Według najnowszych badań Wielki Zderzacz Hadronów udowadnia, że duchy nie istnieją

Kategorie: 

Źródło: CERN

40% Amerykanów wierzy, że duchy istnieją. Dla nich, opinia jednego z czołowych fizyków, zajmujących się badaniem Wielkiego Zderzacza Hadronów (zlokalizowanego w siedzibie CERN), może być niemałym szokiem.

Na granicy szwajcarsko-francuskiej, poniżej malowniczymi krajobrazami Genewy, znajduje się ogromny, podziemny obiekt, będący jednym z największych osiągnięć współczesnej nauki. Dzięki wykorzystaniu supermagnesów, naukowcy byli w stanie skierować protony przeciwko sobie nawzajem, doprowadzając do ich zderzenia i uzyskując w ten sposób m.in. symulację Wielkiego Wybuchu oraz odpowiedzi na wiele innych nurtujących problemów.

 

Brian Cox, fizyk pracujący na Uniwersytecie w Manchesterze, podczas swojego wystąpienia w jednym z programów radia BBC, powiedział wprost, że nie będzie debatował na temat duchów, ponieważ one nie istnieją. Naukowiec twierdzi, że gdyby duchy były prawdziwe, to posiadałaby pewną częstotliwość lub cząstkę powiązaną z ludzkim ciałem, z którym kiedyś stanowiły przecież jedną całość. Gdyby tak faktycznie było, to zdaniem Coxa, przy pomocy Wielkiego Zderzacza Hadronów, byliby w stanie wykryć ich obecność.

Cox kontynuował:

Załóżmy, że istnieje pewien rodzaj substancji, który kieruje naszymi ciałami i sprawia, że nasze ręce i nogi się poruszają. Gdyby tak faktycznie było, to konieczna byłaby jej interakcja z cząstkami, z których nasze ciała są stworzone. Biorąc pod uwagę jak precyzyjnie zbadaliśmy interakcje zachodzące między cząsteczkami, mogę stwierdzić, że nie istnieje coś takiego, jak źródło energii kierujące naszymi ciałami. 

Jednakże nie wszyscy fizycy podzielają poglądy Briana Coxa. Niektórzy z nich uważają wręcz, że przyjął on dość arogancką postawę i lekceważy kilka istotnych faktów. Przede wszystkim, wciąż prowadzone są badania nad supersymetrycznymi cząstkami oraz aksjonami, które mogą być odpowiedzialne za tworzenie ciemnej materii. Bob Jacobsen, fizyk pracujący na Uniwersytecie w Kalifornii, przyznał ostatnio, że wciąż nie wiadomo, czy aksjony naprawdę istnieją, więc nie można założyć, że duchów nie ma, gdyż ich struktura może się opierać właśnie na aksjonach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MiterMann

setki doswiadczen   nawet do

setki doswiadczen   nawet do wykonania samemu idzie w pi....du  ? srac na takie arty ktore obalaja cos co mozna wykonac samemu i sobie udowodnic.. to tak jakby powiedziec ze swiatlo nie istnieje i podlaczyc wolfram pod prad...... ja wszystko rozumiem... ale stawianie rzeszy czytelnikow dalej od prawdy to czysta dezinformacja.... taki macie cel ?

Portret użytkownika Piter

Od kiedy to LHC służy do

Od kiedy to LHC służy do wykrywania duchów? Żal czym się zajmują ci naukowcy i na co tracą kasę. Zresztą duch z założenia jest niematerialny więc jak maszynka ma go wykryć haha

Portret użytkownika mijo

Baju baju, picu pucu panowie

Baju baju, picu pucu panowie nałukoffcy. Śmiem twierdzić że to szemrane towarzystwo pod płaszczykiem nauki buduje portal dla antychrysta i jego czeredy. Czy oprócz tego czekają aż odpowiednia konfiguracja gwiazd, planet ustawi się w gwiazdozbiorze Panny?

Portret użytkownika baca

wielki zderzacz miał

wielki zderzacz miał udowodnić istnienie boskich cząstek a udowodnił że duchów nie ma...

to zupełnie jak wielki profesor Lech Wałęsa - miał udowodnić że z Polski da się zrobić drugą Japonię a udowodnił że da się zrobić drugą Hiroshimę...

Portret użytkownika b@ron

masakra normalnie... jak

masakra normalnie... jak czytam jakie brednie naukowcy ludziom wciskają, to zastanawiam się, kiedy nauka wreszcie wyda kolejne miliardy na dogłębne wyjaśnienie tematu... dlaczego prąd mnie może kopnąć a ja prądu nie...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj