W Malawi wybuchły zamieszki z powodu ataków Wampirów

Kategorie: 

Źródło:

Malawi, niewielkie afrykańskie państwo położone na południu kontynentu stało się areną niezwykłego konfliktu. Kilka tygodni temu Nyasa Times poinformowało, że komendy policji w Malawi otrzymały kilka niepokojących telefonów na temat wampirów atakujących mieszkańców państwa podczas snu. Oczywiście, miejscowi oficjele rządowi zdementowali te plotki co jednak nie wystarczyło aby powstrzymać mieszkańców od paniki.

 

Mieszkańcy regiony Mulanje, wywołali zamieszki a następnie zaatakowali dom miejscowego komendanta policji. Atak skłonił Inspektora Generalnego Służby Policji w Malawi, Lextena Kachama do wydania oficjalnego oświadczenia w tej sprawie zapewniającego mieszkańców, że raporty są po prostu plotkami a policja ma wszystko pod kontrolą.

Jak się okazało jego zapewnienia nie wystarczyły na zbyt długo a już w tydzień później ten sam serwis informacyjny poinformował, że w szpitalu w dokładnie tej samej dzielnicy wybuchły kolejne zamieszki. Uczestniczyła w nich kobieta, twierdząca że w nocy zaatakował ją wampir. Dowodem ataku miała być rana nad jej lewym okiem z której to potwór miał wysysać krew.

Domniemana ofiara wampira

Tego samego dnia mieszkańcy rozbili dwa karetki pogotowia mające przewozić domniemane wampiry, które zostały podpalone z powodu podejrzeń mieszkańców o ich domniemany wampiryzm. Wielu Malawijczyków najwyraźniej uciekło się w tej kwestii do samosądu a z dnia na dzień sytuacja w kraju staje się coraz bardziej niestabilna.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą teraz, że domniemane wampiry są w stanie zmieniać kształt, zamienić się w psy i koty, a nawet że wykorzystują nieznaną formę technologii, aby ubezwłasnowolnić swoje ofiary. Dla większości z nas wygląda to jak objaw zbirowej psychozy lub  obsesji? Jednak patrząc na całą te sytuacje czy w Malawi może rzeczywiście dziać się coś niezwykłego?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika aabeen

Jeden z najbiedniejszych

Jeden z najbiedniejszych krajów świata, z każdej strony nieszczęścia, wojna, głód, śmierć a do tego wampiry i żaden kraj tam nie chce wprowadzić demokracji! Z drugiej strony my mamy swoje wampiry, które wysysają nas cały czas nie tylko w nocy a i tak nie ma zamieszek!

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Skomentuj