Czy za dwa tygodnie czeka nas Apokalipsa przepowiadana przez św. Jana?

Kategorie: 

Nadejście biblijnej Bestii

Część z was zapewne zapomniała już o zapowiadanym na 23 września końcu świata. Tymczasem dni upływają a do rzekomego spełnienia się wizji z Apokalipsy świętego Jana pozostało nieco ponad 2 tygodnie. Jak się okazuje, wbrew temu co oryginalnie sądziłem sprawa stała się międzynarodowa, a anglojęzyczny internet jest nią zainteresowany równie żywo co i Polski.

Jednak zacznijmy od początku. "Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami" ten werset z Apokalipsy świętego Jana ma ziścić się już w tym miesiącu. Całość zdarzenia opisywanego przez św Jana ma odzwierciedlać ruch Jowisza względem gwiazdozbioru Panny na wysokości jej "łona". Zjawisko miało rozpocząć się jeszcze 20 listopada 2016 roku i od tego momentu Jowisz znajduje się w łonie przez okres 9,5 miesiąca co zgodnie z interpretacjami ma nawiązywać do ciąży u kobiety, równo z dniem zapłodnienia.

Po upływie tego czasu, a konkretnie 23 września 2017 roku, konstelacja Panny razem z Jowiszem usytuuje się równo ze Słońcem na wysokości jej głowy, ale z Księżycem u jej stóp. Ponadto nad jej głową podobnie jak w Apokalipsie znajdzie się 12 gwiazd a mówiąc dokładniej 9 gwiazd z gwiazdozbioru Lwa oraz Wenus, Merkury i Mars. Jakby tego było mało, wszystko to odbywa się na 3 tygodnie przed rocznicą fatimskiego cudu Słońca co dodatkowo wspomaga religijny nastrój.

Ostatnio wyraziłem mocne powątpiewanie w treść tej przepowiedni ale przeszukując różne źródła z czystej ciekawości natrafiłem na kilka interesujących faktów. Po pierwsze, kwestia tego czy św. Jan mówiąc o "Niewieście obleczonej w Słońce" miał na myśli konstelacje Panny wydawała mi się conajmniej niejasna. Jak się jednak okazało teoria ta zyskuje mocne oparcie gdy weźmie się pod uwagę pierwsze nie wspominane w sieci zdanie z przepowiedni z 12 rozdziału Apokalipsy.

1 Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.

Sęk w tym że kolejne wersety zdają się temu przeczyć. Już drugie zdanie sugeruje że symbolika konstelacji panny jest nieprawidłowa chyba że wspominane tam wołania i cierpienie zostaną zobrazowane w jakiś inny sposób:

2 A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.

Następne wersy są dość interesujące, szczególnie biorąc pod uwagę że Smok, może być rownie dobrze traktowany jako symbol szatana co i jakiejś innej konstelacji. Szczególnie, że dziwnym trafem tuż w okolicy wydostającego się z łona Jowisza widzimy konstelację Wężownika oraz towarzyszącą mu konstelacje Węża.

3 I inny znak się ukazał na niebie:
Oto wielki Smok barwy ognia,
mający siedem głów i dziesięć rogów
- a na głowach jego siedem diademów.
4 I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:
i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,
ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.

Ta konkretna wizja zapowiadała zwycięstwo niewiasty nad wężem lub smokiem. Co więcej prezentuje się ona jako początek ostatecznej walki dobra ze złem która ma zostać zakończona strąceniem szatana w głąb ziemi. Gdyby nie fakt że mówimy tutaj o relgii i mitach możnaby odnieść wrażenie że cała przepowiednia dotyczy walki Obcych cywilizacji z użyciem statków kosmicznych.

