Na zdjęciu z Marsa dostrzeżono szczątki starożytnej sumeryjskiej statuy

Kategorie: 

Źródło: NASA

Na powierzchni czerwonej planety wykonano kolejne zdjęcie, które powoduje wiele kontrowersji w środowisku ufologicznym. Wielu osobom wydaje się, że zaobserwowano szczątki jakiegoś pomnika po dawnej marsjańskiej cywilizacji. Niektórzy sugerują, że przypomina on pomniki ze starożytnego Sumeru.

 

Zdjęcie, które wywołało takie zamieszanie zostało wykonane przez łazik Curiosity. Jest to jeden z wielu dziwnych obrazów nadesłanych przez to należące do NASA urządzenie przemieszczające się po powierzchni Marsa. Większość niezwykłych artefaktów, których doszukują się wirtualni archeolodzy analizujące dostępne publicznie zdjęcia z czerwonej planety, jest klasyfikowana jako tak zwane pareidolie, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych strukturach geologicznych.

Jednak przynajmniej część ekspertów w wyszukiwaniu tego typu nieprawidłowości twierdz, że tym razem może to być coś innego. Wyobraźnię pobudza przede wszystkim legenda o obcych przybyszach Annunaki, którzy rzekomo skolonizowali w przeszłości zarówno Marsa jak i Ziemię. Mieli podobno pochodzić z planety Nibiru i pozyskiwali na naszej planecie złoto. 

Starosumeryjskie wyobrażenie Annunaki

Opowieści o tej pozaziemskiej rasie można odnaleźć w sumeryjskiej mitologii. Znajduje się też wiele obiektów kultury z Mezopotamii, które wpisują się w te religijne historie. Odnalezienie statui przypominającej sumeryjską, ale na Marsie, z pewnością powoduje emocje. Jednak nie można stwierdzić ze 100% pewnością czy to co widzimy to nie jakiś psikus naszego mózgu starającego się przypisać znane kształty do przypadkowych form kamieni poddanych marsjańskiej erozji.

Oryginalne zdjęcie NASA

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Czuje, że zaraz zlecą się

Czuje, że zaraz zlecą się ideolodzy od nibiru

1* starożytni pisarze/kronikarze sami tworzyli słowniki. I tak sami sumerowie stworzyli takie słowniki i to w dwóch językach: sumeryjskim i akadyjskim. Język sumeryjski używany był w południowej mezopotami do m/w IV wieku p.n.e. Został on wyparty przez język akadyjski
m/w w II wieku p.n.e. Do dnia dzisiejszego uważany jest on za tzw. język izolowany czyli język nie spokrewniony z innymi. Do jego zapisu użyto tzw.
pisma klinowego. Z kolei język akadyjski (inaczej chaldejski) używany był w Mezopotami do początków 1 wieku n.e. Najsłynniejszym przykładem innego takiego słownika jest tzw. kamień z rosetty dzięki któremu udało się rozszyfrować hieroglify. Na kamieniu został wyryty tekst w trzech wersjach - egipskim pisem chieroglificznym, egipskim pismem demotycznym oraz po grecku;
2* przyjmuje się, że do dnia dzisjszego zachowało się blisko 60 tysięcy słów zapisanych na glinianych tabliczkach. Słów, których (dzięki zachowanym
słownikom) znamy znaczenie;
3* Nie ma żadnego tekstu sumeryjskiego, który mówiłby że Nibiru (neberu) to planeta;
4* Nie ma zadnego tekstu sumeryjskiego, który łączyłby Anunnaki z Nibiru;
5* Nie ma żadnego tekstu sumeryjskiego, który wskazywałby że Nibiru jest zamieszkane;
6* W słownikach sumerów wystepuje słowo nibiru (neberu) ale nie w kontekście o jakim pisał Pan Sitchin;
7* Koncepcja Sitchina w postaci układu planet (bogów) nie pokrywa się z zapisanymi danymi astronomicznymi.

 

 

A teraz co sami sumerowie mówili o nibiru:
1* nibiru (neberu) oznaczało "coś co przechodzi"; "przechodzenie", "miejsce przejścia". Z punktu widzenia Sitchina jest to właśnie 12 planeta przechodząca raz na 3600 lat w pobliżu ziemi;
2* faktycznie w paru miejscach oryginalne słowniki sumeryjskie mówią o nibiru w kontekście astronomicznym ale nie (!) w ujęciu nibiru = planeta;
3* najlepiej znaczenie słowa nibiru oddaje tzw. epos o gligameszu. To akadyjski epos opisujący poszukiwanie przez Gilgamesza (władcę sumeryjskiego miasta Unug (Uruk) nieśmiertelności. Zawiera on też m.in. opis potopu. Treść w wersji standardowej składa się z dwunastu tabliczek.
I tak na jednej z tabliczce odnaleziono słowo neberu w następującym kontekście: (...)wąskie jest przejście (neberu) prowadzące do niego(...). Tłumacze interpretowali to jako miejsce przejścia i np. przeprawy przez rzekę.
4* w sensie astronomicznym neberu oznaczało pewną powtarzalność zjawisk astronomicznych. Np. w babilonie neberu związane było z początkiem roku astronomicznego

 

Portret użytkownika Kimbur

Nibiru to planeta z

Nibiru to planeta z księżycami, coś jakby latający układ słoneczny w Układzie Słonecznym. Sitchin pisał o różnych kontekstach. Elohim to też słowo, biblijne, które budzi kontrowersje. Dopóki rządziciele tego świata będą przed nami ukrywać prawdę, dopóty nie ma co się kłócić. A zapewne prawdy nigdy nam nie podadzą. Przynajmniej do globalnej katastrofy.

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

jezusmaria...  to ja mam

jezusmaria...  to ja mam bardziej niezwykle odkrycie: po wielokrotnej analizie poziomu, sensu i merytoryki artykułów, niektórzy amerykańscy naukowcy z całą pewnością sugerują, że tallin i admin to ta sama osoba.

 

Strony

Skomentuj