Sekrety komnat pod Sfinksem, czyli zakazana archeologia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czy istnieje możliwość, że archeolodzy nie prezentują opinii publicznej wszystkich swoich odkryć? Na podstawie wielu badań, przeprowadzonych przez różne instytucje i badaczy, wykazano, że pod płaskowyżem w Gizie znajduje się wiele skrzętnie skrywanych tajemnic wliczając w to nieznane do tej pory komnaty.

 

Wielki Sfinks w Gizie jest intrygującym zabytkiem z wielu powodów. Przede wszystkim jest to największy na świecie pociąg monolityczny, jednak do tej pory nie wiadomo dokładnie dlaczego został zbudowany, kto go zbudował, w jaki sposób oraz w jakim celu? Nie posiadamy obecnie prawie rzadnych żadnych informacji na budowy Sfinksa.

W 1987 roku naukowcy z Uniwersytetu Waseda w Tokio, pod kierownictwem Sakuji Yoshimura, przeprowadzili elektromagnetyczne badania Piramidy Cheopsa oraz Sfinksa. Wtedy właśnie odkryto kilka komnat oraz tuneli pod Gizą.  Dokąd prowadzą? Co znajduje się w ich wnętrzu? Te pytania zostały pozostawione bez odpowiedzi. Wiadomo jedynie tyle, że wbrw powszechnej opinii Sfinks wcale nie jest jedną wielką bryłą kamieni.

 

Specjaliści z Japonii stwierdzili, że Sfinks łączy się ściśle z siecią egipskich tuneli i to samo stwierdzili archeolodzy badający Sfinksa w 1991 roku. Jednak do tej pory żaden z badaczy nie ujawnił szczegółowych danych na temat wnętrza gigantycznego posągu. Patrząc na stan dzisiejszej archeologii, ten stan najprawdopodobniej utrzyma się przez kolejne dziesięciolecia.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mordulec

,,Jak nie oddadzą, to się nie

,,Jak nie oddadzą, to się nie wcisną przez ucho igielne w dupie wielbłąda, czy jakoś tak"

Dobre Kmieciu Smile Ogólnie tyraj, klep mantrę, o nic nie pytaj i całą kasę oddaj kaście kapłanów, bo tobie jest do szczęścia niepotrzebna Smile

Strony

Skomentuj