7 I nastąpiła walka na niebie:
Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.

Cóż, wszystko byłoby cudownie gdyby nie fakt, że upadek szatana ma wiązać się z bezpośrednim nadejściem Antychrysta. Już na początku 13 rozdziału dowiadujemy się co następuje bezpośrednio po przyjściu niewiasty:

1 I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
mającą dziesięć rogów i siedem głów,
a na rogach jej dziesięć diademów,
a na jej głowach imiona bluźniercze.
2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
łapy jej - jakby niedźwiedzia,
paszcza jej - jakby paszcza lwa.
A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.
3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną,
a rana jej śmiertelna została uleczona.
A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią,
4 i pokłon oddali Smokowi,
bo władzę dał Bestii.
I Bestii pokłon oddali, mówiąc:
«Któż jest podobny do Bestii
i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?»
5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.
6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu,
by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi,
i mieszkańcom nieba.
7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi
i zwyciężyć ich4,
i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.
8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy,
każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.
9 Jeśli kto ma uszy, niechaj posłyszy!
10 Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli,
jeśli kto na zabicie mieczem - musi być mieczem zabity.
Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.

Kwestia spełnienia się biblijnych przepowiedni i nadejście Bestii ma prawo budzić pewne obawy, ale dopóki nie usłyszymy ostatniej trąby apokalipsy możemy liczyć na to, że jest to zwykła nadinterpretacja biblijnych przekazów wsparta dodatkowo apokaliptycznymi wizjami opisywanymi przez rodzeństwo z Fatimy. O tym ile prawdy jest w sugestiach badaczy przepowiedni biblijnych przekonamy się już za dwa tygodnie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika Alien9174

Oczywiście, że to znak a

Oczywiście, że to znak a dzięki internetowi wie o tym wielu ludzi, a nie tylko wybrana kasta kapłanów, jak np. za czasów Ramzesa XIII, bo samo zjawisko przecież nie będzie widocznie dla ludzi w naszej szerokości geogeafícznej. W Ewangelii Marka jest takie krótkie zdanie, bardzo znaczące zdanie, z którego wynika, że koniec nie przyjdzie dopóki  Ewangelie nie zostaną ogłoszone wszystkim narodom Ziemi. Biblia została przetłumaczona na wszystkie języki a internet dopełnił jeszcze to dzieło. Warunek został spełniony - ostatni warunek. 

Portret użytkownika Kmieciu

Qrde, by ta pomniejsza jachwa

Qrde, by ta pomniejsza jachwa plemienna od eliaszy i zjebedeuszy z nic nie wartej pseudohebrajskiej czyli aramejskiej Książczyny (oryg. z greckiego "Biblia") się wstrzymała 2 dni, bo do 24 mam urlop... Ale w sumie po złośliwym bożku złośliwych czosnków nie powinienem się spodziewać, że normalnym ludziom pójdzie na rękę - dowodów na wredztwo jehowatego bożycka (to pewnie z zazdrości, że Słowiańscy Bogowie lepsi, potężniejsi i szlachetniejsi) w "świętej" Biblii aż nadto...

 

Portret użytkownika Sio

Prócz historyjek biblijnych

Prócz historyjek biblijnych bóg jahve niczego innego nie sklecił. A ino judaizm i chrześcijaństwo powstało a bzdety o jego mocy są jedynie dla nawiedzonych i oprychów w czarnych habitach i służą wyłudzaniu kasy i uwagi.

>Swiat ten się skończy bo ludzie do tego dążą - są samobójcami. Wiedzą, że się nie zmienią a trzeba cyrk skończyć  i zacząć coś konkretnego nie bazującego na nawiedzonych mrocznych pismach i uczciwym systemie zwanym fiskusem. Raj dla bydła to nie to samo co prawdziwy raj

 

Portret użytkownika baca

apokalipsy nie będzie...

apokalipsy nie będzie...

święty Jan Paweł Drugi, który jest teraz duchem świętym, doznał świętego objawienia w którym objaśnia grzesznikom, że "brzemienna niewiasta to Angela Merkel', która ze względu na to że "księżyc jest pod jej stopami" czyli islamiści będzie w ciąży 9 i pół miesiąca po czym urodzi bestię z siedmioma głowami... talin zrobi o tym trudnym dziecku artykuła a matiz razem ze swoim cmantarnym dyktafonem przeprowadzi dla nas z bestią wywiad...

wrzesień zapowiada się wg świętego Jana na całkiem ciekawy miesiąc

Portret użytkownika Odważniak

Faktem jest, że kolor nieba

Faktem jest, że kolor nieba jest dziwny. Różowo-fioletowy z poblaskiem zieleni. Słońce o 18 ma kolor, jakby był już zachód Słońca, a tu jeszcze dwie godziny. W Chicago zauważam od miesiąca taką prawidłowość: rano - pięknie, lazurowe niebo, puchate baranki z chmur -lato w pełni. W południe robi się ciemno, nagle całe niebo zasnuwają niskie, ciemne, granatowawe chmury i tak do wieczora, czasem da się podejrzeć Słońce koło 18 w prześwicie. Sucho jak na pustyni, chmury są codziennie, ciemno, deszczu nie ma. Czasem widzę samolot z chemitrailem przez całe niebo, a widok mam niezły. W moim gardle drapanie jak po wypaleniu paczki popularnych, zanim jeszcze zapalę. Takie dziwne drapanie, niby nie drapie, ale drapie, jak po pływaniu w chlorze na basenie.

Portret użytkownika Kmieciu

Takie wizje to tylko po

Takie wizje to tylko po grzybkach Wink . No chyba, że mu podmienili zioło na jakiego bielunia, albo się ożarł chleba naszego powszedniego z ciałem Chytrusa czyli sporyszem i go proto-LSD potargało Wink ...
 

 

Portret użytkownika Lolo77

Każdy portal internetowy czy

Każdy portal internetowy czy osoba prywatna 24 września powinien zostać oskarżony, po takich artykułach są samobójstwa czy depresje prowadzące do zabójstw.Masa tak zwanych sekciarzy namawia do zbrodni... jak sie przekonalismy wielokrotnie te niebieskie badziewie nasze dalej się będzie kręcić dostaniemy w 2018 nowa datę a pelikany będą się dalej podniecać klikając w takie bzdurne idiotyzmy i nabijac kasę nierobom !!! TAKI KABARET INTERNETOWY.

Portret użytkownika Fur

Przypisywanie obecnie

Przypisywanie obecnie położenie zodiaków i ruchu planet do opisów w bibli jest totalnie śmieszne, a dlaczego?

Każdy kto choć trochę zna się na astrologii wie, że obecny układ zodiaków nie ma nic wspólnego z tym który był 3000 lat temu jak powstawała astrologia i podobno biblia. Jest to spowodowane tym, że oś ziemi ulega ciągłemu przesuwaniu. I przez wspomiany powyżej czas położenie zodiaków się zmieniło. Obecnie korzystamy jeszcze z kalendarza z przed 3000 lat i nawet nasze zodiaki nie odpowidają tym rzeczywistym i mamy przypisane je błędnie. Przesunięcie jest około miesiąca. Dlatego np: Osoba urodzona pod znakiem byka w rzeczywistości powinna być pod znakiem barana itd.

Macie teraz odpowiedź dlaczego horoskopy nigdy się nie sprawdzaja :).

 

Portret użytkownika aabeen

Szkoda sobie zawracać głowę

Szkoda sobie zawracać głowę takimi bzdurami. Nie naszą sprawą jest poznanie terminów i dat, które Bóg zostawił w swojej mocy orzekania. Ile trzeba przypominać, że o tej dacie nie wie nikt ani aniołowie w niebie ani nawet Syn. Gdy Jahwe uzna, że nadszedł czas Syn po prostu wykona to co zostało zapowiedziane. Ten czas jeszcze nie nadszedł więc można go mądrze wykorzystać by zostać lepszym człowiekiem i to nie ze strachu przed końcem a w oczekiwaniu doskonałego życia!

