Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi uważają, że nasza planeta może mieć kształt pączka

Kategorie: 

Źródło: @u/osrsslay/Reddit, YouTube/Vsauce, Wikimedia Commons

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi przedstawili nową hipotezę – ich zdaniem, nasza planeta nie jest płaskim dyskiem ani olbrzymią sferą. Uważają oni, że tak naprawdę ZIemia może mieć kształt torusa czyli figury geometrycznej, która kształtem przypomina pączka. Teoria ta została opublikowana na forum Towarzystwa Płaskiej Ziemi przez użytkownika o pseudonimie Varaug.

Oto co napisał sam użytkownik:

„Wysnułem teorię, że Ziemia ma kształt torusa, jednak padające na niego światło jest zakrzywione, więc trudno powiedzieć, czy może tak być naprawdę.”

Dlaczego więc dziura pośrodku torusa nigdy nie została odkryta? Nowa teoria mówi o tym, że światło zakrzywia się i podąża za krzywizną torusa, czyniąc dziurę niemożliwą do dostrzeżenia. Twórca nowej teorii wyjaśnia –

„Jeśli położymy latarkę poziomo na stole, a torus na boku, z otworem ułożonym prostopadle do latarki, widzimy jedynie oświetloną stronę. Otwór pozostaje niewidoczny.”

Jak w takim razie działa grawitacja planety? Zdaniem Varauga, pole grawitacyjne zachowuje się tak samo jak w modelu okrągłej Ziemi. Obiekty są przyciągane do centrum obręczy torusa, jednak w tym wypadku co z przestrzenią wewnątrz kształtu? Niestety, wpis na forum nie wyjaśnia tej kwestii. Towarzystwo Płaskiej Ziemi istnieje już od 1956 roku. W lipcu 2017 stowarzyszenie liczyło ponad 5000 członków. Okazuje się jednak że nawet osoby zrzeszone w organizacji nie mają jednej ustalonej wizji „rzeczywistego” kształtu Ziemi, stąd wiele teorii dotyczących jej wyglądu, a także działania grawitacji a nawet jej nie istnienia.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika aga aga

Ja wiem, ja wiem!!

Ja wiem, ja wiem!! Wink

Ziemia ma kształt bransoletki z 6 kulek, bo kiedyś było 7 ale jedną wypchnięto i teraz jest księżycem ;))

Czy uważacie, że moja teoria przebije płaskoziemców ;(;(

Pozdrawiam wszystkich Wink

Portret użytkownika jaa

Gdyby nie tacy, którzy

Gdyby nie tacy, którzy próbowali coś poznać albo wymyślić, to nie byłoby prądu, cegieł i, wszystkiego co ludzie zrobili. Żeby nawet cegłę wymyślić, to trzeba najpierw robić różne eksperymenty, bo od pierwszego razu nie uda się zrobić prawidłowej. Cała nauka polega na podważaniu wcześniejszych ustaleń i przekonań.

Portret użytkownika jaa

Co to znaczy, że mówię o XXI

Co to znaczy, że mówię o XXI wieku? I, według jakich kryteriów jest teraz XXI wiek? Bo, na przykład u Chińczyków jest rok pięć tysięcy siedemset siedemdziesiąty któryś. A, takich "kalendarzy jest dużo więcej. A,  żeby nie było, to w tym, niby XXI wieku, są ludzie, którzy umierają z głodu i od działań militarnych, mimo takich osiągnięć naukowych jakie są. Druga, rzecz, to, co to ma do tego co napisałem, że mamy XXI wiek? Nic. Żeby coś wymyślić trzeba być kreatywnym. A, to znaczy, że trzeba popełniać błędy wymyślając cokolwiek. Chyba, że uda się za pierwszym razem. Czyli to, że ktoś sobie wymyśli, że Ziemia ma inny kształt niż się powszechnie uważa, to jego sprawa. Być może dojdzie do jakichś innych wniosków, albo nauczy się dzięki temu wymyślać różne ciekawe rzeczy. Kiedyś, dawno temu, były "naukowe" dowody na to, że Ziemia jest na jakimś żółwiu, albo na słoniach, albo jeszcze inne. I tych dowodów nie dostarczali zwykli niepiśmienni mieszkańcy, tylko ważne szychy z tamych lat. Ich słowo było ważniejsze i obowiązujące. Jeżeli napisali, że Słońce krąży wokół Ziemi, to nikt nie mógł tego podważyć, bo może nawet mógłby być wygnany albo zmieniony w niewolnika. Teraz te same szychy zmieniły obowiązującą teorię na taką, jaką jest według nich obowiązkowo prawidłowa. A, ich pomagierzy ich asekurują argumentując to w podobny sposób, jak tamci kiedyś. Byleby tylko nikomu nie przyszło na myśl wychylić się z jakąś nową, nawet błędną, teorią, na jakiś temat.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika bigbang

takie teorie jak plaska

takie teorie jak plaska ziemia, ludzie-jaszczurki, chemitrails itd powstaja zeby na koncu "lancucha pokarmowego" ktos mogl naoisac ksiazke ktora ludzie ktorzy opieraja swoja wiedze na youtubie kupia .

Strony

Skomentuj