W Berlinie znaleziono sekretny tunel nazistów

Kategorie: 

Źródło: tg

Portal BZ-Berlin informuje, że hitlerowski tunel został znaleziony na Cora-Berliner-Straße 2 w pobliżu Miejsca Pamięci Holocaustu w Berlinie. Miał chronić przed bombardowaniami. Odkrycia dokonali budowniczowie, kiedy oczyścili teren pod budowę nowych mieszkań. Inwestor z Monachium MUC Real Bau chce wybudować 134 mieszkania na działce o powierzchni 4400 m². W tej chwili archeolodzy i naukowcy są zaangażowani w penetrację obiektu.

 

Konstruktorzy wwiercali się w grunt i nagle natknęli się na imponującą betonową warstwę. Długość schroniska wynosi 30 metrów, a wysokość 1,7 metra. Eksperci mówią o nieprzyjemnym zapachu, który liczy ponad 70 lat. Pachnie trochę stęchlizną, a grzyby rozmnażają się na drewnianych podporach.

 

Budowa została zapomniana po klęsce w drugiej wojnie światowej. Hitler, zdając sobie sprawę z porażki, zastrzelił się w swoim bunkrze, który został zbudowany zaledwie kilka metrów od znalezionego tunelu.

 

Około 40% podziemnych budowli jest całkowicie zniszczonych, a pozostałe 60% jest w doskonałym stanie. Według historyka Karin Wagner tunel doprowadził do bunkra Ministerstwa Żywności i Rolnictwa Rzeszy, który został wysadzony w czasach NRD.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj