We wrześniu ma dojść do spełnienia się wizji z Apokalipsy świętego Jana

Kategorie: 

Źródło:

"Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami" ten werset z Apokalipsy świętego Jana, staje się ostatnio niezwykle popularny. Jednakże dlaczego? Jak się okazuje już we wrześniu tego roku ma dojść do zjawiska astronomicznego które ma stanowić spełnienie się wizji z Ewangelii świętego Jana. Co to oznacza dla nas? Zgodnie z Biblią wydarzenie to ma być bezpośrednio związane z zabrzmieniem ostatniej siódmej trąby Apokalipsy.

Zgodnie z rozpowszechniającymi się ostatnio pogłoskami, całość zdarzenia opisywanego przez św Jana ma odzwierciedlać ruch Jowisza względem gwiazdozbioru Panny na wysokości jej łona. Zjawisko miało rozpocząć się jeszcze 20 listopada 2016 roku i od tego momentu Jowisz znajduje się w łonie przez okres 9,5 miesiąca co zgodnie z interpretacjami ma nawiązywać do ciąży u kobiety, równo z dniem zapłodnienia.

Po upływie tego czasu, a konkretnie 23 września 2017 roku konstelacja Panny razem z Jowiszem usytuuje się równo ze Słońcem na wysokości jej głowy, ale z Księżycem u jej stóp. Ponadto nad jej głową znajdzie się 12 gwiazd a raczej 9 gwiazd z gwiazdozbioru Lwa oraz Wenus Merkury i Mars. Jakby tego było mało, wszystko to odbywa się na 3 tygodnie przed rocznicą fatimskiego cudu słońca. Wielokrotne powielenie cyfry 3, która uważana jest za liczbę reprezentującą Boską Trójcę, tylko wspomaga religijny nastrój jaki obejmuje obserwatorów tego widowiska, którzy dzielą się tą nowiną z innymi. Pozostawiając jednak na bok kwestię spełnienia się apokalipsy, czy takie zjawisko astronomiczne rzeczywiście będzie miało miejsce?

Aby to sprawdzić nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, ani nawet amatorskiego teleskopu. Wystarczy wykorzystać dowolne oprogramowanie do obserwacji gwiazdozbiorów aby potwierdzić tezę że takie zjawisko rzeczywiście będzie miało miejsce. Można nawet pokusić się o poprawienie obowiązujących twierdzeń ponieważ zgodnie animacją w Stellarium, Jowisz opuści "łono" panny jeszcze 13 września, ale pozostałe komponenty wizji świętego Jana, pojawią się dopiero 10 dni później.

Czy to oznacza, że nadchodzi koniec? Najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw, ponieważ nawet tak niesamowita koniunkcja gwiazd, planet i Księżyca, mimo iż wygląda spektakularnie jest nadal niegroźna. Kwestia spełnienia się biblijnych przepowiedni ma prawo budzić pewne obawy, ale dopóki nie usłyszymy ostatniej trąby apokalipsy możemy liczyć na to że jest to zwykła nadinterpretacja biblijnych przekazów wsparta dodatkowo apokaliptycznymi wizjami opisywanymi przez rodzeństwo z Fatimy. Zresztą, nawet jeśli 23 września rzeczywiście spełni się przepowiednia z Apokalipsy świętego Jana to czy na pewno jest to coś złego? Jakby nie patrzeć ta konkretna wizja zapowiadała zwycięstwo niewiasty nad wężem lub smokiem, który jak dobrze wiemy z przypowieści o Adamie i Ewie, jest wrogiem ludzkości.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Arturroo

Smieszne jest to ze wszyscy

Smieszne jest to ze wszyscy wyszukuja sobie wybranych wersetow w Biblii a nie maja zielonego pojecia o tym co napisane. Co do tej Apokalipsy napisane tez jest ze nikt nie zna dnia ani godziny i stanie sie to wtego kiedy nikt sie spodziewac nie bedzie .

Portret użytkownika Renata

2 Tes 2:3-4: "Niechaj was

2 Tes 2:3-4: "Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.”

Portret użytkownika Rodak

Apokalipsa to spadnięcie

Apokalipsa to spadnięcie zasłony z dotychczasoweych działań, czy tylko na Ziemi? Zostana odkryte działania przeciwko ludzkości, a stare struktury sie rozpadną i będzie nastepowac przemiana z informacji na intuicję, która będzie zasadniczym sposobem komunikowania się bez zbędnych urządzeń technicznych.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj