Dziwny otwór w chmurach w kształcie rombu widziany nad stanem New Jersey

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Do dziwnej obserwacji meteorologicznej doszło w miejscowości Waterford w stanie New Jersey w USA. Podczas zachodu Słońca zaobserwowano dziwny otwór w chmurze.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2018 roku. To co świadek określił mianem "kwadratowego" otworu w chmurach, jest właściwie otworem w kształcie rombu. Nie oznacza to oczywiście, że czyni to tę obserwację mniej interesującą.

Rzeczywiście jest to zupełna anomalia. Regularne kształty w meteorologii wyglądają zwykle jak szachownice i są tworzone przez samoloty latające nad naszymi głowami. Jednak tutaj mówimy o regularnym kształcie z brzegami pod kątem, jakby wybitym w podstawie chmur.

To zupełne dziwactwo. Takie "dziury" są spotykane, ale zawsze mają kształt okręgu, a nigdy figury geometrycznej o równych kątach. Trudno nawet zaproponować jakieś racjonalne wytłumaczenie dla tego zjawiska. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Amadeusz

Moim zdaniem nic w tym

Moim zdaniem nic w tym dziwnego, że chumry się akurat tak ułożyły. Jakoś się przecież musiały się ułożyć Biggrin Zresztą na pewno zdarza się to regularnie od  czasu do czasu.

Głosuj za
85
Portret użytkownika kolo21

Potwór nie potwór byle był

Potwór nie potwór byle był otwór, nawet kwadratowy:) Już widzę jak naufowcy tłumaczą to zmianą ciśnień, nie znanym typem chmur, pareidolią, zanieczyszczeniem powietrza itp.

Głosuj za
87

kolo21

Skomentuj