Nowe geoglify z Nazca zmieniają całą historię płaskowyżu!

Kategorie: 

Źródło:

Słynne rysunki z płaskowyżu Nazca, interesują sobą historyków już od wielu lat. Kolejne geometryczne kształty odnajdywane na powierzchni tego pustynnego lądu uczą nas o kolejnych tajemnicach kultury która je zbudowała. Okazuje się jednak, że nowo odkryte rysunki mogą postawić dotychczasowe ustalenia pod wielkim zdaniem zapytania.

Dziwne rysunki znajdujące się na płaskowyżu Nazca w Peru, zostały odkryte dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Bardzo długo uważano je jedynie za plątaninę kanałów wyrytych na pustyni. Przez jakiś czas, naukowcy opowiadali nawet bajki o kanałach irygacyjnych. Jednak już w latach czterdziestych ubiegłego wieku odkryto, że są to rysunki, które da się zobaczyć tylko z pokładu pojazdu powietrznego.

Do tej pory, uważano że twórcami tych niezwykłych formacji była kultura Nazca żyjąca na tym obszarze równolegle do momentu powstania większości z rysunków. Tymczasem nowo odkryte znaleziska zdają się sugerować że część z rysunków z Nazca jest o kilkaset lat starsza niż kultura od której pochodzi ich nazwa. Najnowsza teoria, zakłada że autorami tych "nowych" rysunków z Nazca mogła być żyjąca na przełomie 500 roku p.n.e a 200 roku n.e kultura Paracas. Ta sama od której pochodzą słynne wydłużone czaszki z Paracas.


Nowe linie Nazca zarejestrowane przez drona.
Źródło:
W tym kontekście warte wspomnienia są również geoglify z Palpa, które miały powstawać w równolegle do tych z Nazca. Badania wskazują na to że one również zostały wykonane przez kulturę Paracas. W przeciwieństwie do figur z Nazca, które powstały na setkach kilometrów kwadratowych płaskowyżu Nazca, postacie i linie Palpa znajdują się na szczytach grzbietów górskich lub na zboczach wzgórz. Rozrzucone wokół płaskowyżu, linie i piktogramy są niewidocznymi z ziemi gigantycznymi rysunkami reprezentującymi kształty geometryczne, zwierzęta i inne obiekty.

Nowe geoglify odnalezione na terenie płaskowyżu Nazca umożliwią nam poznanie kolejnego rozdziału z historii ludu Paracas, a nie wykluczone że pomoże w zrozumieniu ich niezwykłego zainteresowania wydłużonymi czaszkami oraz fascynacją niebem. Po raz kolejny przekonaliśmy się że oficjalna wersja historii nie jest tak dokładna jak mogłoby się wydawać, a geoglify z Nazca pojawiały się na tym obszarze wiele wieków przed nadejściem ludu Nazca. Czy zatem budowa tych niezwykłych struktur miała związek nie tyle z mieszkańcami tego płaskowyżu co raczej samym obszarem na którym jest on położony? Czy możemy wykluczyć iż istoty przedstawiane na geoglifach z Palpa oraz te z Nazca miały zwrócić na siebię uwagę jeszcze dawniejszych mieszkańców tego regionu?

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Fur

A ja mam inną teorie na ten

A ja mam inną teorie na ten temat:

W czasie kiedy na ziemi stacjonowala po za ziemska cywilizacja to tak jak każda posiadała dzieci. A dzieci lubią rysować więc aby nie zarysować całej ziemi rodzice wynaczyli im kawałek płaskowyżu, no i mamy rysunki. Oczywiscie ktoś powie ale po za kształatami zwierząt są tam skoplikowane matematyczne rysunki itp. No oczywiscie, że są przecież każde dziecko mówi do rodziców tato, mamo naraysuj mi coś. 

Portret użytkownika KovalFunky

A ja sobie myślę tak: 

A ja sobie myślę tak: 

Jestem pilotem, i gdybym miał taką możliwość, przy eksploracji nowych terytoriów (tutaj np innych światów), dysponowałbym odpowiednią technologią i mocą i nikt by tego nie zabraniał, to zawsze bym się podpisał w miejscu w którym byłem i miałem służbę, tym bardziej że mógłbym być wtedy setki milionów lat świetlnych od domu, co jeszcze bardziej dopinguje żeby zostawić choć jakiś symbol po sobie na wieki. Więc, z mojego punktu widzenia, wydaje mi się  że po prostu załogi kolejnych misji, rysowali dla potomnych, swoje loga oddziałów, korpusów lub swoich jednostek, tam gdzie mogli i chcieli to zrobić.

Portret użytkownika ffdf

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika WR

Ichni IPN widać wymazał

Ichni IPN widać wymazał jakową epokę i po ptakach nie potrafią naukowcy rozwiązać zagadki tak samo kedyś będzie z Naszymi czasami ,pomników brak lub wymieszane w jednym miejscu - zapisy na kaswtach VHS czy płytach DVD czyste same szumy .Ocena naukowa .... ? cofnięcie epoki w rozwoju ... lub UFO pzysłało do nich wyższą technologię a ci nie wiedzieli co to jest i czemu służy ...

 

Portret użytkownika protest

Zapraszam wszystkich do

Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika zbych

            10.03.2018r.

            10.03.2018r.

Miesięcznica, miesięcznica, wielkie halo
I co z tego, mało to problemów w świecie
Mgła,zadyma, zawsze się im udawało
Ten ostatni raz pod dywan się zamiecie.

Jakiś tumult w logowaniach na ekranie
Telefony już rozgrzane do białości
Tu generał, tam minister, jakieś panie
Na lotniskach nagle tyle jegomości.

Towarzysze, co tak pilno do granicy
Tylko kilka słów nam trzeba wyjaśnienia
Jak to było w tym smoleńsku po lewicy
Czy to prawda was tak goni i odmienia ?

I powoli , nikt za wcześnie nie wyjedzie
Znamy co tam za granicą ukrywacie 
Zrabowane dobra nasze , ludzi w biedzie
Trzeba oddać i to w pełnym majestacie.

No a teraz jak to było, skąd ta zdrada 
Koniec kłamstwa,tylko prawda was wyzwoli 
Każdy dzisiaj się dokładnie wyspowiada
Wiemy, wiemy że to bardzo mocno  boli.
  

                   ZADYMA

Tyle radości ma wróg i zabawę
Antypolonia znów nasz naród straszy
Żydzi obrażeni na polską ustawę
A amerykanie nie chcą widzieć naszych.

Cały świat przeciwko, dziś sami wrogowie
Skąd to się nam wzięło i ta nuta swojska
Czy to aby świat,niech mi ktoś odpowie
To nie świat ale komuna,i to  antypolska.

Cieszy się jąkata czerwona, pijana
Że tak dobrze idzie i tak się udaje
Media pseudo polskie nadają od rana
Jak nienawidzą nas sąsiednie kraje.

Ale już nadchodzą dni prawdziwej słoty
Rozliczenia zdrady, zaprzaństwa podłości
Oddzielenia polskojęzycznej chołoty
Od narodu patriotów prawa i sprawiedliwości.

 

Portret użytkownika baca

a mi to bardziej pasuje na

a mi to bardziej pasuje na robotę Iron Mana - Człowieka Żelazka z legend prastarych szczupłych amerykanów - podobno żyli tam tacy przed potopem - zanim ameryke zalali murzyńscy giganci...

to ma sens bo ile to roboty zrobić z nierównej góry równiutki płaskowyż zwłaszcza jeśli za pracę zabierze się Człowiek Żelazko...

Skomentuj