Sonda kosmiczna sfotografowała tajemniczy budynek na jednej z asteroid

Kategorie: 

Źródło: NASA

Eros to asteroida o podłużnym kształcie i średnicy około 16,8 km, nazwana na cześć greckiego boga miłości. Jest to jeden z największych tego typu obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi. Eros był jedną z pierwszych asteroid, na których wylądowała sonda kosmiczna.

W 2000 roku sonda kosmiczna NEAR Shoemaker weszła na orbitę Erosa, a w 2001 roku wylądowała na jego powierzchni. W czasie swojej podróży, sonda wykonywała zdjęcia asteroidy.

Powyższa fotografia została wykonana 1 maja 2000 roku z odległości okołoorbitalnej wynoszącej około 53 kilometry. Na zdjęciu widać tajemniczy obiekt, o szerokości około 45 metrów. Prawdopodobnie jest to głaz, jednak jego mocno geometryczna struktura nasuwa pewne wątpliwości, czym właściwie jest.

Informacje zgromadzone przez sondę na temat asteroidy w grudniu 1998 r. sugerują, że może ona zawierać aż 20 000 miliardów kilogramów aluminium oraz podobnych ilości metali, które rzadko występują na Ziemi, takie jak złoto i platyna. Być może ten głaz jest maszyną górniczą, która została wykorzystana przez zaawansowaną technologicznie cywilizację w celu wydobycia wszystkich tych cennych metali. Jedyne informacje na temat tajemniczego obiektu zostały zebrane niemal 20 lat temu. Niestety nie istnieją żadne nowe doniesienia, które mogłyby wyjaśnić tę zagadkę.   

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

4.17...A nie dostrze....GACIE

4.17...A nie dostrze....GACIE...?jak zdejmiecie to co widać(jw!)facETy???

EROS!!! To kosmiczne JAJA...i nic więcej?

KOD: Lke8...Polubcie 8-emkę!!! Np.ŚWIT num=8...a liczby z Wylatowa NAJ=? 67/8 !

Itd.itp...

Skomentuj