Poltergeist może być odpowiedzialny za serię pożarów w Wietnamie

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Zgodnie z wietnamskimi przekazami medialnymi mieszkańcy jednego domów w dystrykcie Long An, padają ofiarą spontanicznych podpaleń. W ich domu miało miejsce blisko kilkadziesiąt pożarów, jednakże ani miejscowe służby, ani wysyłani tam eksperci w dziedzinie podpaleń nie mają pojęcia co może je wywoływać. Stąd też wzięła się teoria iż za podpaleniami stać mogą paranormalne siły, a konkretnie przebywający w tamtym domu poltergeist.

 

Według opowieści rodziny, płomienie pojawiają się praktycznie znikąd. Ogień pojawia się spontanicznie i topi meble oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Ze względu na mnogość tych podpaleń, miejscowy samorząd poprosił o pomoc państwowe Ministerstwo Nauki i Technologii, które przeprowadziło własne śledztwo w tej sprawie.

Źródło: Thanh Anh

Za jego sprawą okazało się iż wszystkie z podpaleń zostały wywołane przez obiekty wykonane z plastiku a nie drewna czy papieru. Nie odnaleziono jednak jakichkolwiek śladów naturalnych lub syntetycznych gazów które mogłyby być łatwopalne. Wykluczono również oddziaływanie wszelkich rodzajów promieniowania a nawet tak abstrakcyjne scenariusze jak powstanie sztucznej soczewki która skupiała promienie słoneczne. Wszelkie z potencjalnych wyjaśnień okazały się więc być błędne.

 

Stąd też pojawiły się głosy, że rolę odgrywają tutaj paranormalne siły. Sąsiedzi pechowej rodziny zaczęli nawet twierdzić, że zostali oni przeklęci zaklęciem Cha. Jednak jeden z paranormalnych badaczy prowadzących portal The Forean, twierdzi że wyjaśnienie tej zagadki jest inne, a odpowiedzialność za te podpalenia leży po stronie poltergeista, czyli złośliwego ducha który usiłuje wystraszyć rodzinę.

Źródło: Thanh Anh

Okazuje się, że bardzo podobne scenariusze odgrywały się również w innych państwach Azji, a pirokinetyczne zdolności poltergeistów objawiają się tam w bardzo podobny sposób. Badacz wspomniał nawet o historii z 2011 roku kiedy to prowadził śledztwo na temat podpaleń w Australii, którego wynik doprowadził go do 11 letniej córki właścicieli domu, do której przyczepiła się taka istota.

Określenie czy również i w tym przypadku mamy doczynienia z manifestacją poltergeista w prawdziwym świecie jest dość trudne do stwierdzenia. Na obecną chwilę wszelkie logiczne wyjaśnienia wydają się jednak zawodzić, a więc może najwyższy czas zaakceptować że w tej Wietnamskiej wiosce dzieje się coś niezwykłego, a nawet paranormalnego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj