Niezwykły krąg w zbożu w kształcie siedmioramiennej gwiazdy!

Kategorie: 

Źródło: Nick Bull

Sezon na kręgi w zbożu rozpoczął się już jakiś czas temu, a kolejne nowe formacje pojawiają się średnio co kilka dni. Jedna z bardziej interesujących formacji tego typu, pojawiła się niedawno na polu w Ackling Dyke w Wielkiej Brytanii.

Piktogram powstał w nocy z 3 na 4 czerwca bieżącego roku. Sądząc po zdjęciach udostępnianych przez grupę Crop Circle Connector, jest to obraz siedmioramiennej gwiazdy wpisanej w okrąg z mniejszymi okręgami stworzonymi równolegle do wierzchołków gwiazdy. Nie wykluczone, że symbol może być wzorowany na starożytnej gwieździe Magów zwanej czasem gwiazdą Babilonu. W orginalnym znaczeniu, poszczególne znaki symbolizowały poszczególne ciała niebieskie układu słonecznego takie jak Słońce, Księżyca, Marsa, Merkurego, Jowisza, Wenus i Saturna.

Interpretatorzy kręgów w zbożu zwracaja jednak uwagę na liczne alternatywne możliwości, które skupiają się na wskazanej w tym piktogramie liczbie 7. W biblii, cyfra ta jest ukazywana jako idealna co objawia się między innymi w długości tygodnia, okresie tworzenia świata czy wreszcie słynnych trąbach apokalipsy brzmiących dzięki siódemce aniołów. Jak więc widzicie, na ten moment, interpretacja tego piktogramu pozostaje mocno dyskusyjna.

Bazując na fotografiach i nagraniach z miejsca zdarzenia, trudno byłoby określić kto jest odpowiedzialny za stworzenie tych regularnych kształtów lub co miał on na myśli podczas ich tworzenia. Biorąc pod uwagę z jak skomplikowaną formacją mamy tutaj doczynienia, najprawdopodobniej nie wykonano jej czymś tak prymitywnym jak deska przyczepiona do sznurka. Nie oznacza to oczywiście, że formacja powstała za sprawą działalności obcych, ale stworzenie tak skomplikowanej geometrycznej struktury i to pod osłoną nocy, jest czymś bez wątpienia interesującym.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Prędzej to drugie - w

Prędzej to drugie - w pierwszym przypadku po pierwszej wzmiance, że w okolicy po zbożu szaleją, czaiłby się po nocy na polu z sąsiadem, szwagrem, kowalem i sołtysem, żeby ew. "stonkę" profilaktycznie widłami potraktować...

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kmieciu

Tak to tylko w ZSRR można

Tak to tylko w ZSRR można było, stąd i cropcirclesów za wiele tam nie widywano Blum 3 - "Moskiewska agencja prasowa podała, że reakcyjne UFOjudki z imperialistycznego Kosmosu zaatakowały spokojnie pracujący na polu kołchozu kombajn zbożowy. Kombajn odpowiedział celną serią z wszystkich dział, włączył silniki rakietowe i odleciał." Blum 3

 

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Q

"linie pomocnicze" - ja prdl

"linie pomocnicze" - ja prdl <facepalm>... jakbys byl kiedys na wiosce, czy na gospodarstwie w ogole, to wiedzialbys, ze to nie zadne linie pomocnicze, tylko slady po kolach ciagnika, ktory nawozy natryskuje za pomoca takiej maszyny, ktora rozklada sie niby "skrzydla" za nim, szeroko na boki, ale jak sie jest ograniczonym, to sie nie wie i pisze sie kurrr%&# glupoty, nie pozdrawiam

Strony

Skomentuj