Czy popularne spinnery to satanistyczna zabawka?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Fidget spinner - niewielka zabawka, która w ostatnim czasie zyskała popularność na całym świecie. Jest to z pozoru niewinny przedmiot, zapewiający rozrywkę dla młodzieży. Tymczasem w Rosji zaczęto głośno mówić o potencjalnie niebezpiecznym wpływie tego urządzenia na młodzież, która może zacząć stawać się agresywna i dokonywać aktów wandalizmu.

 

Catherine Hettinger, amerykańska inżynier, jest uznawana za twórczynię spinnerów. Mieszkanka USA złożyła wniosek patentowy na to urządzenie w 1993 roku. Wynalazek miał służyć jako forma terapii dla dzieci cierpiących na ADHD i autyzm poprawiając ich koncentrację oraz redukując lęk. Jednak ostatecznie nie udało się potwierdzić pozytywnego wpływu zabawki na chore dzieci. Niektóre media nie potwierdzają również informacji, dotyczących pochodzenia spinnerów.

Jednak bez względu na to, pod koniec 2016 roku zabawka zyskała sporą popularność, a zainteresowanie nią trwa do dnia dzisiejszego. Początkowo było to w Stanach Zjednoczonych a obecnie w Europie, w tym również w Polsce.

Zabawa spinnerami ma wpływać na zręczność i koncentrację, lecz nie wszyscy są tego samego zdania. W Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii wiele szkół zakazało używania spinnerów. Według nauczycieli, urządzenia dekoncentrują uczniów podczas lekcji. Z kolei amerykańskie organizacje chrześcijańskie uznały spinnery za narzędzia okultystyczne, służące do stopniowego zniewalania dzieci i młodzieży. Jakby na to nie patrzeć, nasz świat jest pełen symboli nawiązujących do Illuminatów czy satanizmu. Nie inaczej jest w przypadku spinnerów.

W ostatnich tygodniach w rosyjskiej stacji telewizyjnej Rossija 24 dwukrotnie omawiano temat spinnerów i ich rzekomo negatywnego wpływu. Według reporterów nagły wzrost popularności trójkątną zabawką na terenie Rosji jest co najmniej podejrzany. W rosyjskiej telewizji stwierdzono, że te urządzenia pojawiły się podczas demonstracji lidera opozycji, Aleksieja Nawalnego, a także w reklamach internetowych, które prowadziły odwiedzających bezpośrednio do kanałów na serwisie YouTube, promujących polityków opozycji.

W drugim reportażu zwrócono uwagę, że spinnery służą zombifikacji młodzieży i w pewien sposób hipnotyzują ją, a nawet otępiają ich umysły i wyłączają umiejętność krytycznego myślenia. To z kolei zainteresowało rosyjską Izbę Kontroli Konsumenckiej - Rospotrebnadzor, która postanowiła wszcząć śledztwo. Spinnery zostaną przebadane pod kątem ich ewentualnego negatywnego wpływu na dzieci i młodzież. W tym czasie polecono rodzicom, aby ich dzieci unikały potencjalnie niebezpiecznej zabawki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

W krajach o rozwiniętym

W krajach o rozwiniętym kanibaliźmie jest sobie taki "wynalazek" w postaci DESKI NA SZNURKU jaka kręcona nad głową ma CELOWO WYDAWAĆ POTĘPIEŃCZE DŹWIĘKI mające pomagać kacykom od kultów torah przy PRZY PRZYZYWANIU ich maryjek, jezusków, maschiachów i innych demonów. Ten cały spinner jest w ten deseń "zabawką".

Portret użytkownika eat

Homoś

Homoś

Jestem dość cierpliwy na objawy głupoty. Choć nie przepadam za Bacą, ma rację. Jesteś po prostu niedouczony, chorobliwie. I już mi się nie chce pisać ... bo cóż to da. NIC

Portret użytkownika Wafel

Jako dzieciak też lubiłem dla

Jako dzieciak też lubiłem dla rozrywki powiedzmy kręcić ekierką na ołówku itp. W tej nowej zabawce nie widzę nic głupiego, jest tylko nowoczesna i tyle. Doszukiwanie się we wszystkim szóstek i diabelskiej symboliki to dla mnie paranoja. Na pewno taki dzieciak kręcąc spinerem myśli o diable...litości

Portret użytkownika Eugeniusz Geniusz z Sosnowca

Ale ekierką...a nie jakimś

Ale ekierką...a nie jakimś gównem, które w ogóle jest bez sensu a "jara" dzieciaków i dorosłych także...Mnie juz nić nie zdziwi, że z każdym rokiem, ludzie są coraz głupsi...Ciekawi mnie co przyniesie następny rok? Może "rzucanie się w gówno"?

Portret użytkownika wrzosowisko

nie popadajcie w paranoje -

nie popadajcie w paranoje - zapomnieliscie juz o jojo ? riki tiki ? sprezynkach ? mozna wymieniac dalej - wanka wstanka, baczek, czy kalejdoskop - czym niby mialo sie to roznic od glupiego spinnera XD wszystko widziane bylo jako 'szatanskie zabawki' dekoncentrujace dzieci, ktore zamiast z pasja rozwiazywac zadania z arytmetyki, wolaly poswiecac uwage takim pierdolom Wink

' a fructibus eorum cognoscetis eos '

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj