Naukowcy szukają obiektu, który przelatywał nad miastem Władimira Putina

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Spektakularny widok został zarejestrowany przez kamery samochodowe wielu rosyjskich kierowców. Podziwiali go mieszkańcy północno – zachodnich dzielnic Petersburga. Naukowcy szukają meteorytu, który uderzył w rodzinne miasto Putina.

Astronomowie rozpoczęli polowanie na meteoryt, który rozświetlił niebo nad domem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Jasny błysk pojawił się nagle w środku ciemnej nocy. Okazało się, że wywołało go ciało niebieskie, które przeleciało nad miastem. Ludzie byli zarówno przerażeni, jak i mocno poruszeni. Jeden ze świadków, który dostrzegł intensywne, jasne światło, unoszące się w niebie, mówi, że to UFO, które pochodzi z innej planety. Inni podkreślają, że jest to kolejny tajemniczy obiekt, jaki pojawił się tam w ostatnim czasie i uważają, że jest to zły znak.

 

Lokalni astronomowie zidentyfikowali „tajemniczy" obiekt jako meteoryt. Wydawało się, że jego trajektoria przechodzi przez centrum Petersburga, albo przez wieś Gostilitsy tuż za miastem. Naukowcy przeszukują oba obszary, ponieważ składy chemiczne meteorytów mogą zawierać ważne dowody naukowe, w tym wskazówki na temat pochodzenia naszego Układu Słonecznego.

Warto przypomnieć, żę w lutym 2013 roku ogromny meteoryt eksplodował nad Czelabińskiem. Fala uderzeniowa poczyniła wiele zniszczeń i zraniła około 1200 osób. Naukowcy twierdzili, że meteor był jaśniejszy niż słońce w jednym punkcie i eksplodował siłą prawie 30 razy mocniejszą niż bomba atomowa w Hiroszimie, informuje Space.com.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj