Kolonizatorzy Marsa zamienią się w mutanty

Kategorie: 

Źródło: tg

Eksperci z USA zaczęli badać, jak zmienią się ludzie, którzy postanowili podbić czerwoną planetę. Badacze z University Rice w Houston uważają, że ze względu na unikalne środowisko Marsa w organizmie człowieka nastąpią mutacje, z powodu których powstanie zupełnie nowy gatunek ludzi.

 

 

Naturalnie, koloniści nie od razu staną się mutantami. Według specjalistów, proces ten będzie trwał co najmniej sześć tysięcy lat odkąd ludzkość postawi stopę na Marsie. Drastyczne zmiany w ludzkim ciele wywoła promieniowanie, które na Marsie jest kilkakrotnie wyższe niż na naszej planecie. Aby jakoś temu przeciwdziałać, mieszkańcy Marsa musieliby sporzywać więcej karotenoidów, co bezpośrednio odbije się na ich kolorze skóry czyniąc ją bardziej pomarańczową.

 

Ponadto swoje piętno na ludziach odbije również niższa grawitacja. Z jej powodu kości ludzi staną się słabsze i bardziej łamliwe. Dużym problemem jest też różnica w składzie atmosfery (ziemska składa się w 78% z azotu a marsjańska w 95% z dwutlenku węgla) oraz rozkładzie temperatur (ziemski biegun osiąga temperatury rzędu −60°C  natomiast marsjański -125°C). Na tą chwilę, naukowcy nie są w stanie określić niczego więcej ponieważ ilość danych jest zwyczajnie niewystarczająca, ale nie da się ukryć, że nawet i to daje do myślenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MiterMann

cala galaktyka zamieszkana...

cala galaktyka zamieszkana...

w naszym ukladzie kazda planeta....nie satelita...

a tu wraz sie wierzy ze nie.....

proppaganda dziala,

po terraformowaniu jestesmy najmlodsi....  i w tym  jest zajawka iz planeta jako jednosc nie stanie sie naszym poziomem ewolucji dopóty zyjemy w inkubatorze czapki niewitki, ilu masonki olipm itd sa na sciezce aby taki repertuar stal sie faktem bo to bilet......

Portret użytkownika adi

jeżeli dolecą tam żywi, a

jeżeli dolecą tam żywi, a jeśli dolecą 1/3 ich materiału genetycznego zostanie zniszczona przez promieniowanie kosmiczne na które nie mamy żadnej bariery. Jak można mówić o bazie na Marsie ajk do tej pory nie mamy bazy na Księżycu który jest obok nas ?

Portret użytkownika b@ron

dostawy na ISS czesto nie są

dostawy na ISS czesto nie są w stanie przeprowadzić bez katastrofy, a marzą o kolonizacji marsa ... nauka już takie pierdoły ludziom na żywca wciska, że ręce opadają... no chyba, że tak jak podejrzewam, kosmos nie jest takim o jakim nas uczyli...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj