Ślady zaawansowanej technologii z przeszłości są rozsiane po całym świecie

Kategorie: 

Źródło: Internet

Najdalsza historia Indii to fascynujący temat, który sięga czasów, o których nasze podręczniki do historii praktycznie nic nie wspominają. Wiele razy powoływaliśmy się na święte hinduskie pisma pokroju wed, niemniej jednak na terenie tego kraju znajduje się wiele starożytnych świątyń które również zasługują na naszą uwagę. Zresztą nie tylko tam, ale do tego zaraz wrócimy...

Niezwykła architektura oraz detale widoczne na (jakby nie patrzeć) budowanych bardzo dawno temu kompleksach sprawają że nawet w dzisiejszych czasach wyglądają one niesamowicie. Niewątpliwiem do tego typu miejsc należy zaliczać świątynię Akkana Basadi.

Według historyków, kompleks z Shravanabelagola powstał w X wieku naszej ery, ale stopień skomplikowania tej budowli jest tak wielki, że można powiedzieć, ze wygląda jakby została stworzona za pomocą drukarki 3D. Gdy popatrzy się na kolumny, ozdoby naścienne, płaskorzeźby i wiele innych starannie dobranych elementów, bardzo trudno nie dojść do wniosku, że tego nie dało się po prostu zrobić za pomocą dłuta i młotka.

Widząc tego typu konstrukcje większość z nas nie znając prawdy uznałaby że patrzy na coś stworzonego na tokarce. Dla części badaczy jest to pośredni dowód na to, że datowanie tego kompleksu było błędne i że jest to relikt epoki, o której nie mamy zbyt wielu informacji. Teorie o dawnych zaawansowanych cywilizacjach żyjących na naszej planecie to oczywiście tabu dzisiejszej nauki dlatego nikt kto ceni sobie "poważanie" w środowisku naukowym nie podejmie tego tematu bez wyraźnych dowodów.

Są jednak i tacy którzy patrzą poza ogolnie pojęte dogmaty historyczne dążąc do prawdy. Przyjmując na chwilę, że istnienie dawnej cywilizacji technicznej lub nawet słynnych paleokontaktów Obcych i ludzi nie jest zupełną bzdurą jak uważa się obecnie, to nie da się ukryć że tłumaczyłaby ona wiele zagadkowych budowli odnajdywanych w rozmaitych miejscach naszej planety.


Nie wykluczone, że indyjska świątynia Akkana Basadi, peruwiańskie Puma Punku, egipskie piramidy, tureckie Gobekli Tepe, maltański kompleks Ggantja lub wiele innych megalitycznych świątyń to pozostałości tego czasu. Pozostałości dawno zapomnianego okresu w historii kiedy to ludzie potrafili o wiele więcej niż zdaje się współczesnym historykom.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pwł

Witam

Witam

I proszę was o pomoc bo jak widać nie daję rady !

Więc mam nadzieję że to mogę na was liczyć  Wink

Portret użytkownika Sudiatom

No bo nauka głównego nurtu

No bo nauka głównego nurtu zajmuje się sprawami sprawdzonymi. Czyli jeśli istnieje jakiś artefakt nie pasujący do ogólnego obrazu, to się go odkłada na półkę. A niby co można zrobić? Zwalać wszystko na kosmitów?

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj