Badania wykazały, że anomalia Bałtycka zawiera minerały nie występujące naturalnie na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: http://www.ancient-code.com/experts-baltic-sea-anomaly-ufo-contains-metals-nature-cannot-reproduce/

Nurkowe pobrali próbkę z miejsca tajemniczej bałtyckiej anomalii, a badania laboratoryjne wykazały, że zawiera ona limonit i goethyt. Są to minerały, które nie występują naturalnie na Ziemi. Nurkowie potwierdzili również, że żadne urządzenia elektroniczne, nie działały w pobliżu anomalii.

Bałtycka anomalia jest prawdopodobnie jednym z najbardziej tajemniczych odkryć podwodnych ostatnich lat. Anomalia została odkryta 19 czerwca 2011 roku przez szwedzki zespół Ocean X podczas nurkowania w morzu Bałtyckim pomiędzy Szwecją i Finlandią w poszukiwaniu wraku. Odkąd anomalia została odkryta, pojawiały się niezliczone teorie próbujące wyjaśnić czym jest niesamowite znalezisko. Ma ona 3–4 metry grubości, około 60 metrów średnicy i jest ulokowana na 8 metrowej podporze na głębokości 85–90 metrów.

Po roku od odkrycia anomalii, zespół nurków postanowił dokładniej ją zbadać, by wyjaśnić tajemnicę domniemanego podwodnego UFO. Ekspedycja spowodowała jednak więcej pytań niż odpowiedzi.

„Istniało wiele różnych teorii dotyczących zjawiska, zaczynając od statku kosmicznego Georg’a Lucasa – Sokoła Milenium, po portal do innego świata.” – Powiedział na konferencji prasowej Peter Lindberg, jeden z nurków Ocean X.

Niektórzy twierdzą, że są to szczątki meteorytu, lub zatopiony statek, jednak pewne media i ufolodzy zakładają, że może to być wrak pojazdu UFO. Ci bardziej sceptyczni uważają, że wszystkie badania są sfingowane oraz są częścią kampanii marketingowej pomagającej Ocean X zebrać pieniądze na inne projekty związane z odnajdywaniem zatopionych skarbów. Co interesujące – po tym gdy Ocean X zdobyło próbkę pobraną z miejsca anomalii, okazało się, że znajduje się w niej limonit i goethyt. Izraelski geolog – Steve Weiner utrzymuje, że te minerały nie występują naturalnie na Ziemi.

Strange anomaly was found during a sonar, USO / UFO or stonehenge standing on the bottom ?

Ponadto – Stefan Hogerborn – jeden z nurków utrzymuje, że cały elektroniczny ekwipunek przestał działać, kiedy zaczęli zbliżać się do anomalii. Hogeborn powiedział:

„Wszystkie urządzenia przestały działać, kiedy tylko znaleźliśmy się nad anomalią. Kiedy oddaliliśmy się 200 metrów od tego miejsca, wszystko wróciło do normy.”

Inny nurek – Dennis Åsberg dodał:

„Może to meteor, asteroida, albo wulkan lub wrak u-bota z czasów zimnej wojny, ale równie dobrze może to być UFO.”

Friedrik Klingberg i Martin Jakobsson nie zgadzają się z tą teorią i przypominają, że skład chemiczny próbki o niczym jeszcze nie świadczy. Minerały takie jak limonit i goethyt nie występują tak rzadko na dnach mórz i ich zdaniem mogą pojawiać się w naturze. Profesor geologii – Volker Bruchert sugeruje, że Bałtyckie UFO jest najprawdopodobniej rzeźbą glacjalną. Jest to pozostałość po przemieszczających się lodowcach, które pozostawiały za sobą zmiany w ukształtowaniu terenu. Jaka jest więc prawda? Nie wykluczone, że nigdy się o tym nie przekonamy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika rychu'59

I jeszcze coś na

I jeszcze coś na potwierdzenie głąbowatości tzw. "redaktorów" - pierwsze zdanie z Wiki po w pisaniu hasła goethyt : "Goethyt (getyt) – pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał. Jego nazwa pochodzi od nazwiska niemieckiego poety J.W. Goethego."

Portret użytkownika cyryl

„Może to meteor, asteroida,

„Może to meteor, asteroida, albo wulkan lub wrak u-bota z czasów zimnej wojny, ale równie dobrze może to być UFO.” Po co podawać w takiej wyliczance coś co na pewno nie jest tym czymś. Np. wulkan, asteroida, meteor czy wrak ubota. Te przeze mnie wymienione nie zatrzymaly by elektroniki a ubot nie miałby na kadlubie tych obcych pierwiastków. to tylko po to się mówi aby nie być oskarżonym o bycie zwolennikiem teorii o UFO

Portret użytkownika nel35

Limonit, żelaziak brunatny,

Limonit, żelaziak brunatny, Fe2O3·nH2O, mieszanina mineralna o zmiennym składzie (skład przeciętny to 2Fe2O3·3H2O), zwłaszcza zawartości wody, i różnych barwach: czarnobrunatny, koloru goździków (przyprawy), żółtawobrunatny, żółty, ziemisty. Należy do najpospolitszych związków żelaza.

Nigdy nie występuje w postaci pokładów, lecz stanowi składnik większych serii osadowych, m.in. rud darniowych, z których dawniej był eksploatowany na większą skalę (w Polsce - w Tatrach i Górach Świętokrzyskich).
 

Portret użytkownika Kmieciu

A czego izraelski geolog

A czego izraelski geolog szuka w naszym morzu, a?! Może naszych odszkodowań za wojnę od Adolfów, bo my ich na oczy nie zobaczyliśmy...? A może już nawet z kosmitów  by chcieli za "Holocaust" kosmiczne pieniądze ściągnąć?

 

Portret użytkownika qrwidzyndzel

"Tak wiec po wszechstronnych

"Tak wiec po wszechstronnych badaniach bałtyckiej anomali nie wybadano nic... ponad to że żydzi nadal kłamią..."

Nie, żebym się czepiał, ale tego zasadniczo to tam nie wybadano. To se po prostu samo wynikło po uważnej lekturze materiału dostarczonego Blum 3 Jednakowoż od prawdy ni na piędź nie odbiega...

Skomentuj