Na Księżycu odkryto coś co przypomina „czarny monolit”

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na zdjęciu wykonanym przez chiński lądownik księżycowy Chang’e 3 zauważono coś niezwykłego. Wygląda na to, że na powierzchni srebrnego globu zaobserwowano coś co wygląda jak duży czarny prostokątny monolit.

Niezwykły obiekt znajduje się w odległości około 400 metrów od łazika. Tajemniczy obiekt ma regularnie geometryczny kształt i rzuca też taki właśnie cień na powierzchni Księżyca. Dziwny obiekt na powierzchni srebrnego globu został zauważony przez znanego znanego internetowego łowcę UFO o pseudonimie Streetcap1. Specjalizuje się on w rozmaitych pareidoliach, czyli złudzeniach polegających na przypisywaniu cech znanych rzeczy w tworach natury takich jak formacje skalne. 

Jednak to co innego widzieć czyjąś twarz w przypadkowych skałach i co innego gdy widzi się tak regularny kształt jak sześcian. Takie formacje po prostu nie powstają w sposób naturalny.  Warto w tym kontekście wspomnieć dlaczego akurat budzi to skojarzenia z tzw. monolitem. Jest to prostopadłościan znany z kultowego filmu "2001 Odyseja Kosmiczna" Stanleya Kubricka. Tam miał on znaczenie symboliczne, ale okazuje się, że fikcja filmowa może mieć nieoczekiwaną kontynuację w prawdziwym życiu.

 

Zresztą to nie pierwszy "monolit" jaki wypatrzono na zdjęciach z łazików i sond kosmicznych. Wcześniej dokonała tego amerykańska sonda, Mars Global Surveyor, która na marsjańskim księżycu, Fobosie wykonała zdjęcia czegoś, co wygląda jak wystający z powierzchni prostopadłościan. Niektórzy nazywają go monolitem. Wstępne estymacje zakładają, że ów artefakt może mieć ponad sto metrów wysokości. 

Rzekomy "monolit" z Fobosa - źródło: NASA

Kolejne próby dotarcia ziemskich sond do Fobosa skończyły się spektakularnymi porażkami, dlatego nie ustalono co tak naprawdę wystaje na tym nietypowym marsjańskim księżycu. Wygląda na to, że dużo szybciej uda się zweryfikować czym jest ten rzekomy "monolit", który podobno odkrył chiński łazik znajdujący się na Księżycu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj