Czy popularne spinnery to satanistyczna zabawka?

Image

Źródło: Pixabay.com

Fidget spinner - niewielka zabawka, która w ostatnim czasie zyskała popularność na całym świecie. Jest to z pozoru niewinny przedmiot, zapewiający rozrywkę dla młodzieży. Tymczasem w Rosji zaczęto głośno mówić o potencjalnie niebezpiecznym wpływie tego urządzenia na młodzież, która może zacząć stawać się agresywna i dokonywać aktów wandalizmu.

 

Catherine Hettinger, amerykańska inżynier, jest uznawana za twórczynię spinnerów. Mieszkanka USA złożyła wniosek patentowy na to urządzenie w 1993 roku. Wynalazek miał służyć jako forma terapii dla dzieci cierpiących na ADHD i autyzm poprawiając ich koncentrację oraz redukując lęk. Jednak ostatecznie nie udało się potwierdzić pozytywnego wpływu zabawki na chore dzieci. Niektóre media nie potwierdzają również informacji, dotyczących pochodzenia spinnerów.

Image

Jednak bez względu na to, pod koniec 2016 roku zabawka zyskała sporą popularność, a zainteresowanie nią trwa do dnia dzisiejszego. Początkowo było to w Stanach Zjednoczonych a obecnie w Europie, w tym również w Polsce.

Zabawa spinnerami ma wpływać na zręczność i koncentrację, lecz nie wszyscy są tego samego zdania. W Stanach Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii wiele szkół zakazało używania spinnerów. Według nauczycieli, urządzenia dekoncentrują uczniów podczas lekcji. Z kolei amerykańskie organizacje chrześcijańskie uznały spinnery za narzędzia okultystyczne, służące do stopniowego zniewalania dzieci i młodzieży. Jakby na to nie patrzeć, nasz świat jest pełen symboli nawiązujących do Illuminatów czy satanizmu. Nie inaczej jest w przypadku spinnerów.

Image

Image

W ostatnich tygodniach w rosyjskiej stacji telewizyjnej Rossija 24 dwukrotnie omawiano temat spinnerów i ich rzekomo negatywnego wpływu. Według reporterów nagły wzrost popularności trójkątną zabawką na terenie Rosji jest co najmniej podejrzany. W rosyjskiej telewizji stwierdzono, że te urządzenia pojawiły się podczas demonstracji lidera opozycji, Aleksieja Nawalnego, a także w reklamach internetowych, które prowadziły odwiedzających bezpośrednio do kanałów na serwisie YouTube, promujących polityków opozycji.

W drugim reportażu zwrócono uwagę, że spinnery służą zombifikacji młodzieży i w pewien sposób hipnotyzują ją, a nawet otępiają ich umysły i wyłączają umiejętność krytycznego myślenia. To z kolei zainteresowało rosyjską Izbę Kontroli Konsumenckiej - Rospotrebnadzor, która postanowiła wszcząć śledztwo. Spinnery zostaną przebadane pod kątem ich ewentualnego negatywnego wpływu na dzieci i młodzież. W tym czasie polecono rodzicom, aby ich dzieci unikały potencjalnie niebezpiecznej zabawki.

 

Ocena:
Brak ocen

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
loading...