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika angelus

No nie mogę... Czy ty się

No nie mogę... Czy ty się zastanowiłeś może co oznacza "nawet Syn"?  Czy nie jest napisane w waszym zasranym piśmie, że Syn to Bóg?? Bóg w trzech osobach, ale każda ma ograniczony zakres wiedzy? A tzw Duch święty wie, czy też nie wie idioto?

Portret użytkownika aabeen

Gdybyś choć trochę się

Gdybyś choć trochę się wysilił i przeczytał tę księgę to może by dotarło do ciebie, że Syn to nie Bóg  nazywany też w Biblii Ojcem. To, że kaście kapłanów nie pasował nijak jeden Bóg do ich potrzeb nie zmienia faktu jego istnienia. Nigdzie w Biblii nie znajdziesz słowa Jezusa na temat jego równości z Ojcem a wręcz odwrotnie całe mnóstwo potwierdzeń o jego podporządkowaniu woli Ojca. Jest nawet napisane, że gdy wykona jego wolę sam podda się Ojcu by wszystko było w Ojcu połączone. 1 Kor. 15 rozdział. Co do Ducha Świętego uznanie go za osobę powoduje pewien paradoks ponieważ tak czyniąc stawiamy go ponad Ojcem i Synem bo praktycznie wszystko się dzięki niemu stało. Od początku wszechświata przez Ziemię i życie na niej, narodziny Jezusa na Ziemi, jego zmartwychwstanie. Wygląda na to, że jako osoba jest najważniejszy i bez niego ani Ojciec ani Syn nic nie mogą chyba, że Duch Święty to nie osoba a moc, którą można się posłużyć by wymieniać nać to cokolwiek się chce.

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika aabeen

A ty to wiesz? Jak na

A ty to wiesz? Jak na podstawie wielokrotnie powtarzających się zjawisk - jak Jowisz przechodzący przez gwiazdozbiór Panny - można ustalić z taką pewnością koniec świata???!!! A gdzie spełnienie innych proroctw? Jak niedorozwiniętym dzieckiem trzeba być żeby dać sobie wmówić taką bzdurę? Poza tym jak można czerpać informację o jakimś wydarzeniu z Biblii, która zakazuje wróżbiarstwa i astrologii a potem w najlepsze czerpać z obrzydliwych dla Boga praktyk???!!! Zapomnij o końcu świata we wrześniu Biggrin

