W Etiopii odnaleziono mityczne "miasto gigantów"

Kategorie: 

Źródło: Ancient Code

Zespół archeologów dokonał sensacyjnego odkrycia w Etiopii. Odnaleziono zakopane ruiny zaginionego miasta, które według lokalnych legend, było kiedyś zamieszkane przez gigantów.

Zespół brytyjskich archeologów, prowadzony przez Timothy’ego Insolla, profesora na Uniwersytecie w Exter w Wielkiej Brytanii, odkrył starożytne „miasto gigantów” w mieście Haarla, we wschodniej Etiopii.

Podczas wykopalisk, odnaleziono 12-wieczny meczet, którego budowa przypominała te znalezione w Tanzanii i Somalii. To znalezisko architektoniczne pokazuje istnienie silnych kontaktów pomiędzy islamskimi społecznościami w Afryce. Archeolodzy odnaleźli również biżuterię oraz inne przedmioty, które pochodzą m. in. z Egiptu, Indii, Madagaskaru, Jemenu, Chin i Malediwów.

Odkrycia te świadczą o tym, że Etiopia była bardziej połączona ze światem, niż wcześniej sądzono. Miasto było ważnym ośrodkiem handlowym w regionie. W okresie od X do XV wieku i miało kontakty z Persami, Egiptem i Indiami. Co więcej archeolodzy zbadali szczątki około 300 osób, znalezione w komnatach grobowych. Wykonano badania dotyczące diety mieszkańców, aby dotrzeć do prawdy o mitycznym „mieście gigantów”.

Lokalne legendy mówią o tym, że w przeszłości giganci zamieszkiwali miasto, ponieważ budynki były wykonane z ogromnych bloków kamienia, których nie mógłby podnieść przeciętny człowiek. O ile legenda jest fascynująca, naukowcy nie odnaleźli żadnych dowodów na istnienie gigantów. Profesor Timothy Insoll stwierdził, że miasto zamieszkiwali głównie obcy przybysze oraz tubylcy wykonujący biżuterię.

 

Starożytne kultury z całego świata mają swoje legendy o olbrzymach, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię. Nie ma znaczenia na jakim jesteśmy kontynencie, podania o gigantach znajdują się w każdym zakątku świata. Jeden z ciekawszych starożytnych manuskryptów dotyczący gigantów został znaleziony w Grotach Qumran. Naukowcy odnaleźli tam tak zwaną „Księgę Gigantów” – apokryf, który rozszerza narrację Starego Testamentu. Tekst ten jest prawdopodobnie oparty na księdze Henocha, datowaną na III wiek przed naszą erą.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj