Kolonizatorzy Marsa zamienią się w mutanty

Kategorie: 

Źródło: tg

Eksperci z USA zaczęli badać, jak zmienią się ludzie, którzy postanowili podbić czerwoną planetę. Badacze z University Rice w Houston uważają, że ze względu na unikalne środowisko Marsa w organizmie człowieka nastąpią mutacje, z powodu których powstanie zupełnie nowy gatunek ludzi.

 

 

Naturalnie, koloniści nie od razu staną się mutantami. Według specjalistów, proces ten będzie trwał co najmniej sześć tysięcy lat odkąd ludzkość postawi stopę na Marsie. Drastyczne zmiany w ludzkim ciele wywoła promieniowanie, które na Marsie jest kilkakrotnie wyższe niż na naszej planecie. Aby jakoś temu przeciwdziałać, mieszkańcy Marsa musieliby sporzywać więcej karotenoidów, co bezpośrednio odbije się na ich kolorze skóry czyniąc ją bardziej pomarańczową.

 

Ponadto swoje piętno na ludziach odbije również niższa grawitacja. Z jej powodu kości ludzi staną się słabsze i bardziej łamliwe. Dużym problemem jest też różnica w składzie atmosfery (ziemska składa się w 78% z azotu a marsjańska w 95% z dwutlenku węgla) oraz rozkładzie temperatur (ziemski biegun osiąga temperatury rzędu −60°C  natomiast marsjański -125°C). Na tą chwilę, naukowcy nie są w stanie określić niczego więcej ponieważ ilość danych jest zwyczajnie niewystarczająca, ale nie da się ukryć, że nawet i to daje do myślenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

W d..pie byli i gó..o

W d..pie byli i gó..o widzieli.Bajdy opowiadaja.Od wielu lat latają tymi stacjami kosmicznymi, robią eksperymenty.I co? 
I nic nie odkryli.Żłopią swój mocz i bawią się żarciem i odchodami.A miliardy dolarów idą na to.Kto wierzy w progam badań kosmicznych to jest naiwniakiem do reszty.Od lat 50 lat prawie  go prowadzą i co nic? Parę fotek z niby kosmosu, obrabianych  komputerowo, dla (polepszenia jakości:) To ich rezultat Jedyna pociecha to to, że nie tylko nasz naród jest łatwowierny, bo Amerykański do reszty skretyniał, wydając na to kasiorkę.

kolo21

Strony

Skomentuj