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem interpretacja

Moim zdaniem interpretacja przepowiedni z Apokalipsy może zostać zrozumiana tylko dzięku Duchowi Świętemu. Wiele symboli jest zbyt trudnych dla nas by je rozszyfrować, ale jesli się zwrócimy do Ducha Świętego to może nam wyjawi tajemnice. To tak jak z Zachariaszem który oniemiał bo Anioł Boga YHWH odebrał mu głos, tak Duch Święty może nam przywócić mowę, może przywrócić nam pamięć (Total Recall), Anioł Boga może nam dać zrozumienie Biblii. Narodziny Jana napotykają niedowierzanie i jego ojciec stał się  niemy. Zachariasz milczy i traci możliwość mówienia aż do narodzin Jana, prekursora Pana, co przywraca mu mowę. "Zwrócono mu mowę ze względu na narodziny tego, który jest głosem. Ponieważ pytano się Jana, który zwiastował już Pana: „Kto ty jesteś?” A on odpowiedział: „Jam głos wołającego na pustyni” (J 1,23). Głos to Jan, podczas gdy Pan jest Słowem: „Na początku było Słowo” (J1,1). Jan jest głosem na pewien czas; Chrystus jest Słowem od początku, to Słowo wieczne. „Anioł Gabriel rzekł do Zachariasza: „A oto będziesz niemy i nie będziesz mógł mówić aż do dnia, w którym się to stanie, bo nie uwierzyłeś moim słowom, które się spełnią w swoim czasie” (Łk 1,20). Zadziwiająca to historia. Zachariasz najpierw całe lata z utęsknieniem błaga o potomka, a kiedy Bóg mówi mu, że niezadługo będzie miał syna, zalękniony pyta: Ale czy to w ogóle możliwe, bo przecież oboje z Elżbietą jesteśmy już starzy? I ciekawe, że antidotum na jego wahanie ma być utrata mowy i zamilknięcie. Zbyt prostym byłoby wysnucie z tego wniosku, że odebranie mowy przez anioła to kara za niedowierzanie. Trudno również podejrzewać Zachariasza o zupełny brak wiary. Ewangelia mówi o nim, że był mężem sprawiedliwym i nienagannym wobec Boga. Skąd więc pojawiło się u niego zwątpienie w słowa anioła? Wprawdzie Zachariasz prosił Boga o syna, ale czy spodziewał się, że będzie on „wielki w oczach Pana”, że „wielu spośród dzieci Izraela nawróci do Pana”, że „pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza”, że „przygotuje Panu lud doskonały”? Czy zapowiedź Gabriela nie przekroczyła jego najśmielszych oczekiwań? Czy wspaniałość tej obietnicy nie przeraziła go jeszcze bardziej? Na takiego syna nie był chyba przygotowany. Tak czy owak, Zachariaszowi nie mogło się to pomieścić w głowie, aby z jego obumierającego już rodu miał nagle wyjść tak wyjątkowy człowiek. A może był już nieco zmęczony czekaniem? Modlił się, ale chyba miał już wątłą nadzieję na wysłuchanie swojej prośby." Jeżli Bóg YHWH będzie łaskawy to da nam dar przypominania sobie ! Tak jak Zachariaszowi przywrócono głos tak nam może dać łaskę powrotu globalnej pamięci ! Ziemia została stworzona a my powołani do istnienia przez Stwórcę ! Pamiętajmy o tym, przypomnijmy sobie albo starajmy sobie przypomnieć !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kimbur

Szanowny Autorze, napisz

Szanowny Autorze, napisz proszę kto konkretnie zapowiada koniec świata na 23 września? Uczciwie wyznaję, że sam nie jestem w stanie znaleźć autora owej zapowiedzi - wszystkie informacje na ten temat podają, że "ktoś" zapowiedzial, ale brak nazwiska tego "ktosia". 

Ze swej strony mogę jedynie wskazać na rok 3797 podany przez Nostradamusa w XVI wieku jako rok końca świata.

Wszystkie mi znane przepowiednie odnoszą się do wielkiego kataklizmu, który być może wydarzy się wkrótce, ale jednocześnie wspominają o dalszym istnieniu życia i ludzi, którzy (nieliczni) przetrwają kataklizmy, w tym ponowny potop.

Portret użytkownika Kimbur

Nie. To, co cytujesz Baronie,

Nie. To, co cytujesz Baronie, to zapowiedź dziennikarza a nie Nostradamusa. Centurie nie są datowane! Żeby je zrozumieć to trzeba znać astronomię i astrologię - dziennikarz z pewnością na tym się nie zna. Wprowadzanie fałszywych przepowiedni to taka dziennikarska mania...

Cytuję:

Z listu Nostradamusa do Cezara (syna)

 

... proroctwa od dnia dzisiejszego [1 marca 1555] do roku 3797...      

... kiedy wszystko zginie, z wyjątkiem historii i geografii ....

... może zaniepokoić niektórych, kiedy zobaczą taką rozpiętość czasu ...

