powstanie libijskiego szkła pustyni może być zjawiskiem okresowym. Sugeruje też, że fakt odwzorowania przez układ piramid w Gizie, gwiazd z pasa Oriona, wskazuje na to, że niebezpieczeństwo mogło nadlecieć z tej strony nieba.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Logika

No cóż ma profesorek fantazje

No cóż ma profesorek fantazje, jestem ciekaw jak wytłumaczy ogromną komorę z granitu znajdującą się w piramidzie. Oczywiście pomijam fakt że ściany tej komory są idealnie gładkie a kąt pomiędzy sufitem a ścianami ma dokładnie 90 stopni (sic!).

Portret użytkownika Max77

Na pewno nie powstały te

Na pewno nie powstały te piramidy jako schrony..ta jego teoria jest idiotyczna, profsorek powinien odstawić w końcu ten alkohol.

Głosuj przeciw
-69
Portret użytkownika Horus

Dziwi mnie to, dzisiaj

Dziwi mnie to, dzisiaj wszyscy próbują na chama znaleźć jakieś teorie względem piramid, pomijając fakty, piramida np ta największa w Gizie, w rzeczywistości kiedyś była szklisto biała, byla pokryta polerowanym wapieniem, (na czubku trochę tego zostało) miała za zadanie odbijać promienie słoneczne, to wyglądalo tak jak jakiś punkt lokalizacyjny z kosmosu, w takim razie musiała być widoczna z kosmosu, później Arabowie używali tych materialów do budowania i ozdób swoich świątyń, a to by się mijało z celem całej chipotezy

Strony

Skomentuj