 

Uważam także, że nauki doznają wielkiego i nieuchronnego uszczerbku, ponieważ odkryłem, że przed wielkim pożarem wszechświata ludzkość nawiedzona zostanie przez potop i wielkie powodzie, które będą tak potężne, że niewiele pozostanie lądu nie pochłoniętego przez fale. Na długi czas trzeba będzie zaniechać spisywania cykli Księżyca i opisów miejscowości, jeżeli w ogóle wszystko nie zostanie zniszczone. Również przed i po owych potopach w różnych okolicach opady będą bardzo słabe, a w przeciwieństwie do tego z nieba spadać będzie wielki ogień, tak przemieszany z kamieniami, że nie będzie można znaleźć miejsca, w którym można by się schronić i nie zostać zabitym. Stanie się to krótko przed ostatnią katastrofą ognia, gdy planeta Mars zakończy swój cykl.

Portret użytkownika mkbon

"I ogon jego zmiata trzecią

"I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:
i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,
ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię."

-dziecie niewiasty to Jowisz, smok to Red Dragon tj Nibiru lub planeta z jego systemu

-ma nastapic zderzenie Jowisza z Red Dragon, Jowisz zostanie zmniejszony o 1/3, dzien i noc beda krotsze przez przyspieszony ruch obrotowy ziemi z 24 do 16h

-po zderzeniu material Jowisza i Red Dragon uderzy w Ziemie, 

-od zderzenia do deszczu asteroidow na Ziemie bedzie 2-4 lata

brzmi dosc kiepsko

Portret użytkownika Dawid156

Trzeba wziąć po uwagę

Trzeba wziąć po uwagę zupełnie inny kontekst obecnych wydarzeń ten sam soros zaćmienia Słońca z 11.08.1999 ( Europa, azja) i 21.08.2017 ( całe USA od zachodu do wschodu)

Dodatkowo 4 krwawe księżyce i kolejną niepowtarzalną konfigurację na setki lat czyli kwadraturę Urana ( w Baranie-ASC) i Plutona (w Koziorożcu-Mc).Ta kwadratura rozchodzi się na początku 2018 roku.Do tgo trzeba dodać niezwykłę huragany atlantyckie pomiędzy 21.08.2017 a 23.09.2017 do tego niespokojna kalderę w Yellowstone+ zagrożenie wybuchem wojny między Koreą Pn a USA oraz dziwne manewry Rosji i Białorusi 100 armią po granicami Polski.Tak mniej więcej wygląda sytuacja AD 7.09.2017 zapomniałbym dodać przebudzenie Słońca rozbłyskiem X9.3 - to naprawdę niezwyły czas.....

Portret użytkownika Krzychu

"a anglojęzyczny internet

"a anglojęzyczny internet jest nią zainteresowany równie żywo co i Polski." Uwierz mi że anglojęzyczny interesował się tym tematem wcześniej, wystarczy zrobić research Wink

A propos researchu - Można się z niego dowiedzieć, ze układ konstelacji jaki wystąpi 23 września wystąpił 4 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia (najwcześniej w 1056, a ostatnio we wrześniu 1827). Więc... Raczej to co zawsze.

Jeszcze jak się dołoży do tego fakt, ze za lwią częścią tej teorii stoją (o zgrozo) numerolodzy pokroju pana Meade'a, którzy na ów dzień zapowiadają przylot jakiejś planety (odbywający się chyba co roku od 1995... 3 razy rocznie), mimo że wcześniej mówił ze październik albo w ogóle 2018 to wiecie... Smiech na sali.

Większość filmów/artów początkujących takie teorie są na maksa powypełniane reklamami, wejdźcie sobie na Yt z wyłączonym adblockiem, to sami się przekonacie, że te końce świata i planety to nic innego jak business.

Portret użytkownika jojojojo

ciekawe co to za dzwieki w

ciekawe co to za dzwieki w tle na innemedium czasem wyskakuja, a niema zadnego filmu ani nic. straszycie kogos? raz slychac raz sie wylacza raz slychac a potem znowu sie wylacza, i tak w kolko

Skomentuj